Kırmızı Yanaklı Ahçı Kuşu Özellikleri

Kırmızı Yanaklı Ahçı Kuşu Özellikleri

Kırmızı Yanaklı Ahçı kuş ırkı, genellikle Güney Afrika'da yaşar . Doğal habitatı Güney Afrika olmasına rağmen dünyanın çeşitli bölgelerinde kafeslerde ve kuşhanelerde yaşamlarını sürdürebilmektedirler. Kırmızı Yanaklı Ahçı Mavi, Kahverengi renklerde tüylere sahip İspinoz türlerinden birisidir. Dişi ve erkekleri arasında çok fazla boy farkı olmayan bu kuşlar küçük boyutludurlar.

Kırmızı Yanaklı Ahçı Ne Kadar Yaşar?

Kuşların yaşam süreleri ırkına göre büyük değişiklik göstermektedir. 6 yıl civarı kısa süreli yaşayan kuşlar olduğu gibi 50 yıl üzeri yaşayan çok uzun ömürlü kuşlar da mevcuttur.Kuşların genetik yapıları, hastalıkları, yaşam koşulları ömürlerini belirlemektedir. Kırmızı Yanaklı Ahçı kısa ömürlü kuş ırklarındandır.Bu ırkın ortalama yaşam süresi 8 yıldan azdır.

Kırmızı Yanaklı Ahçı Konuşur Mu?

Bazı kuşlar eşsiz taklit yetenekleri ile öğrendikleri sözcükleri tekrar ederler. Bir-iki kelime öğrenip sıklıkla onları tekrar edenler olduğu gibi cümle kurabilme yeteneğine sahip olan kuş ırkları da mevcuttur. Kuş sahiplenme düşüncesine sahip olan birçok kişi kuşun konuşup konuşamamasına göre kararını vermektedir. Kimileri yalnızca ötücü bir dost değil, ayrıca söylediklerini tekrar edebilen bir kuşu olsun ister.Kırmızı Yanaklı Ahçı konuşamayan kuşlardandır.

Kırmızı Yanaklı Ahçı Kuşu Çok Ses Çıkarır Mı?

Kuşlar eşsiz sesleriyle tanınan hayvanlardır. Çığlık atabilirler, birbirinden farklı melodilerde şarkılar söyleyebilirler ve hatta konuşabilirler. Kısacası bir kuş sahiplenmek eve yeni bir ses gelmesidir. Evde oluşan sessizlikten sıkılanlar kuş sahiplenerek hayatlarına neşe katabilirler. Bazı kuş ırkları sürekli şen şakrak bir şekilde öterken bazıları sessiz yapılıdır.Kırmızı Yanaklı Ahçı ırkı orta derecede ses çıkartan kuşlardandır. Bir şeyler dikkatini çektiğinde veya oyun esnasında çok sesli olabilirlerken normal zamanlarda pek fazla sesli değillerdir.

Kırmızı Yanaklı Ahçı Kuşları Sosyal Yapıda Mıdır?

Kırmızı Yanaklı Ahçı pek fazla sosyal olmayan bir kuş ırkıdır. Bu kuşlar yalnız başlarına zorlanmadan kalabilirler. Kafeslerinde bir eş bulunmasına ihtiyaç duymazlar.Bunun yanı sıra Kırmızı Yanaklı Ahçı insanlarla etkileşime girmekten hoşlanmaz. Sahibinin onunla oyun oynaması Kırmızı Yanaklı Ahçı’i rahatsız edecektir.

Kırmızı Yanaklı Ahçı Zeki Midir?

Kuşlar zekalarıyla ön plana çıkan hayvanlar değildir. Yine de kendi içlerinde belirli bir zeka düzeyleri mevcuttur.Kırmızı Yanaklı Ahçı normal zeka düzeyine sahip kuş ırklarındandır. Belli düzeyde öğrenme ve kavrama yetenekleri vardır. Öğrendikleri şeyleri bir süre sonra sergileyebilirler.

Kırmızı Yanaklı Ahçı Sağlık Durumu Nasıldır?

Kuşların genetik hastalıkları yaşam kalitelerini ve ömürlerini büyük derecede etkiler.Kırmızı Yanaklı Ahçı pek fazla genetik hastalığı olan bir kuş ırkı değildir. İyi bakıldıkları sürece sık sık hastalanmazlar. Bu nedenle Kırmızı Yanaklı Ahçı sahiplenme düşüncesine sahip olan kişiler düğer özelliklerine de göz atıp bu kuşu tercih edebilir.

Kırmızı Yanaklı Ahçı Bakımı Kolay Mı?

Kırmızı Yanaklı Ahçı kolay bakılabilen kuşlardan değildir. Bu kuşa bakmak ciddi uğraş ve emek gerektirebilir. En temel ihtiyaçları karşılanıp beklediği ilgi gösterildiğinde mutlu bir yaşam sürebilir. Bu kuşlara çok daha iyi bakabilmek için ırkına ait tüm özelliklere iyi bilinmelidir.

Kırmızı Yanaklı Ahçı İlk Kez Kuş Sahiplenecek Kişiler İçin Uygun Mudur?

İlk kez kuş sahiplenme kararı almak oldukça heyecan verici bir durumdur. Eve gelecek yeni üyeye kuş isimleri arasından seçim yapmak, yaşaması için kafes seçimi yapmak, evi ona göre hazırlamak gibi birçok eğlenceli iş vardır.Kırmızı Yanaklı Ahçı ilk kez kuş sahiplenecek kişiler için uygun değildir. Bu kuşa bakmak ciddi derecede tecrübe ister. Bu nedenle evde kuş bakmak isteyenler ilk olarak başka ırklara yönelmelidir.

Kırmızı Yanaklı Ahçı Üreme Süreci

Kuşlar kendilerine uygun bir eş olduğu sürece dönemi geldiğinde üremeyi tercih eden hayvanlardır.Yumurtlayan kuşlar yavruların kuluçka içerisinde gelişmesi için kuluçkaya yatarlar. Kırmızı Yanaklı Ahçı ırkı yaklaşık olarak 12 gün kuluçkaya yatar.Kuluçka tamamlanıp yavrular yumurtadan çıktıktan 21 gün sonra tüylenme tamamlanır.

Sahiplenmeyi Bekleyenler Kırmızı Yanaklı Ahçı

Sponsorsponsor