Şemsiye Kakadu Kuşu Özellikleri

Şemsiye Kakadu Kuşu Özellikleri

Şemsiye Kakadu , Endonezya'da yaygın şekilde yaşayan kuşlardandır.Şemsiye Kakadu ırkının doğal habitatı Endonezya’dir ancak başka bölgelerde de iyi bakıldıkları sürece yaşayabilirler.Şemsiye Kakadu Beyaz renkli Kakadu türlerinden birisidir. Büyük boyutlu olan bu kuşlar diğer kuşların arasında hemen dikkat çekecektirler.

Şemsiye Kakadu Ne Kadar Yaşar?

Kuş ömürleri ırk özelliklerine göre değişimlere tabidir.Kuş ırklarının bazılarının ömürleri oldukça uzunken bazı kuşlar kısa ömürlüdür.Kuşların yaşam süresi çevre koşullarından, hastalıklardan, streste göre değişir.Şemsiye Kakadu çok uzun ömürlü kuş ırklarındandır.Bu ırkın ortalama yaşam süresi 30 yıldan uzundur.

Şemsiye Kakadu Konuşur Mu?

Bazı kuşlar eşsiz taklit yetenekleri sayesinde insanlardan duydukları kelimeleri söyleyebilmektedirler. Sınırlı sayıda kelime söyleyebilen kuşlar varken bir yandan da uzun cümleler kurarak bir insanla konuşuyormuş hissi yaratan kuşlar vardır. Kuş sahiplenme düşüncesi olan kişilerin kuşun konuşup konuşmamasına göre kararlarını netleştirebilirler. Kuşunun yalnızca güzel ezgili şarkılar değil ayrıca birkaç kelime konuşmasını isteyenler de olabilir.Şemsiye Kakadu ırkı etraftan duyduğu kelimeleri öğrenip şaşırtıcı bir şekilde konuşabilir.

Şemsiye Kakadu Kuşu Çok Ses Çıkarır Mı?

Kuşlar harika ezgileriyle fark yaratan canlılardır. Kendilerine özgü ezgilerle birbirinden farklı melodilerde öterler. Kısacası bir kuşa yuva olmak eşsiz sesli bir dost edinmektir. Sessiz bir evde yaşamaktan sıkılanlar kuş sahiplenerek hayatlarına renk katabilirler. Bazı kuşlar sürekli olarak öterken birtakım ırklar sessiz yapıdadır.Şemsiye Kakadu çok ses çıkaran kuşlardır. Ötmeyi, kendine özgü sesler çıkarmayı çok severler.

Şemsiye Kakadu Kuşları Sosyal Yapıda Mıdır?

Şemsiye Kakadu en sosyal kuş ırklarından birisidir. İletişim yeteneği gelişmiş olan bu kuşlar, herkese ve her yere kolayca uyum sağlayabilir.Ayrıca Şemsiye Kakadu’in insanlarla olan etkileşimi çok iyidir. Sahibiyle birlikte vakit geçirip temas halinde olmaktan keyif alır.

Şemsiye Kakadu Zeki Midir?

Kuşlar zekalarıyla ön plana çıkmazken bazı kuş ırkları üstün zeka gerektiren işler başarabilir. Bu nedenle kendi içlerinde belli zeka düzeyine göre ayrışırlar.Şemsiye Kakadu zeki kuş ırklarındandır. Bu kuşlar sahiplerinden ve çevreden bir şeyler öğrenmeyi severler. Bu kuşlara bir şeyler öğretmek zorlayıcı değildir.

Şemsiye Kakadu Sağlık Durumu Nasıldır?

Kuşların kendi ırkına özgü ciddi genetik hastalıkları olabilir.Şemsiye Kakadu genetik hastalıklara sahip olan ve sağlık durumu çok iyi olmayan bir ırktır. Şemsiye Kakadu sahiplenme düşünen kişiler bu durumu göz önünde bulundurmalıdır.

Şemsiye Kakadu Bakımı Kolay Mı?

Şemsiye Kakadu bakımı pek zor değildir. Biraz tecrübe sahibi olan herkes bir Şemsiye Kakadu yetiştirebilir.İyi bir şekilde bakıldıklarında sağlıklı ve mutlu bir şekilde yaşamlarını sürdürürler. Bu kuşlara iyi bakmak isteyen kişiler temel gereksinimlerini çok iyi bilmelidir.

Şemsiye Kakadu İlk Kez Kuş Sahiplenecek Kişiler İçin Uygun Mudur?

İlk kez bir kuşun bakımını üstlenecek kişiler hangi ırkı tercih etmesi gerektiği konusunda kararsız kalırlar. Bir kuşun büyüme aşamalarını görmek, kuş isimleri seçmek, onunla oynamak çok keyiflidir.Şemsiye Kakadu ilk kez kuş sahiplenecek kişiler için doğru bir tercih olmayacaktır. Bu kuşun bakımını daha önce kuş bakmış, belli düzeyde tecrübesi olanlar üstlenmelidir.

Şemsiye Kakadu Üreme Süreci

Kuşlar üreme dönemleri geldiğinde uygun bir eşleri varsa yumurtlayarak yavru sahibi olabilirler.Sorunsuz bir şekilde çiftleşebilen kuşlar yumurtlar ve kuluçka dönemi başlar. Şemsiye Kakadu ırkının kuluçka dönemi yaklaşık olarak 28 gün sürmektedir.Kuluçka süreci bitince yavrular teker teker yumurtadan çıkar. Dünyaya gelen yavrular genellikle 80 gün sonra tüylenmeyi tamamlar.

Sahiplenmeyi Bekleyenler Şemsiye Kakadu

Sponsorsponsor