Balık İsimleri

Balık isimlerinin belirlenmesinde öncelik olarak cinsiyetleri bizler için belirleyici olacaktır. 

Balık İsimleri

# Balık İsimleri
1 Abi
2 Afet
3 Alaca
4 Alfa
5 Aliş
6 Anchor
7 Berrak
8 Berry
9 Bıcırık
10 Bloat
11 Börtü
12 Bruce
13 Bubbles
14 Can
15 Cankuş
16 Cesur
17 Ceviz
18 Chum
19 Çiroz
20 Coral
21 Crash
22 Crush
23 Darla
24 Deb
25 Değişik
26 Deniz
27 Dobi
28 Doli
29 Dory
30 Duru
31 Elsa
32 Emy
33 Erik
34 Fındık
35 Gill
36 Gurgel
37 Hamsi
38 Jacquest
39 Kaymak
40 Kibar
41 Kömür
42 Kral
43 Kumsal
44 Leyla
45 Limon
46 Lord
47 Macun
48 Marlin
49 Max
50 Memo
51 Miço
52 Narin
53 Nazlı
54 Nehir
55 Nemo
56 Nigel
57 Peach
58 Pearl
59 Pırıl
60 Rakı
61 Ray
62 Ruhsar
63 Sarı
64 Şeker
65 Sheldon
66 Simbat
67 Squirt
68 Süslü
69 Tad
70 Tombiş
71 Turuncu
72 Zıppır

Balık sahiplendikten sonra en keyifli sürecin balığınıza isim bulmak olduğunu söyleyebiliriz. En sık sahiplenen evcil hayvanların başında ise balıklar gelmektedir. Pek çok cins ve renklere sahip balıkların isimlerini de özelliklerine uygun vermek genellikle tercih edilmektedir. Bu durumda işler oldukça karışabilir ancak telaşa kapılmayın. Eğer balığınız var ise onlar için en güzel isimleri seçmek için iyi bir gözlemci olmanız gerekir. Balık isimlerinin belirlenmesinde öncelik olarak cinsiyetleri bizler için belirleyici olacaktır. 

İçindekiler

  Günümüzde en sık kullanılan balık isimlerini sizler için paylaştık. 

  Pullu Balık İsimleri

  Akvaryumlarımızda, fanuslarımızda beslediğimiz balıkların büyük bir bölümü pullu balıklardan oluşur. Pullu balıklar renkli görüntüleri ile diğer balıklardan çok daha farklı görünürler ve farklı isimleri taşıyabilirler. Ne kadar renkli ve güzel görünseler bile pullu balıklara renkleriyle alakalı isim vermek riskli olabilir. Bazı pullu balıklar yaşamları sırasında pul değiştirebilirler, pul değişikliği de balığınızın alıştığınız renginin değişmesi anlamına gelebilir. Bu nedenler pullu olanlara daha yaratıcı pullu balık isimleri vermeyi düşünebilirsiniz. Balık dünyasında pullu balık dendiğinde akla ilk gelecek balık türlerinden birisi de Japon balıklarıdır.

  Japon Balığı İsimleri

  Balık beslemek isteyen pek çok ilk olarak tercihlerini kesinlikle japon balığından yana kullanmaktadır. Ev içerisinde balık yetiştirmek ve beslemek pek çok farklı kültürde insanlar için oldukça yaygın görülmektedir. Özellikle evinde akvaryum içerisinde balık yetiştirmek oldukça huzur veren ve keyifli bir süreçtir. Japon balıklar en çok beslenen ve en kolay beslenen balıklar arasındadır. Çok uzun olmayan ömürleri boyunca sizler için çok iyi, bir o kadar da sessiz arkadaş olacaklardır.

  Seyretmesi de bakması da oldukça keyifli olan japon balıkları hakkında pek çok merak edilen konu mevcuttur. Japon balığı isimleri tercih edilirken turuncu ve benekli renkleri gözler önünde bulundurulabilir. Durmak bilmeyen döngüleri içerinde kendisine yem vereni tanıyabilir, bazen de parmağınızı yem sanabilirler.

  Balıklara Ne İsim Verebilirim?

  Evimin huzuru  olarak tarif edebileceğimiz sevimli balıklarımıza verdiğimiz isimler de bizlerin ilgisini çok uzun süredir çekmektedir. Eğer bir balığınız var ise ilk olarak dış görünüşüne göre ilk olarak isim vermek genellikle tercih edilmektedir. Balık sahiplerinin isimlerini seçerken ise çevremizden destek alabiliriz. 

  Biraz zaman ve özen isteyen bir süreç olduğunu unutmamalıyız. Mümkün olduğu kadar balığımızın fiziksel özelliklerini ve karakterini yansıtan isim seçmelisiniz. Pek çok sayıda balık var ise akvaryumda birbiri ile uyumlu isimler de kimi zaman tercih edilebilir. 

  Balıklar sosyal canlılar gibi görünmeseler de genellikle çoğul olarak beslenirler. Eğer balıklarınızın isimlerini unutmamak istiyorsanız, beslediğiniz balıkların dış görünüşlerine göre isimler seçebilirsiniz. Bu sayede balıklarınızın isimlerini ne olursa olsun karıştırmazsınız.

  Erkek Balık İsimleri

  Balıklar bizlerin düşündüklerinin aksine isimlerini duyabilir ve sese alışır. Ancak bu süreçte balığınızın kulağına giden seslerin, harflerin ve tınıların etkisi oldukça büyüktür. Özellikle balığınıza  isim verdiğinizde ve sahibi olarak sürekli o tonda ismi telaffuz ettiğinizde kedi ile sahibi arasında bir sevgi bağı kurulabilir. Sahibi ve balığı ile arasında kurulan doğru ilişki sonrası en güzel isim belirlenecek ve balığınız da kısa süre içerisinde ismine alışarak size minik tepkiler gösterecektir. 

  Dişi Balık İsimleri

  Balıkların cinsiyetlerini öğnemek çok kolay değildir. Balığınızı sahiplendiniz ve ardından eğer onun için uygun bir isim arayışına girdiyseniz öncelikli olarak balığınızı iyi tanımanız gereklidir. Balığınızın rengi ve yapısı da görselliğinin büyük bir kısmını oluşturduğu için ismine yakışır olmalıdır. Balık isimlerinin belirlenmesinde en sık kullanılan isimler üzerinden destek alabilirsiniz.

  Sponsorsponsor