Avusturyalı Pinscher Özellikleri ve Bakımı

Avusturyalı Pinscher Özellikleri ve Bakımı Avusturyalı Pinscher Özellikleri ve Bakımı

Avusturyalı Pinscher, Orta yapılı bir ırktır. İlk olarak Avusturya’da ortaya çıkan bu ırk, zamanla tüm dünyada tanınır hale gelmiştir. Yıllardır soyunu devam ettirerek günümüze kadar taşımıştır. Avusturyalı Pinscher genetik yapısında ilk atalarına göre bazı farklıklar olmuş olsa da genel olarak ataların belirgin özelliklerini sahiptir.

Avusturyalı Pinscher Bekçilik İçin Uygun Mudur?

Avusturyalı Pinscher ırkı bekçilik için uygundur. Tabiatları gereği korumacı yapıda olan Avusturyalı Pinscher belli bir nokta için görevlendirildiklerinde koruma işini layığıyla yerine getirebilirler. Anormal durumlara karşı temkinli ve dikkatlidirler. Tehlikeyi hissettiklerinde havlayarak veya atılımda bulunarak belli ederler.

Avusturyalı Pinscher Av Köpeği midir?

Avusturyalı Pinscher ırkı zaman zaman avda kullanılan bir ırktır. Av içgüdüleri çok yüksek olmasa bile bazı komutları yerine getirebilirler. İz takip yetenekleri çok gelişmiş değildir ancak yakın mesafelerde başarılı olabilirler. Avusturyalı Pinscher Köpek Sahiplenme düşünen kişiler cinsin diğer özelliklerini de inceleyip öyle kararını vermelidir.

Avusturyalı Pinscher Ne Kadar Yaşar?

Hayvan sahiplenirken birlikte ne kadar vakit geçirebileceğinizi bilmek isteyebilirsiniz. Bazı köpekler uzun ömürlüyken bazıları oldukça erken yaşlarda hayata gözlerini yumarlar. Avusturyalı Pinscher ırkı ortalama olarak 12-15 yıl yaşayan uzun ömürlü köpeklerdir. Köpeğin yaşam süresi ne kadar olursa olsun iyi bakıldıklarında daha uzun yaşamaktadırlar. Bu nedenle aşıları, beslenme zamanları, egzersiz ihtiyaçları aksatılmamalıdır.

Avusturyalı Pinscher Çok Tüy Döker Mi?

Köpekler oldukça sevimli ve tüylü dostlarımızdır. Bazı cinsler şaşırtıcı derecede uzun tüy yapısına sahip olsa da bazı cinsler vardır ki hiç tüyler yoktur. Köpek sahiplenme için çok tüy döküp dökmemesi önemli bir kriterdir. Çok tüy döken köpeklere alerjisi olan veya evinin kirlenmesini istemeyen kişiler vardır. Avusturyalı Pinscher ırkı orta derecede tüy döker. Haftada bir tüylerini tarayıp bakım yapmak yeterli olur.

Avusturyalı Pinscher Saldırgan Mıdır?

Köpekler yavruluk döneminden itibaren yeterince sosyalleştirilmezlerse saldırgan davranışlar sergileyebilirler. Bazı cinsler ise genetik özellikleri dolayısıyla sosyalleşseler bile yaşadıkları en ufak bir olayda saldırgan olabilirler. Avusturyalı Pinscher durumuna göre saldırgan sayılabilen bir köpektir. Kendini güvende hissetmediğinde saldırgan tarafını gösterebilir.

Avusturyalı Pinscher Çok Havlar Mı?

Bazı köpek ırkları diğerlerine göre aha gürültücüdür. Kendilerini havlayarak veya uluyarak ifade etmeyi severler. Bu tarz hayvanlara köpek isimleri seçerken gürültücü olduklarını belli eden tercihler yapılabilir. Avusturyalı Pinscher ırkı oldukça havlayan köpeklerdir. Havlayarak kendilerini ifade etmeyi severler.

Avusturyalı Pinscher Ne Kadar Zeki?

Hayvan gütmek, bir yerde bekçilik yapmak, avda iz takip etmek, polis operasyonlarında yer almak zeka gerektiren işlerdir. Zeki köpekler verilen görevlere konsantre olabilir ve layığıyla yerine getirir. Avusturyalı Pinscher zeki köpek ırklarından birisidir. Eğitimleri kolaydır ve komutları anlayabilirler.

