Altın Göğüslü Mumgaga Kuşu Özellikleri

Altın Göğüslü Mumgaga Kuşu Özellikleri

Altın Göğüslü Mumgaga kuş ırkı, genellikle Hindistan'da yaşar . Doğal habitatı Hindistan olmasına rağmen dünyanın çeşitli bölgelerinde kafeslerde ve kuşhanelerde yaşamlarını sürdürebilmektedirler. Altın Göğüslü Mumgaga Kırmızı, Turuncu, Yeşil renklerde tüylere sahip İspinoz türlerinden birisidir. Dişi ve erkekleri arasında çok fazla boy farkı olmayan bu kuşlar küçük boyutludurlar.

Altın Göğüslü Mumgaga Ne Kadar Yaşar?

Kuşların yaşam süreleri ırkına göre büyük değişiklik göstermektedir. 6 yıl civarı kısa süreli yaşayan kuşlar olduğu gibi 50 yıl üzeri yaşayan çok uzun ömürlü kuşlar da mevcuttur.Kuşların genetik yapıları, hastalıkları, yaşam koşulları ömürlerini belirlemektedir. Altın Göğüslü Mumgaga kısa ömürlü kuş ırklarındandır.Bu ırkın ortalama yaşam süresi 8 yıldan azdır.

Altın Göğüslü Mumgaga Konuşur Mu?

Bazı kuşlar eşsiz taklit yetenekleri ile öğrendikleri sözcükleri tekrar ederler. Bir-iki kelime öğrenip sıklıkla onları tekrar edenler olduğu gibi cümle kurabilme yeteneğine sahip olan kuş ırkları da mevcuttur. Kuş sahiplenme düşüncesine sahip olan birçok kişi kuşun konuşup konuşamamasına göre kararını vermektedir. Kimileri yalnızca ötücü bir dost değil, ayrıca söylediklerini tekrar edebilen bir kuşu olsun ister.Altın Göğüslü Mumgaga konuşamayan kuşlardandır.

Altın Göğüslü Mumgaga Kuşu Çok Ses Çıkarır Mı?

Kuşlar eşsiz sesleriyle tanınan hayvanlardır. Çığlık atabilirler, birbirinden farklı melodilerde şarkılar söyleyebilirler ve hatta konuşabilirler. Kısacası bir kuş sahiplenmek eve yeni bir ses gelmesidir. Evde oluşan sessizlikten sıkılanlar kuş sahiplenerek hayatlarına neşe katabilirler. Bazı kuş ırkları sürekli şen şakrak bir şekilde öterken bazıları sessiz yapılıdır.Altın Göğüslü Mumgaga çok ses çıkaran kuşlardır. Ötmeyi, kendine özgü sesler çıkarmayı çok severler.

Altın Göğüslü Mumgaga Kuşları Sosyal Yapıda Mıdır?

Altın Göğüslü Mumgaga bazı zamanlarda sosyalleşebilirken bazen asosyal tavırlar sergileyebilir. Kafesinde bir eş bulunması sosyal yanlarını geliştirmesinde katkıda bulunur.Bunun yanı sıra Altın Göğüslü Mumgaga insanlarla etkileşime girmekten hoşlanmaz. Sahibinin onunla oyun oynaması Altın Göğüslü Mumgaga’i rahatsız edecektir.

Altın Göğüslü Mumgaga Zeki Midir?

Kuşlar zekalarıyla ön plana çıkan hayvanlar değildir. Yine de kendi içlerinde belirli bir zeka düzeyleri mevcuttur.Altın Göğüslü Mumgaga normal zeka düzeyine sahip kuş ırklarındandır. Belli düzeyde öğrenme ve kavrama yetenekleri vardır. Öğrendikleri şeyleri bir süre sonra sergileyebilirler.

Altın Göğüslü Mumgaga Sağlık Durumu Nasıldır?

Kuşların genetik hastalıkları yaşam kalitelerini ve ömürlerini büyük derecede etkiler.Altın Göğüslü Mumgaga sağlık durumu iyi değildir. Bu kuşlar genetik yollardan gelen birçok hastalığa sahiptir. Bu nedenle Altın Göğüslü Mumgaga sahipleri sık sık veteriner kliniklerini ziyaret edebilir. Altın Göğüslü Mumgaga sahiplenme düşünen kişiler bu durumu göz önünde bulundurmalıdır.

Altın Göğüslü Mumgaga Bakımı Kolay Mı?

Altın Göğüslü Mumgaga kolay bakılabilen kuşlardan değildir. Bu kuşa bakmak ciddi uğraş ve emek gerektirebilir. En temel ihtiyaçları karşılanıp beklediği ilgi gösterildiğinde mutlu bir yaşam sürebilir. Bu kuşlara çok daha iyi bakabilmek için ırkına ait tüm özelliklere iyi bilinmelidir.

Altın Göğüslü Mumgaga İlk Kez Kuş Sahiplenecek Kişiler İçin Uygun Mudur?

İlk kez kuş sahiplenme kararı almak oldukça heyecan verici bir durumdur. Eve gelecek yeni üyeye kuş isimleri arasından seçim yapmak, yaşaması için kafes seçimi yapmak, evi ona göre hazırlamak gibi birçok eğlenceli iş vardır.Altın Göğüslü Mumgaga ilk kez kuş sahiplenecek kişiler için uygun değildir. Bu kuşa bakmak ciddi derecede tecrübe ister. Bu nedenle evde kuş bakmak isteyenler ilk olarak başka ırklara yönelmelidir.

Altın Göğüslü Mumgaga Üreme Süreci

Kuşlar kendilerine uygun bir eş olduğu sürece dönemi geldiğinde üremeyi tercih eden hayvanlardır.Yumurtlayan kuşlar yavruların kuluçka içerisinde gelişmesi için kuluçkaya yatarlar. Altın Göğüslü Mumgaga ırkı yaklaşık olarak 12 gün kuluçkaya yatar.Kuluçka tamamlanıp yavrular yumurtadan çıktıktan 21 gün sonra tüylenme tamamlanır.

Sahiplenmeyi Bekleyenler Altın Göğüslü Mumgaga

Son Altın Göğüslü Mumgaga Pet Üyelerimiz

Sponsorsponsor