Pet İsimleri Sözlüğü

Üyelerimizden gelen öneriler, kayıtlı hayvanlar ve en yaratıcı isim önerileriyle Pet İsimler Sözlüğü sizinle.

Köpek İsimleri

Yüzyıllardır bizlerle olan, insanoğlunun dostu olarak anılan köpekler isimlerine en bağlı yaşayan hayvanlar arasındadır. Yavru köpeğiniz için köpek isimleri aramakla daha fazla zaman kaybetmeyin. En güzel köpek isimleriyle karşınızdayız.

Kuş İsimleri

Neredeyse her çocuğun konuşturmaya çalıştığı bir kuş türü olmuştur. Kimisi muhabbet kuşunu, kimisi papağanı konuşturmaya çalışır. Kuşlarla iletişime geçmenin en kolay yollarından birisi de onun için en uygun kuş isimlerinden birisini bulup, seslenmektir.

Kedi İsimleri

Ailenizin yeni üyesine isim bulmakta zorlanıyorsanız, asaletlerinden asla ödün vermeyen tüylü dostlarımız için hiçbir yerde bulamayacağınız kedi isimlerini derledik. Çoğunluğu üyelerimiz tarafından da kullanılan kedi isimlerinden yavru kedinize en uygun olanı seçebilirsiniz.

Evcil Hayvan İsimleri

Siz de Petarkadaş evcil hayvan isimleri sözlüğünü kullanarak oldukça modern ve hem sizi hem de yeni arkadaşınızı mutlu edecek isimler keşfedebilirsiniz.

Tavşan İsimleri

Tavşan isimlerinin belirlenmesinde öncelik olarak cinsiyetleri ve fiziksel özellikleri bizler için belirleyici olacaktır.

Hayvan İsimleri

Bilmek isteyeceğiniz hayvan isimlerini sizler için derledik. En popüler hayvan isimleri listesi sayesinde aradığınız hayvan ismini kolaylıkla bulabileceksiniz.

Balık İsimleri

Balık isimlerinin belirlenmesinde öncelik olarak cinsiyetleri bizler için belirleyici olacaktır. 

Hamster İsimleri

Hamster isimlerinin  belirlenmesinde öncelik olarak cinsiyetleri ve fiziksel özellikleri  bizler için belirleyici olacaktır. 

Kaplumbağa İsimleri

Kaplumbağa isimlerinin belirlenmesinde öncelik olarak cinsiyetleri bizler için belirleyici olacaktır.

Petime İsim Koymalı Mıyım?

Petinize isim koymak tabi ki sizin tercihinizdir ama işin aslını merak ediyorsanız petinize isim koymanın size neler katacağı hakkında ufak bir bilgilendirme yapalım. Petinize isim koyarsanız;

  • Petinizi çağırabilirsiniz,
  • Petinizin dikkatini çekebilirsiniz,
  • Evcil hayvanınızın kaybolmasına engel olabilirsiniz,
  • Aranızdaki bağı güçlendirebilirsiniz,
  • Kendini özel hissetmesini sağlarsınız.

Petinize isim koyarak neleri kolaylaştırabileceğinizi, nelerden kaçınabileceğinizi açıklamaya çalıştık. Her şeyden önce petinizle ilgilenirken duygusal olarak yoğunluk yaşamanız açısından isimler çok önemlidir. Petarkadaş’a soruyorsanız, petinize isim koymalısınız.

Pet İsimleri Büyük Harfle Mi Yazılır?

Evcil hayvanınız için bulduğunuz ismi tasmasına, evine, mama kabına yazdırmak istiyor olabilirsiniz. Ona seslenirken bu detayın pek önemi olmasa bile kendi adını görsel olarak da tanıyabilmesi için eşyalarına yazılacak isim hakkında geçmişe dönük bir soru, evcil hayvan isimleri büyük harfle mi yazılır? İlkokula giderken öğrendiklerimize geri dönecek olursak, özel isimlerin ilk harfinin büyük harf ile yazıldığını hatırlayabiliriz. Evcil hayvanımızın adı da özel bir isimdir. Mama kabına, havlusuna ismini yazarken “alex” olarak yazılması yanlış, “Alex” şeklinde yazılması doğru olacaktır.

İsimler Sözlüğü Nasıl Çalışır?

İsimler sözlüğü petinize en uygun ismi en kısa sürede bulabilmeniz için hazırlanmıştır. İsimler sözlüğünün çalışma sistemi kullanıcı ile alakalıdır. Çünkü isimler sözlüğü doğrudan isim önermez, kullanıcının neyi istediğini, nasıl bir isim aradığını açığa çıkartır. İsimler sözlüğünü kullanarak petinize isim bulmak için;

  • Petinizin cinsine,
  • Petinizin türüne,
  • Petinizin rengine,
  • Petinizin karakterine,

göre aramalar yapabilirsiniz. İsimler sözlüğünde karşılaşacağınız isimlerin büyük bir çoğunluğu eşzamanlı olarak Petarkadaş üyeleri tarafından kullanıldığı için sizin gibi hayvan severlerin kullandığı ve tercih ettiği isimlerin arasından seçim yapma şansına da sahip olursunuz.

Sponsorsponsor