Sınır Süslü Kanaryası Kuşu Özellikleri

Sınır Süslü Kanaryası Kuşu Özellikleri

Sınır Süslü Kanaryası , İngiltere 'da keşfedilmiş ve yaygın olarak orada yaşayan kuş ırklarından birisidir. Sınır Süslü Kanaryası ırkının doğal habitatı İngiltere’dir ancak iyi bakıldıkları sürece dünyanın diğer bölgelerinde yaşamlarını sürdürürler.Sınır Süslü Kanaryası Sarı renkli Kanarya türlerinden birisidir. Dişi ve erkekleri arasında çok fazla boy farkı olmayan bu kuşlar küçük boyutludurlar.

Sınır Süslü Kanaryası Ne Kadar Yaşar?

Kuşların ne kadar yaşayacağı birçok nedene bağlı olarak değişir.Bazı kuşlar 10 yıldan az yaşarken bazı kuşların ömrü neredeyse bir insan ömrü kadardır.Kuşların ömürlerini belirleyen birçok faktör vardır.Sınır Süslü Kanaryası çok kısa ömre sahip olmasa da diğer kuş ırklarına kıyasla az yaşamaktadır.Bu ırkın ortalama yaşam süresi 8-15 yıldır.

Sınır Süslü Kanaryası Konuşur Mu?

Birçok kuş ırkı insan seslerini tekrar edebilme yeteneğine sahiptir. Yalnızca birkaç kelime konuşabilen kuşlar olduğu gibi onlarca kelimeyi hafızasında tutup konuşabilen kuşlar da vardır. Kuş sahiplenme isteyen kişiler kuşun konuşma becerisinin olup olmamasına göre sahiplenme fikrini gözden geçirebilirler. Bazı kişiler kuşlarının konuşma yeteneğine sahip olmasını ve ona bir şeyler öğretmenin heyecanını yaşamak ister.Sınır Süslü Kanaryası konuşamayan kuşlardandır.

Sınır Süslü Kanaryası Kuşu Çok Ses Çıkarır Mı?

Kuşlar ötüşleriyle bilinen canlılardır. Her bir ırkın kendine özgü sesleri, çığlıkları ve melodileri vardır. Kısacası kuş sahiplenen kişiler evlerine sesli bir birey dahil ederler. Evde sessiz sessiz oturmayı sevmeyenler bir kuş sahiplenerek sessizliği ortadan kaldırabilirler. Birçok kuş ırkı şen şakrak şekilde öterken bir kısmı sessiz olmayı tercih eder.Sınır Süslü Kanaryası çok ses çıkaran kuşlardır. Ötmeyi, kendine özgü sesler çıkarmayı çok severler.

Sınır Süslü Kanaryası Kuşları Sosyal Yapıda Mıdır?

Sınır Süslü Kanaryası en sosyal kuş ırklarından birisidir. İletişim yeteneği gelişmiş olan bu kuşlar, herkese ve her yere kolayca uyum sağlayabilir.Ayrıca Sınır Süslü Kanaryası’in insanlarla olan etkileşimi çok iyidir. Sahibiyle birlikte vakit geçirip temas halinde olmaktan keyif alır.

Sınır Süslü Kanaryası Zeki Midir?

Kuşlar genellikle zeki olmayan hayvanlar olarak nitelendirilir ancak bazı ırklar oldukça zeki özellikler barındırır. Sınır Süslü Kanaryası zeki kuş ırklarındandır. Bu kuşlar sahiplerinden ve çevreden bir şeyler öğrenmeyi severler. Bu kuşlara bir şeyler öğretmek zorlayıcı değildir.

Sınır Süslü Kanaryası Sağlık Durumu Nasıldır?

Kuşların doğuştan gelen hastalıkları ne kadar yaşayacaklarını belirleyen en önemli ölçütlerden birisidir.Sınır Süslü Kanaryası genetik hastalıklara sahip olan ve sağlık durumu çok iyi olmayan bir ırktır. Sınır Süslü Kanaryası sahiplenme düşünen kişiler bu durumu göz önünde bulundurmalıdır.

Sınır Süslü Kanaryası Bakımı Kolay Mı?

Sınır Süslü Kanaryası bakımı çok kolay olan kuşlardandır. Sınır Süslü Kanaryası bakmak herkesin başarabileceği bir olaydır.Temel ihtiyaçları eksiksiz bir şekilde karşılandığında sağlıklı ve mutlu geçen ömürleri olur. Bu kuşa daha iyi bakmak isteyen kişiler hakkında detaylı bilgi edinmelidir.

Sınır Süslü Kanaryası İlk Kez Kuş Sahiplenecek Kişiler İçin Uygun Mudur?

Kuş sahiplenme kararı almak kolay değildir ancak yuvaya katılacak yeni üye için yapılan hazırlıklar oldukça keyiflidir. Örneğin kuş isimleri arasından en yakışanı bulmak zor ama eğlencelidir.Sınır Süslü Kanaryası il kez kuş sahiplenecek kişiler için uygundur. Tecrübesiz olan herkes böyle bir dostu kesinlikle hayatına ortak etmelidir.

Sınır Süslü Kanaryası Üreme Süreci

Kuşların üreme dönemi geldiğinde uygun bir eşleri varsa yavru sahibi olabilirler.Kuşlar yumurtladıktan sonra yavruların sağlıklı bir şekilde gelişmesi için kuluçka sürecine geçerler. Sınır Süslü Kanaryası ırkının kuluçka süresi yaklaşık olarak 14 gündür.Kuluçka tamamlanıp yavrular yumurtadan çıktıktan 14 gün sonra tüylenme tamamlanır.

Sahiplenmeyi Bekleyenler Sınır Süslü Kanaryası

Sponsorsponsor