Alman Kalın Tüylü Pointer Özellikleri ve Bakımı

Alman Kalın Tüylü Pointer Özellikleri ve Bakımı Alman Kalın Tüylü Pointer Özellikleri ve Bakımı

Alman Kalın Tüylü Pointer, Dev Irk yapılı bir ırktır. İlk olarak Almanya’da ortaya çıkan bu ırk, zamanla tüm dünyada tanınır hale gelmiştir. Yıllardır soyunu devam ettirerek günümüze kadar taşımıştır. Alman Kalın Tüylü Pointer genetik yapısında ilk atalarına göre bazı farklıklar olmuş olsa da genel olarak ataların belirgin özelliklerini sahiptir.

Alman Kalın Tüylü Pointer Bekçilik İçin Uygun Mudur?

Alman Kalın Tüylü Pointer ırkı bekçilik için uygundur. Tabiatları gereği korumacı yapıda olan Alman Kalın Tüylü Pointer belli bir nokta için görevlendirildiklerinde koruma işini layığıyla yerine getirebilirler. Anormal durumlara karşı temkinli ve dikkatlidirler. Tehlikeyi hissettiklerinde havlayarak veya atılımda bulunarak belli ederler.

Alman Kalın Tüylü Pointer Av Köpeği midir?

Alman Kalın Tüylü Pointer ırkı tam olarak av köpeğidir. Adeta avcılık için yaratılmış olan bu köpekler, avda başarılı olmalarını sağlayan özelliklere sahiptirler. Çok iyi iz takibi yaparlar ve uzak mesafelerdeki av hayvanlarını bile bulabilirler. Avlanacak olan hayvanı kovalayıp hamle yaparlar. Alman Kalın Tüylü Pointer Köpek Sahiplenme düşünen kişiler cinsin diğer özelliklerini de inceleyip öyle kararını vermelidir.

Alman Kalın Tüylü Pointer Ne Kadar Yaşar?

Hayvan sahiplenirken birlikte ne kadar vakit geçirebileceğinizi bilmek isteyebilirsiniz. Bazı köpekler uzun ömürlüyken bazıları oldukça erken yaşlarda hayata gözlerini yumarlar. Alman Kalın Tüylü Pointer ırkı ortalama olarak 12-15 yıl yaşayan uzun ömürlü köpeklerdir. Köpeğin yaşam süresi ne kadar olursa olsun iyi bakıldıklarında daha uzun yaşamaktadırlar. Bu nedenle aşıları, beslenme zamanları, egzersiz ihtiyaçları aksatılmamalıdır.

Alman Kalın Tüylü Pointer Çok Tüy Döker Mi?

Köpekler oldukça sevimli ve tüylü dostlarımızdır. Bazı cinsler şaşırtıcı derecede uzun tüy yapısına sahip olsa da bazı cinsler vardır ki hiç tüyler yoktur. Köpek sahiplenme için çok tüy döküp dökmemesi önemli bir kriterdir. Çok tüy döken köpeklere alerjisi olan veya evinin kirlenmesini istemeyen kişiler vardır. Alman Kalın Tüylü Pointer ırkı orta derecede tüy döker. Haftada bir tüylerini tarayıp bakım yapmak yeterli olur.

Alman Kalın Tüylü Pointer Saldırgan Mıdır?

Köpekler yavruluk döneminden itibaren yeterince sosyalleştirilmezlerse saldırgan davranışlar sergileyebilirler. Bazı cinsler ise genetik özellikleri dolayısıyla sosyalleşseler bile yaşadıkları en ufak bir olayda saldırgan olabilirler. Alman Kalın Tüylü Pointer saldırgan bir köpek olmasa da baskı kurulduğunda veya rahatsız edildiğinde tepki verebilirler.

Alman Kalın Tüylü Pointer Çok Havlar Mı?

Bazı köpek ırkları diğerlerine göre aha gürültücüdür. Kendilerini havlayarak veya uluyarak ifade etmeyi severler. Bu tarz hayvanlara köpek isimleri seçerken gürültücü olduklarını belli eden tercihler yapılabilir. Alman Kalın Tüylü Pointer az haylayan köpeklerdir. Gerek duymadıkça havlamayı tercih etmezler.

Alman Kalın Tüylü Pointer Ne Kadar Zeki?

Hayvan gütmek, bir yerde bekçilik yapmak, avda iz takip etmek, polis operasyonlarında yer almak zeka gerektiren işlerdir. Zeki köpekler verilen görevlere konsantre olabilir ve layığıyla yerine getirir. Alman Kalın Tüylü Pointer ırkı orta derecede zeki köpeklerdir. Büyük sorumluluklarda bazen konsantrasyon sorunları yaşasalar da zamanla gelişim gösterebilirler.

