Pekin Ardıç Kuşu Özellikleri

Pekin Ardıç Kuşu Özellikleri

Pekin Ardıç , Hindistan 'da keşfedilmiş ve yaygın olarak orada yaşayan kuş ırklarından birisidir. Pekin Ardıç ırkının doğal habitatı Hindistan’dir ancak iyi bakıldıkları sürece dünyanın diğer bölgelerinde yaşamlarını sürdürürler.Pekin Ardıç Sarı, Gri renklerde tüylere sahip Ardıç Kuşu türlerinden birisidir. Dişi ve erkekleri arasında çok fazla boy farkı olmayan bu kuşlar küçük boyutludurlar.

Pekin Ardıç Ne Kadar Yaşar?

Kuşların ne kadar yaşayacağı birçok nedene bağlı olarak değişir.Bazı kuşlar 10 yıldan az yaşarken bazı kuşların ömrü neredeyse bir insan ömrü kadardır.Kuşların ömürlerini belirleyen birçok faktör vardır.Pekin Ardıç çok kısa ömre sahip olmasa da diğer kuş ırklarına kıyasla az yaşamaktadır.Bu ırkın ortalama yaşam süresi 8-15 yıldır.

Pekin Ardıç Konuşur Mu?

Birçok kuş ırkı insan seslerini tekrar edebilme yeteneğine sahiptir. Yalnızca birkaç kelime konuşabilen kuşlar olduğu gibi onlarca kelimeyi hafızasında tutup konuşabilen kuşlar da vardır. Kuş sahiplenme isteyen kişiler kuşun konuşma becerisinin olup olmamasına göre sahiplenme fikrini gözden geçirebilirler. Bazı kişiler kuşlarının konuşma yeteneğine sahip olmasını ve ona bir şeyler öğretmenin heyecanını yaşamak ister.Pekin Ardıç konuşamayan kuşlardandır.

Pekin Ardıç Kuşu Çok Ses Çıkarır Mı?

Kuşlar ötüşleriyle bilinen canlılardır. Her bir ırkın kendine özgü sesleri, çığlıkları ve melodileri vardır. Kısacası kuş sahiplenen kişiler evlerine sesli bir birey dahil ederler. Evde sessiz sessiz oturmayı sevmeyenler bir kuş sahiplenerek sessizliği ortadan kaldırabilirler. Birçok kuş ırkı şen şakrak şekilde öterken bir kısmı sessiz olmayı tercih eder.Pekin Ardıç ırkı orta derecede ses çıkartan kuşlardandır. Bir şeyler dikkatini çektiğinde veya oyun esnasında çok sesli olabilirlerken normal zamanlarda pek fazla sesli değillerdir.

Pekin Ardıç Kuşları Sosyal Yapıda Mıdır?

Pekin Ardıç bazı zamanlarda sosyalleşebilirken bazen asosyal tavırlar sergileyebilir. Kafesinde bir eş bulunması sosyal yanlarını geliştirmesinde katkıda bulunur.Ayrıca Pekin Ardıç’in insanlarla etkileşimi normaldir. Eğer keyfi yerindeyse sahibiyle sosyalleşip oyunlar oynayabilir.

Pekin Ardıç Zeki Midir?

Kuşlar genellikle zeki olmayan hayvanlar olarak nitelendirilir ancak bazı ırklar oldukça zeki özellikler barındırır. Pekin Ardıç zeki kuş ırklarından birisi değildir. Kolay öğrenebilen bir yapıları yoktur. Pekin Ardıç ırkına bir şey öğretmek üstün çaba ve zaman gerektirir.

Pekin Ardıç Sağlık Durumu Nasıldır?

Kuşların doğuştan gelen hastalıkları ne kadar yaşayacaklarını belirleyen en önemli ölçütlerden birisidir.Pekin Ardıç sağlık durumu iyi değildir. Bu kuşlar genetik yollardan gelen birçok hastalığa sahiptir. Bu nedenle Pekin Ardıç sahipleri sık sık veteriner kliniklerini ziyaret edebilir. Pekin Ardıç sahiplenme düşünen kişiler bu durumu göz önünde bulundurmalıdır.

Pekin Ardıç Bakımı Kolay Mı?

Pekin Ardıç bakımı çok kolay olan kuşlardandır. Pekin Ardıç bakmak herkesin başarabileceği bir olaydır.Temel ihtiyaçları eksiksiz bir şekilde karşılandığında sağlıklı ve mutlu geçen ömürleri olur. Bu kuşa daha iyi bakmak isteyen kişiler hakkında detaylı bilgi edinmelidir.

Pekin Ardıç İlk Kez Kuş Sahiplenecek Kişiler İçin Uygun Mudur?

Kuş sahiplenme kararı almak kolay değildir ancak yuvaya katılacak yeni üye için yapılan hazırlıklar oldukça keyiflidir. Örneğin kuş isimleri arasından en yakışanı bulmak zor ama eğlencelidir.Pekin Ardıç ilk kez kuş sahiplenecek kişilerin belli şartları sağlıyorlarsa uygun olacak bir ırktır. Herkes bu kuşun bakımını yapamayabilir.

Pekin Ardıç Üreme Süreci

Kuşların üreme dönemi geldiğinde uygun bir eşleri varsa yavru sahibi olabilirler.Kuşlar yumurtladıktan sonra yavruların sağlıklı bir şekilde gelişmesi için kuluçka sürecine geçerler. Pekin Ardıç ırkının kuluçka süresi yaklaşık olarak 14 gündür.Kuluçka tamamlanıp yavrular yumurtadan çıktıktan 14 gün sonra tüylenme tamamlanır.

Sahiplenmeyi Bekleyenler Pekin Ardıç

Sponsorsponsor