Java Serçesi Kuşu Özellikleri

Java Serçesi Kuşu Özellikleri

Java Serçesi kuş ırkı, genellikle Endonezya'da yaşar . Doğal habitatı Endonezya olmasına rağmen dünyanın çeşitli bölgelerinde kafeslerde ve kuşhanelerde yaşamlarını sürdürebilmektedirler. Java Serçesi Açık Kahverengi renkli İspinoz türlerinden birisidir. Dişi ve erkekleri arasında çok fazla boy farkı olmayan bu kuşlar küçük boyutludurlar.

Java Serçesi Ne Kadar Yaşar?

Kuşların yaşam süreleri ırkına göre büyük değişiklik göstermektedir. 6 yıl civarı kısa süreli yaşayan kuşlar olduğu gibi 50 yıl üzeri yaşayan çok uzun ömürlü kuşlar da mevcuttur.Kuşların genetik yapıları, hastalıkları, yaşam koşulları ömürlerini belirlemektedir. Java Serçesi kısa ömürlü kuş ırklarındandır.Bu ırkın ortalama yaşam süresi 8 yıldan azdır.

Java Serçesi Konuşur Mu?

Bazı kuşlar eşsiz taklit yetenekleri ile öğrendikleri sözcükleri tekrar ederler. Bir-iki kelime öğrenip sıklıkla onları tekrar edenler olduğu gibi cümle kurabilme yeteneğine sahip olan kuş ırkları da mevcuttur. Kuş sahiplenme düşüncesine sahip olan birçok kişi kuşun konuşup konuşamamasına göre kararını vermektedir. Kimileri yalnızca ötücü bir dost değil, ayrıca söylediklerini tekrar edebilen bir kuşu olsun ister.Java Serçesi konuşamayan kuşlardandır.

Java Serçesi Kuşu Çok Ses Çıkarır Mı?

Kuşlar eşsiz sesleriyle tanınan hayvanlardır. Çığlık atabilirler, birbirinden farklı melodilerde şarkılar söyleyebilirler ve hatta konuşabilirler. Kısacası bir kuş sahiplenmek eve yeni bir ses gelmesidir. Evde oluşan sessizlikten sıkılanlar kuş sahiplenerek hayatlarına neşe katabilirler. Bazı kuş ırkları sürekli şen şakrak bir şekilde öterken bazıları sessiz yapılıdır.Java Serçesi ırkı çok fazla ses çıkarmayan kuşlardır. Evde sürekli gürültü olmasını istemeyenler bu ırkı tercih edebilir.

Java Serçesi Kuşları Sosyal Yapıda Mıdır?

Java Serçesi pek fazla sosyal olmayan bir kuş ırkıdır. Bu kuşlar yalnız başlarına zorlanmadan kalabilirler. Kafeslerinde bir eş bulunmasına ihtiyaç duymazlar.Ayrıca Java Serçesi insanlarla pek fazla etkileşimde bulunmayı sevmez. Kafesinden çıkarıp elinize aldığınız rahatsız olup kaçmaya çalışacaktır.

Java Serçesi Zeki Midir?

Kuşlar zekalarıyla ön plana çıkan hayvanlar değildir. Yine de kendi içlerinde belirli bir zeka düzeyleri mevcuttur.Java Serçesi normal zeka düzeyine sahip kuş ırklarındandır. Belli düzeyde öğrenme ve kavrama yetenekleri vardır. Öğrendikleri şeyleri bir süre sonra sergileyebilirler.

Java Serçesi Sağlık Durumu Nasıldır?

Kuşların genetik hastalıkları yaşam kalitelerini ve ömürlerini büyük derecede etkiler.Java Serçesi genetik hastalıklara sahip olan ve sağlık durumu çok iyi olmayan bir ırktır. Java Serçesi sahiplenme düşünen kişiler bu durumu göz önünde bulundurmalıdır.

Java Serçesi Bakımı Kolay Mı?

Java Serçesi kolay bakılabilen kuşlardan değildir. Bu kuşa bakmak ciddi uğraş ve emek gerektirebilir. En temel ihtiyaçları karşılanıp beklediği ilgi gösterildiğinde mutlu bir yaşam sürebilir. Bu kuşlara çok daha iyi bakabilmek için ırkına ait tüm özelliklere iyi bilinmelidir.

Java Serçesi İlk Kez Kuş Sahiplenecek Kişiler İçin Uygun Mudur?

İlk kez kuş sahiplenme kararı almak oldukça heyecan verici bir durumdur. Eve gelecek yeni üyeye kuş isimleri arasından seçim yapmak, yaşaması için kafes seçimi yapmak, evi ona göre hazırlamak gibi birçok eğlenceli iş vardır.Java Serçesi ilk kez kuş sahiplenecek kişiler için uygun değildir. Bu kuşa bakmak ciddi derecede tecrübe ister. Bu nedenle evde kuş bakmak isteyenler ilk olarak başka ırklara yönelmelidir.

Java Serçesi Üreme Süreci

Kuşlar kendilerine uygun bir eş olduğu sürece dönemi geldiğinde üremeyi tercih eden hayvanlardır.Yumurtlayan kuşlar yavruların kuluçka içerisinde gelişmesi için kuluçkaya yatarlar. Java Serçesi ırkı yaklaşık olarak 14 gün kuluçkaya yatar.Kuluçka tamamlanıp yavrular yumurtadan çıktıktan 28 gün sonra tüylenme tamamlanır.

Sahiplenmeyi Bekleyenler Java Serçesi

Sponsorsponsor