Yeşil Enseli Loriket Kuşu Özellikleri

Yeşil Enseli Loriket Kuşu Özellikleri

Yeşil Enseli Loriket , Avustralya'da yaygın şekilde yaşayan kuşlardandır.Yeşil Enseli Loriket ırkının doğal habitatı Avustralya’dir ancak başka bölgelerde de iyi bakıldıkları sürece yaşayabilirler.Yeşil Enseli Loriket Papağan Papağan türlerinden birisidir. Dişi ve erkekleri arasında çok fazla boy farkı olmayan bu kuşlar küçük boyutludurlar.

Yeşil Enseli Loriket Ne Kadar Yaşar?

Kuş ömürleri ırk özelliklerine göre değişimlere tabidir.Kuş ırklarının bazılarının ömürleri oldukça uzunken bazı kuşlar kısa ömürlüdür.Kuşların yaşam süresi çevre koşullarından, hastalıklardan, streste göre değişir.Yeşil Enseli Loriket uzun ömürlü kuş ırklarındandır.Bu ırkın ortalama yaşam süresi 20-30 yıl arasındadır.

Yeşil Enseli Loriket Konuşur Mu?

Bazı kuşlar eşsiz taklit yetenekleri sayesinde insanlardan duydukları kelimeleri söyleyebilmektedirler. Sınırlı sayıda kelime söyleyebilen kuşlar varken bir yandan da uzun cümleler kurarak bir insanla konuşuyormuş hissi yaratan kuşlar vardır. Kuş sahiplenme düşüncesi olan kişilerin kuşun konuşup konuşmamasına göre kararlarını netleştirebilirler. Kuşunun yalnızca güzel ezgili şarkılar değil ayrıca birkaç kelime konuşmasını isteyenler de olabilir.Yeşil Enseli Loriket ırkı çevresinden duyduğu bazı kelimeleri öğrenip konuşabilen bir ırktır.

Yeşil Enseli Loriket Kuşu Çok Ses Çıkarır Mı?

Kuşlar harika ezgileriyle fark yaratan canlılardır. Kendilerine özgü ezgilerle birbirinden farklı melodilerde öterler. Kısacası bir kuşa yuva olmak eşsiz sesli bir dost edinmektir. Sessiz bir evde yaşamaktan sıkılanlar kuş sahiplenerek hayatlarına renk katabilirler. Bazı kuşlar sürekli olarak öterken birtakım ırklar sessiz yapıdadır.Yeşil Enseli Loriket ırkı orta derecede ses çıkartan kuşlardandır. Bir şeyler dikkatini çektiğinde veya oyun esnasında çok sesli olabilirlerken normal zamanlarda pek fazla sesli değillerdir.

Yeşil Enseli Loriket Kuşları Sosyal Yapıda Mıdır?

Yeşil Enseli Loriket en sosyal kuş ırklarından birisidir. İletişim yeteneği gelişmiş olan bu kuşlar, herkese ve her yere kolayca uyum sağlayabilir.Ayrıca Yeşil Enseli Loriket’in insanlarla olan etkileşimi çok iyidir. Sahibiyle birlikte vakit geçirip temas halinde olmaktan keyif alır.

Yeşil Enseli Loriket Zeki Midir?

Kuşlar zekalarıyla ön plana çıkmazken bazı kuş ırkları üstün zeka gerektiren işler başarabilir. Bu nedenle kendi içlerinde belli zeka düzeyine göre ayrışırlar.Yeşil Enseli Loriket zeki kuş ırklarındandır. Bu kuşlar sahiplerinden ve çevreden bir şeyler öğrenmeyi severler. Bu kuşlara bir şeyler öğretmek zorlayıcı değildir.

Yeşil Enseli Loriket Sağlık Durumu Nasıldır?

Kuşların kendi ırkına özgü ciddi genetik hastalıkları olabilir.Yeşil Enseli Loriket ırkının sağlık durumu çok iyidir. Kuşlar sık hastalanan canlılar olsalar da bu ırk oldukça sağlam yapılıdır. Sık sık veterinere götürme ihtiyaçları olmadığından Yeşil Enseli Loriket sahiplenme oldukça avantajlıdır.

Yeşil Enseli Loriket Bakımı Kolay Mı?

Yeşil Enseli Loriket bakımı kolay kuşlardandır. Sahibi hiç uğraştırmazİyi bir şekilde bakıldıklarında sağlıklı ve mutlu bir şekilde yaşamlarını sürdürürler. Bu kuşlara iyi bakmak isteyen kişiler temel gereksinimlerini çok iyi bilmelidir.

Yeşil Enseli Loriket İlk Kez Kuş Sahiplenecek Kişiler İçin Uygun Mudur?

İlk kez bir kuşun bakımını üstlenecek kişiler hangi ırkı tercih etmesi gerektiği konusunda kararsız kalırlar. Bir kuşun büyüme aşamalarını görmek, kuş isimleri seçmek, onunla oynamak çok keyiflidir.Yeşil Enseli Loriket il kez kuş sahiplenecek kişiler için uygundur. Tecrübesiz olan herkes böyle bir dostu kesinlikle hayatına ortak etmelidir.

Yeşil Enseli Loriket Üreme Süreci

Kuşlar üreme dönemleri geldiğinde uygun bir eşleri varsa yumurtlayarak yavru sahibi olabilirler.Sorunsuz bir şekilde çiftleşebilen kuşlar yumurtlar ve kuluçka dönemi başlar. Yeşil Enseli Loriket ırkının kuluçka dönemi yaklaşık olarak 25 gün sürmektedir.Kuluçka süreci bitince yavrular teker teker yumurtadan çıkar. Dünyaya gelen yavrular genellikle 70 gün sonra tüylenmeyi tamamlar.

Sahiplenmeyi Bekleyenler Yeşil Enseli Loriket

Sponsorsponsor