Açık Yeşil Muhabbet Kuşu Özellikleri

Açık Yeşil Muhabbet Kuşu Özellikleri

Açık Yeşil Muhabbet , Avustralya ’ye özgü olan Muhabbet Kuşu ırklarından birisidir. Evde ve kuşhanelerde bakıldıkları için dünyanın her yerinde Açık Yeşil Muhabbet ile karşılaşılabilir ancak bu kuşların doğal habitatı Avustralya’dir.Açık Yeşil Muhabbet Açık Yeşil renkli Muhabbet Kuşu türlerinden birisidir. Orta boyutlu olan bu kuşlar iyi bakıldıklarında türünün üzerinde boylara sahip olabilirler.

Açık Yeşil Muhabbet Ne Kadar Yaşar?

Kuşların yaşam süreleri türden türe bazı farklılıklara tabidir.Kimi kuş ırkları 50 yıla yakın bir süre yaşıyorken bazıları yalnıza 6-8 yıl yaşamaktadır.Kuşların ömürleri genetik hastalıklar, çevre koşulları gibi birçok faktöre göre değişim gösterir.Açık Yeşil Muhabbet kısa ömürlü kuş ırklarındandır.Bu ırkın ortalama yaşam süresi 8 yıldan azdır.

Açık Yeşil Muhabbet Konuşur Mu?

Bazı kuşlar taklitçi yapıda oldukları için insanlardan duyduğu kelimeleri tekrar eder ve bunun sonucunda konuşuyor olarak tasvir edilir. Kuşların konuşmaları uzun uzun diyaloglar olmasa da belli başlı kelimeleri net bir şekilde söyleyebilirler. Kuş sahiplenme düşüncesine sahip olanlar kuşun konuşma yeteneğinin olup olmamasını da göz önünde bulundurmalıdır. Kimileri kuşuyla birkaç kelimelik sohbetler etmekten zevk alırken bazıları için bu durum önemsiz olabilir.Açık Yeşil Muhabbet konuşma yeteneği en fazla gelişmiş olan kuş ırklarından birisidir.

Açık Yeşil Muhabbet Kuşu Çok Ses Çıkarır Mı?

Kuşlar benzersiz sesleriyle bilinen canlılardır. Değişik melodilerde şakılar söyleyip eşsiz sesleriyle şakırlar. Kısacası kuş sahiplenmek sesiyle meşhur bir dost edinmektir. Sessiz bir ev istemeyen herkes kuş sahiplenerek bu durumu ortadan kaldırabilir. Bazı kuşlar çok ötücü yapıdayken bazıları sessiz karakterlidir.Açık Yeşil Muhabbet çok ses çıkaran kuşlardır. Ötmeyi, kendine özgü sesler çıkarmayı çok severler.

Açık Yeşil Muhabbet Kuşları Sosyal Yapıda Mıdır?

Açık Yeşil Muhabbet oldukça sosyal kuşlardır. Hem kendi türünden hem de başka türlerden kuşlarla arkadaşlık kurabilirler. Kafeslerinde kendi ırkından bir eş olması oldukça iyi olur.Ayrıca Açık Yeşil Muhabbet’in insanlarla olan etkileşimi çok iyidir. Sahibiyle birlikte vakit geçirip temas halinde olmaktan keyif alır.

Açık Yeşil Muhabbet Zeki Midir?

Kuşlar zekaları dışında başka özellikleriyle bilinirler. Ancak kendi içlerinde zeki ırkların olduğu göz ardı edilmemelidir.Açık Yeşil Muhabbet zeki kuş ırklarındandır. Bu kuşlar sahiplerinden ve çevreden bir şeyler öğrenmeyi severler. Bu kuşlara bir şeyler öğretmek zorlayıcı değildir.

Açık Yeşil Muhabbet Sağlık Durumu Nasıldır?

Bazı kuş ırklarının doğuştan gelen genetik hastalıkları vardır.Açık Yeşil Muhabbet sağlık durumu iyi değildir. Bu kuşlar genetik yollardan gelen birçok hastalığa sahiptir. Bu nedenle Açık Yeşil Muhabbet sahipleri sık sık veteriner kliniklerini ziyaret edebilir. Açık Yeşil Muhabbet sahiplenme düşünen kişiler bu durumu göz önünde bulundurmalıdır.

Açık Yeşil Muhabbet Bakımı Kolay Mı?

Açık Yeşil Muhabbet bakımı çok kolay olan kuşlardandır. Açık Yeşil Muhabbet bakmak herkesin başarabileceği bir olaydır.En temel gereksinimleri aksatılmadığında ve olması gereken ilgi gösterildiğinde rahat bir yaşam sürerler. Bu ırka daha iyi bakmak isteyenler ırkına ait özellikleri öğrenmelidir.

Açık Yeşil Muhabbet İlk Kez Kuş Sahiplenecek Kişiler İçin Uygun Mudur?

İlk kez kuşa sahiplenecek kişiler hangi kuş ırkını tercih etmeleri gerektiğine karar veremeyebilirler. Ona kuş isimleri içerisinden seçim yapmak, yeni bir yaşam alanı yaratmak keyifliyken hangi cins bir kuş sahipleneceğine karar vermek zordur.Açık Yeşil Muhabbet il kez kuş sahiplenecek kişiler için uygundur. Tecrübesiz olan herkes böyle bir dostu kesinlikle hayatına ortak etmelidir.

Açık Yeşil Muhabbet Üreme Süreci

Kuşlar üreme dönemine girdiklerinde kendilerine uygun bir eşi isterlerse yumurtlayarak yavru sahibi olurlar.Kuşlar yumurtlayıp ardından kuluçkaya yatan hayvanlardır. Açık Yeşil Muhabbet kuluçka süresi genellikle 18 gün kadar sürer.Kuluçka süreci bitip yavrular yumurtadan çıktıktan yaklaşık 35 gün sonra yavrular tüylenecektir.

Sahiplenmeyi Bekleyenler Açık Yeşil Muhabbet

Son Açık Yeşil Muhabbet Pet Üyelerimiz

Sponsorsponsor