Kaplumbağa İsimleri

Kaplumbağa isimlerinin belirlenmesinde öncelik olarak cinsiyetleri bizler için belirleyici olacaktır.

Kaplumbağa İsimleri

# Kaplumbağa İsimleri
1 Abidin
2 Afet
3 Bahtiyar
4 Bıcırık
5 Brokoli
6 Can
7 Çapkın
8 Cengo
9 Cılız
10 Dino
11 Donetollo
12 F1
13 Fıkır
14 Fikret
15 Fırtına
16 Fıstık
17 Hızlı
18 Hürrem
19 Junior
20 Kamil
21 Kasım
22 Kılıbık
23 Kont
24 Kumru
25 Leonardo
26 Mahmud
27 Marul
28 Michelangelo
29 Minik
30 Misk
31 Müzmin
32 Nane
33 Pofik
34 Rafael
35 Reis
36 Salkım
37 Salva
38 Sarı
39 Şeker
40 Sifo
41 Simli
42 Sulu
43 Süslü

Kaplumbağa son zamanlarda pek çok kişi tarafından sahiplenilen evcil hayvanlar arasındadır. Ülkemizde de ev içerisinde özellikle su kaplumbağaları epey popüler bir yere sahiptir. Kaplumbağa sahiplendikten sonra en keyifli süreci ise her evcil hayvana olduğu gibi kaplumbağanıza isim bulmak olduğunu söyleyebiliriz. En sık sahiplenen evcil hayvanların başında ise kaplumbağalar gelmektedir.

İçindekiler

  Kaplumbağalar pek çok özellik bakımından birbirlerine benzer ve az sayıda isim seçeneği yer almaktadır. Bu durumda orijinal bir isim koymak bizim için oldukça önemli bir süreçtir. Eğer kaplumbağanız var ise onlar için en güzel isimleri seçmek için iyi bir gözlemci olmanız gerekir. Kaplumbağa isimlerinin belirlenmesinde öncelik olarak cinsiyetleri bizler için belirleyici olacaktır. Günümüzde en sık kullanılan kaplumbağa isimlerini sizler için paylaştık. 

  Ninja Kaplumbağa İsimleri

  Kaplumbağa denildiğinde hepimizin aklına tabii ki tartışmasız ninja kaplumbağalar gelmektedir. Ninja kaplumbağalar bir bakıma efsane haline gelmiştir. Pek çoğumuzun çocukluğunun sevimli karakterleri olan ninja kaplumbağaların isimleri kendileri gibi oldukça orijinaldir. Kahramanlarımız Rafael, Donatello, Leonardo, Michelangelo isimlerine sahip olmakla birlikte pizzaya düşkünlüğü ile bilinmektedir.

  Kaplumbağa İsimi Nereden Gelir?

  Evimin huzuru  olarak tarif edebileceğimiz sevimli dostlarımıza verdiğimiz isimler de bizlerin ilgisini çok uzun süredir çekmektedir. Kurbağa sahiplerinin isimlerini seçerken ise çevremizden destek alabiliriz.  Biraz zaman ve özen isteyen bir süreç olduğunu unutmamalıyız. Mümkün olduğu kadar kurbağamızın fiziksel özelliklerini ve karakterini yansıtan isim seçmelisiniz. Pek çok sayıda kaplumbağa var ise birbiri ile uyumlu isimler de kimi zaman tercih edilebilir. Kaplumbağa beslemek isteyen pek çok ilk olarak tercihlerini kesinlikle su kaplumbağasından yana kullanmaktadır. Ev içerisinde kaplumbağa yetiştirmek ve beslemek pek çok farklı kültürde insanlar için oldukça yaygın görülmektedir. Yetiştirmesi de bakması da oldukça keyifli olan kaplumbağalar hakkında pek çok merak edilen konu mevcuttur. 

  Erkek Kaplumbağa İsimleri

  Kaplumbağalar bizlerin düşündüklerinin aksine isimlerini duyabilir ve sese alışır. Ancak bu süreçte sevimli dostumuzun kulağına giden seslerin, harflerin ve tınıların etkisi oldukça büyüktür. Özellikle kaplumbağanıza isim verdiğinizde ve sahibi olarak sürekli o tonda ismi telaffuz ettiğinizde hayvanınız ile sahibi arasında bir sevgi bağı kurulabilir. Sahibi ve balığı ile arasında kurulan doğru ilişki sonrası en güzel isim belirlenecek ve kısa süre içerisinde ismine alışarak size minik tepkiler gösterecektir. 

  Dişi Kaplumbağa İsimleri

  Kaplumbağanızı sahiplendiniz ve ardından eğer onun için uygun bir isim arayışına girdiyseniz öncelikli olarak dostunuzu iyi tanımanız gereklidir. Kaplumbağalar her ne kadar birbirine çok benzese de minik detaylar ve farklılıklar söz konusudur. Bu sadece sizin dikkatiniz doğrultusunda fark edeceğiniz bir süreç olsa da rengi ve yapısı da görselliğinin büyük bir kısmını oluşturduğu için ismine yakışır olmalıdır. Kaplumbağa isimlerinin belirlenmesinde en sık kullanılan isimler üzerinden destek alabilirsiniz.

  Sponsorsponsor