Avusturyalı Pinscher Eğitimi Kolay Mı?

Eğitimi kolay olan köpekler uyarıları anlayıp istenilen eylemi yerine getirme konusunda başarılıdırlar. Kolay eğitilebilen köpeklere uzun zaman harcamadan ve bol tekrar yapmadan istenilen şey öğretilebilir. Zeki olan köpekler eğitimlerde genellikle başarılı olsalar da rağmen bazı ırklar zeki olmalarına rağmen kolay eğitilemeyebilirler. Avusturyalı Pinscher ırkı kolay eğitilebilen köpeklerdir. Öğrenmesi gereken konuyu kolayca kavrayıp uygulayabilir.

Avusturyalı Pinscher Apartmanda Yaşayabilir Mi?

Apartmanlar köpeklerin doğal ortamları değildir ancak günümüzde pek çok kişi apartmanlarda yaşamaktadır. Bu nedenle köpek sahiplenmeyi düşünen kişiler apartman yaşamına uyum sağlayabilecek cinslere ilgi gösteriler. Apartman yaşamına uygun köpekler kapalı ortamda düşük enerjili, evde bulunan diğer bireylere karşı kibar olanlardır. Avusturyalı Pinscher ırkı apartman yaşamına uyum sağlayabilir.

Avusturyalı Pinscher Enerji Seviyesi Yüksek Mi?

Yüksek enerjili köpekler her zaman harekete geçmeye hazırdır. Oyun oynamak, bir yerden bir yere gitmek onlar için harika aktivitelerdir. Ciddi oranda egzersiz ihtiyaçları vardır. Avusturyalı Pinscher ırkı da yüksek enerjili köpeklerdendir. Aktivite yapmayı severler ve hareket ettikçe mutlu olurlar.

Avusturyalı Pinscher Çocuklarla Anlaşabilir Mi?

Çocuklu aileler köpek sahiplenme kararı verirken başkalarına göre daha fazla zorlanırlar. Yuvalarına katılacak yeni üyenin çocuklarıyla anlaşıp anlaşamayacağını sorgularlar. Çünkü bazen çocukla köpeğin yalnız kalması gerekebilir. Böyle bir durumda hiç kimse çocuğunun zarar görmesini veya köpeğinin rahatsız olmasını istemez. Avusturyalı Pinscher ırkı çocuklarla iyi anlaşır. Onlarla birlikte olmayı ve zaman geçirmeyi sever.

Avusturyalı Pinscher Yabancılara Nasıl Davranır?

Bazı köpekler eve gelen konuklardan mutlu olurken yabancılarla iyi geçinemeyenler utangaç, huzursuz ve saldırgan olabilir. Avusturyalı Pinscher ırkı yabancılara karşı orta derecede samimiyete sahiptir. Herkes iyi davranmasa da saldırgan tavırlar da sergilemez.

Avusturyalı Pinscher Başka Petlerle Geçinebilir Mi?

Bazı cinsler insanlarla çok iyi geçiniyor olsalar bile başka petlerle anlaşamayabilirler. Bazen kıskanç yapılarından dolayı ortamdaki tek hayvan olmak isterler. Bazense diğer petleri kendilerinden güçsüz görüp hükmetmek isterler. Köpeklerin sahip oldukları sosyal beceriler de diğer petlerle geçinmelerinde önemli role sahiptir. Avusturyalı Pinscher ırkı başka petlerle geçinebilir. Aynı ortamda birden çok evcil hayvan olmasından rahatsız olmaz.

Avusturyalı Pinscher Sahibine İtaat Eder Mi?

Bir köpeğin sahibine itaat etmesi pek çok konuda önemlidir. İtaatkar olmayan köpekler başına buyruk tavırlar sergiler ve sahibinin sözünü dinlemezler. Avusturyalı Pinscher ırkı ise her zaman itaat etmese de genel olarak sahibinin sözünü dinleyen köpeklerdendir.

Sahiplenmeyi Bekleyenler Avusturyalı Pinscher

Son Avusturyalı Pinscher Pet Üyelerimiz

Sponsorsponsor