Köpeklere Isırmama Eğitimi Ne Zaman Verilir?

Köpeklere Isırmama Eğitimi Ne Zaman Verilir?

Köpeğinizi sevmekten keyif alıyor ancak bu sırada ısırılmaktan mutlu olmuyorsanız, köpeklerde ısırmama eğitimi ne zaman verilir diye merak ediyorsunuzdur. Köpeğinizin sizi ısırmasındaki amaç canınızı yakmak, onu sevmenizden hoşlanmamak anlamına gelmez. Köpeklerin ısırmaması için onlara belirli eğitimleri en doğru şekilde vermelisiniz.

İçindekiler

  Köpeklerde Isırmama Eğitimi

  Birlikte yaşayacağımız canlıların, ailemizin arasına katacağımız güzel köpeklerin sorunsuz bir şekilde bizlerle iletişim kurabilmesi için alması gereken eğitimler vardır. Temel itaat eğitimleri köpeklerde yaşamanızı kolaylaştıracak, çocuklarla köpeklerin anlaşmasına katkı verecek en basit alışkanlıklardır. En temel eğitimlerden birisi de ısırmama eğitimidir.

  Esnek ve kaslı bir vücuda sahip olan patili dostlarımızla yaşamanın en zor anlarından birisi de onlar tarafından ısırılmaktır. Köpekler kendilerini korumak için, sevgilerini göstermek için, iletişim kurmak için yani birçok farklı nedenle ısırma eylemini hayata geçirebilirler. Isırma alışkanlığını ortadan kaldırmak mümkündür ve yapılması gereken köpeklere ısırmama eğitimi vermektir.

  Köpeklerde ısırmama eğitimi çok büyük oranda ona vereceğini tepki ile alakalıdır. Bir köpekle yaşamaya başladığınızda onların özgür yaşam hissiyatını çabucak hissedebilirsiniz. Eğer sizden bir şey yapmanızı veya yapmamanızı istiyorlarsa sizi ısırabilirler. Isırılma durumlarda ani ve abartı tepki vermemeli, onlara istedikleri ısırdıklarında değil ısırmadıklarında vermelisiniz. En basit tabirle buna köpeklerde ısırmama eğitimi denir.

  Köpeklere Isırmama Eğitimi Ne Zaman Verilir?

  Köpeğinizin bazı kötü alışkanlıklarını törpülemeniz gerektiğini ve bu işlemi hiçte zorlanmadan yapabileceğinizi öğrendiniz. Peki, köpeğinize tam olarak ne zaman ısırmaması gerektiğini öğretmelisiniz. Yeteri kadar olgunlaşmamış bir köpeğe ne kadar eğitim vermeye çalışırsanız çalışın, tüm ödül mamalarını önüne dökseniz bile sizi tam olarak anlayamazlar. Köpeklerin eğitimi alabilmesi için belirli süreye ihtiyacı vardır.

  Köpeklerde ısırmama eğitimi ancak 4-12 ay arasında etkili olmaktadır. Daha öncesinde yapacağınız veya sonrasında uğraşacağınız tüm eğitimler köpeğinizi ve sizi yormaktan öteye gidemez. Köpeğinizi eğitmek istiyorsanız önünüzde koca 8 ay var. Çok sabırlı olmalı ve köpeğinize karşı her zaman anlayışlı davranmalısınız. Sabır ve süreklilik köpeğinizi eğitmenin ilk adımlarıdır. İlk adımları doğru ve kararlı atmak sorununuzu çözecektir.

  Köpekler Neden Isırır?

  Köpeklerin sizi neden ısırdığını anlamanın yolu aktif düşünmeden geçmektedir. Yani bir köpek sizi ısırdığında daha önce ısıran köpekle aynı nedeni taşımak zorunda değildir. Köpeklerle doğrudan sözcükler yoluyla iletişim kuramadığımız için ısırma eylemini bir iletişim tarzı olarak düşünebilirsiniz. Köpeğiniz size bir şey anlatmaya çalışıyor olabilir.

  Köpeğinizin ısırmasını önlemeye çalışırken köpeklerin diş sağlığına da dikkat etmelisiniz. Özellikle yavru köpeklerin dişleri çıkarken çok kaşıntı yapabilirler. Dişlerini kaşımak için sizi kullanan bir köpeğe ani tepki vererek, istemeden kaba davranarak köpeğin dişlerini kaybetmesine neden olabilirsiniz. Köpeklerde ısırmama eğitimi ciddiye alınması gereken bir iştir.

  Pet_Paw 169 Patileme

  Yorumlar


  Sponsorsponsor