Büyümeyen Köpek Cinsleri

Çocuklar ve yetişkin bireyler arasında oldukça popüler olan büyümeyen köpek cinsleri evcil hayvan olarak sıklıkla tercih edilmektedir. Dünya üzerindeki bazı köpek cinsleri diğer köpek cinslerine oranla daha küçüktür ve büyüyemezler. Bu nedenle daha çok büyümeyen ufak köpek cinsleri evcil hayvan olarak tercih edilir. Bu yazımızda bu cins hakkında bilgi vermiş bulunmaktayım. Birlikte bu sevimli dostlarımızı inceleyelim.

Büyümeyen Köpek Cinsleri

Eğer bu sevimli dostlarımızdan birini sahiplenmek veya beslemek istiyorsanız size söylemem gerek ki bu minik dostlarımız evcil hayvan olarak harika bir tercihtir. Çünkü akıllıdırlar ve ev ortamına kolay uyum sağlarlar. Genelde çocuklarla ve diğer evcil hayvanlarla iyi anlaşırlar. Küçük boyutları, oyuncu yapıları ve kolay eğitilebilir oluşlarıyla, büyümeyen köpek cinsleri insanların gözdesi olmayı başarmıştır. Büyümeyen köpekler sadece boyut olarak değil aynı zamanda sahibine karşı sadık olmaları ile de dikkat çekerler.

Bu köpek cinsini, küçük köpek cinslerinden ayıran en temel özelliklerinden biri boyutlarının hep aynı kalmasıdır. Büyümeyen köpek cinsleri kendi içlerinde türlerine göre farklı gururlandırılmaktadırlar. Boyutları yavruluktan yetişkinliğe geçişte çok fazla uzayamaz, hatta bazen aynı kalır. Bu durum tamamen köpeğin cinsine bağlı bir durumdur. Ortalama olarak en az 15 cm en fazla 30 cm kadar ulaşırlar. 30 cm daha fazla büyümeleri imkansızdır.

Büyümeyen köpeklerin ortalama yaşam ömürlerini merak ettiyseniz bu durum değişim göstermektedir. İyi yaşam koşullarında bakılan bu cins, türlerine bağlı olarak ortalama 12 yıl ile 18 yıl arasında yaşamaktadırlar. Boyutlarından ve kolay eğitilen yapılarından ötürü evde beslenmeye oldukça uygundurlar. Sizler için bu sevimli dostlarımızın isimlerini aşağıda listeledim. Gelin birlikte bu dostlarımızın isimlerine bakalım.

Yukarıda bahsettiğim isimler en bilindik büyümeyen köpek cinslerinin isimleridir. Bu sevimli ve küçük dostlarımızdan birini sahiplenmek ve beslemek istiyorsanız, petarkadaş sitemize üye olabilir ve birçok ilana bakarak ücretsiz bir şekilde size uygun ilanları bulabilirsiniz. Unutmayalım ki her canlı güzel bir yaşamı hak eder. Sahiplendiğimiz dostlarımıza güzel yaşamı sunmakta bizlerin görevidir.

Sponsorsponsor