Tavşan İsimleri

Tavşan isimlerinin belirlenmesinde öncelik olarak cinsiyetleri ve fiziksel özellikleri bizler için belirleyici olacaktır.

Tavşan İsimleri

# Tavşan İsimleri
1 Akın
2 Akkız
3 Alim
4 Aristo
5 Ateş
6 Beyaz
7 Bıcırık
8 Bıdık
9 Bonibon
10 Bulut
11 Can
12 Cıvık
13 Dişlek
14 Dondurma
15 Far
16 Fındık
17 Havuç
18 Hızlı
19 Hür
20 Kar
21 Karbeyaz
22 Kaymak
23 Kıvırcık
24 Özgür
25 Paşa
26 Ponçik
27 Şeker
28 Serseri
29 Sim
30 Süt
31 Yusufcuk
32 Zıpkın

Tavşanların ne kadar sevimli ve cana yakın hayvanlar olduğunu bilmeyeniniz yoktur. Tavşan isimlerinin merak edilmesinin de bir nedeni vardır tabii. Özellikle son zamanlarda pek çok kişi tarafından sahiplenilen evcil hayvanlar arasında olmaları isim arayışlarını güçlendirmiştir.

İçindekiler

  Ülkemizde de ev içerisinde tavşanlar pey popüler bir yere sahiptir. Tavşan sahiplendikten sonra en keyifli süreci ise her evcil hayvana olduğu gibi sevimli dostlarımıza isim bulmak olduğunu söyleyebiliriz.

  Tavşanlar pek çok özellik bakımından birbirinden ayrı özellikler barındırmaktadır. Renkleri, fiziksel yapıları, göz renkleri, tüy yoğunlukları bakımından pek çok farklılık taşımaktadır. Bu durumda orijinal bir isim koymak bizim için oldukça önemli bir süreçtir.

  Eğer yeni bir tavşan sahiplendiyseniz onlar için en güzel isimleri seçmek için iyi bir gözlemci olmanız gerekir. Tavşan isimlerinin belirlenmesinde öncelik olarak cinsiyetleri ve fiziksel özellikleri bizler için belirleyici olacaktır. Günümüzde en sık kullanılan tavşan isimlerini sizler için paylaştık. 

  Kahverengi Tavşan İsimleri

  Tavşan denildiğinde ilk akla gelen renk tartışmasız beyaz renk olacaktır. Ancak doğada yaşayan sadece evcil olmayan yabani tavşanlarda mevcuttur. Bu tavşanların isimleri belirlenirken onlar için fiziksel özelliği ve tabii ki dış görünüşünü kaplayan renklerin etkisi oldukça büyük olmaktadır.En çok sayıda dünya üzerinde kahverengi tavşan bulunması sebebi ile karşılaşacağımız isim alternatifleri de oldukça yaygın olacaktır. 

  Beyaz Tavşan İsimleri

  Evimin huzuru  olarak tarif edebileceğimiz sevimli dostlarımıza verdiğimiz isimler de bizlerin ilgisini çok uzun süredir çekmektedir. Tavşan sahiplerinin isimlerini seçerken ise çevremizden destek alabiliriz.  Biraz zaman ve özen isteyen bir süreç olduğunu unutmamalıyız. Mümkün olduğu kadar tavşanımızın fiziksel özelliklerini ve karakterini yansıtan isim seçmelisiniz. Bu durumda beyaz renk baskın olması sebebi ile bunu çağrıştıracak isimler tercih edilebilir.

  Ünlü Tavşan İsimleri

  İsmi ile hafızamıza kazınan tavşan karakterleri olduğunu hepimiz bilmekteyiz. Özellikle Bugs Bunny tavşanımızın ne kadar popüler olduğunu söyleyebiliriz. Hayvan severler tavşanlarına isim verirken bu tarz çizgi film karakterlerinden de ilham alarak isim verebilirler. Böylelikle sevimli dostlarımızın da benimseyeceği çevresi tarafından da hoş karşılanacak bir isme sahip olabilir. 

  Evinizde beslediğiniz pofuduk kuyruklu, uzun kulaklı dostlarınız için tavşan isimleri arasından en güzeli ve en iyisini seçip tavşanınızla bir anı, hatıra sahibi olmak isteyebilirsiniz. Ama bazı tavşan severler çok daha öncesinden anısı olan tavşan isimlerine yönelmektedir. Bir dizide, filmde, çizgi filmde duyduğu tavşan ismine hayran olanlar bu isimleri kullanmaktan mutluluk duyuyorlar.

  Erkek Tavşan İsimleri

  Tavşanlara isim verirken cinsiyetleri bizler için oldukça önemlidir. Erkek ve dişi tavşan arasında isim farklılıkları diğer evcil hayvanlar gibi söz konusudur. Tavşanlar da bizlerin düşündüklerinin aksine isimlerini duyabilir ve sese alışır. Ancak bu süreçte sevimli dostumuzun kulağına giden seslerin, harflerin ve tınıların etkisi oldukça büyük önem taşımaktadır.

  Özellikle tavşanınıza isim verdiğinizde ve sahibi olarak sürekli o tonda ismi telaffuz ettiğinizde hayvanınız ile sahibi arasında bir sevgi bağı kurulabilir. Sahibi ile tavşan arasında kurulan ilişki doğru ise ona uygun isim vermek ve tavşanın adapte olması da birbirlerini destekleyecek süreçlerdir. 

  Dişi Tavşan İsimleri

  Sevimli dostunuz tavşanı sahiplendiniz ve ardından eğer onun için uygun bir isim arayışına girdiyseniz öncelikli olarak dostunuzu iyi tanımanız gereklidir. Tavşanlar  her ne kadar birbirine çok benzese de minik detaylar ve farklılıklar söz konusudur.

  Bu sadece sizin dikkatiniz doğrultusunda fark edeceğiniz bir süreç olsa da rengi ve yapısı da görselliğinin büyük bir kısmını oluşturduğu için ismine yakışır olmalıdır.Dişi tavşan isimleri konusunda alternatif tavşan isimlerinden destek alabilirsiniz.

  Tavşanlar İsimlerini Öğrenirler Mi?

  İnanılanın aksine tavşanlar da diğer evcil hayvanlar kadar kolay bir şekilde isimlerini öğrenebilirler. Fakat can dostunuzun tavşan isimleri arasından seçtiğiniz ismi öğrenmesi için isabetli dokunuşlar yapmanız gerektiğini asla unutmamalısınız. Sadece kendi imkanlarıyla bir tavşanın ismini öğrenmesi pek kolay olmayacaktır.

  Tavşanın ismini öğrenmesi için ödül maması ve sevgi gibi ödüller kullanılması isim öğrenim süresini gözle görülür şekilde azaltacaktır. Hızlanan süreçte hem tavşanınız daha huzurlu olacaktır hem de seslenmenizden bıtan çevreniz. Tavşanınıza en güzel ismi seçtiğinizden emin olmanız yeterli olacaktır, gerisini pratik ve ödül halleder.

  Sponsorsponsor