Alman Kalın Tüylü Pointer Eğitimi Kolay Mı?

Eğitimi kolay olan köpekler uyarıları anlayıp istenilen eylemi yerine getirme konusunda başarılıdırlar. Kolay eğitilebilen köpeklere uzun zaman harcamadan ve bol tekrar yapmadan istenilen şey öğretilebilir. Zeki olan köpekler eğitimlerde genellikle başarılı olsalar da rağmen bazı ırklar zeki olmalarına rağmen kolay eğitilemeyebilirler. Alman Kalın Tüylü Pointer ırkı bazı konularda kolay eğitilebilirken bazı konuları için uzun süre eğitim alması gerekebilir.

Alman Kalın Tüylü Pointer Apartmanda Yaşayabilir Mi?

Apartmanlar köpeklerin doğal ortamları değildir ancak günümüzde pek çok kişi apartmanlarda yaşamaktadır. Bu nedenle köpek sahiplenmeyi düşünen kişiler apartman yaşamına uyum sağlayabilecek cinslere ilgi gösteriler. Apartman yaşamına uygun köpekler kapalı ortamda düşük enerjili, evde bulunan diğer bireylere karşı kibar olanlardır. Alman Kalın Tüylü Pointer ırkı doğası gereği apartmanda yaşayamaz.

Alman Kalın Tüylü Pointer Enerji Seviyesi Yüksek Mi?

Yüksek enerjili köpekler her zaman harekete geçmeye hazırdır. Oyun oynamak, bir yerden bir yere gitmek onlar için harika aktivitelerdir. Ciddi oranda egzersiz ihtiyaçları vardır. Alman Kalın Tüylü Pointer ırkı ise çok yüksek enerjiye sahip köpeklerdir. Yerinde durmak istemezler ve daima oyun oynayıp hareket ederler.

Alman Kalın Tüylü Pointer Çocuklarla Anlaşabilir Mi?

Çocuklu aileler köpek sahiplenme kararı verirken başkalarına göre daha fazla zorlanırlar. Yuvalarına katılacak yeni üyenin çocuklarıyla anlaşıp anlaşamayacağını sorgularlar. Çünkü bazen çocukla köpeğin yalnız kalması gerekebilir. Böyle bir durumda hiç kimse çocuğunun zarar görmesini veya köpeğinin rahatsız olmasını istemez. Alman Kalın Tüylü Pointer ırkı çocuklarla çok iyi anlaşamasa da onlardan rahatsız olmaz. Yine de tam olarak bir çocuk dostu sayılmaz.

Alman Kalın Tüylü Pointer Yabancılara Nasıl Davranır?

Bazı köpekler eve gelen konuklardan mutlu olurken yabancılarla iyi geçinemeyenler utangaç, huzursuz ve saldırgan olabilir. Alman Kalın Tüylü Pointer ırkı yabancılara karşı orta derecede samimiyete sahiptir. Herkes iyi davranmasa da saldırgan tavırlar da sergilemez.

Alman Kalın Tüylü Pointer Başka Petlerle Geçinebilir Mi?

Bazı cinsler insanlarla çok iyi geçiniyor olsalar bile başka petlerle anlaşamayabilirler. Bazen kıskanç yapılarından dolayı ortamdaki tek hayvan olmak isterler. Bazense diğer petleri kendilerinden güçsüz görüp hükmetmek isterler. Köpeklerin sahip oldukları sosyal beceriler de diğer petlerle geçinmelerinde önemli role sahiptir. Alman Kalın Tüylü Pointer ırkı başka petlerle karşı tarafın tavrına göre geçinir. Bir pet ona iyi davranırsa iyi olur, kötü davranırsa geçinmekte sorun yaşar.

Alman Kalın Tüylü Pointer Sahibine İtaat Eder Mi?

Bir köpeğin sahibine itaat etmesi pek çok konuda önemlidir. İtaatkar olmayan köpekler başına buyruk tavırlar sergiler ve sahibinin sözünü dinlemezler. Alman Kalın Tüylü Pointer ırkı ise her zaman itaat etmese de genel olarak sahibinin sözünü dinleyen köpeklerdendir.

Sahiplenmeyi Bekleyenler Alman Kalın Tüylü Pointer

Son Alman Kalın Tüylü Pointer Pet Üyelerimiz

Sponsorsponsor