Pomeranian Boo Özellikleri ve Bakımı

Pomeranian Boo Özellikleri ve Bakımı

Pomeranian Boo, Küçük yapılı bir ırktır. İlk olarak Polonya’da ortaya çıkan bu ırk, zamanla tüm dünyada tanınır hale gelmiştir. Yıllardır soyunu devam ettirerek günümüze kadar taşımıştır. Pomeranian Boo genetik yapısında ilk atalarına göre bazı farklıklar olmuş olsa da genel olarak ataların belirgin özelliklerini sahiptir.

Pomeranian Boo Bekçilik İçin Uygun Mudur?

Pomeranian Boo ırkının koruma özellikleri gelişmiş değildir. Yabancılar tarafından ortaya koyulan tehlikeleri anlayamazlar. Herhangi bir ürünün, yerin veya ailenin bekçiliğini yapmak onlar için uygun değildir. Koruması gereken alanı terk edebilirler. Anormal durumlarda yabancılara karşı koymayabilirler. Pomeranian Boo bekçilik için uygun mudur diye düşünerek sahiplenmek istiyorsanız bu son derece yanlış bir tercih olacaktır.

Köpeklerin bekçilik yapabilmeleri için bir takım özelliklere sahip olmaları gerekir. Görevlendirildikleri alanı koruyup kolaçan edebilecek ve yabancıları uyararak ya da sahibine haber vererek durumun kontrol altına alınmasına yardımcı olabilecek köpekler bekçilik için en uygun köpek cinsleridir. Ancak Pomeranian Boo kesinlikle bir bekçi köpeği değildir. Onlara herhangi bir bekçilik görevi verildiği takdirde hayal kırıklığıyla karşılaşılması en muhtemel sonuç olacaktır.

Pomeranian Boo Av Köpeği midir?

Pomeranian Boo ırkı av içgüdüsüne sahip değildir. Av için bir köpekten beklenen iz sürme, takip, yakalama, kışkırtma gibi eylemleri yerine getiremezler. Bu nedenle ava giderken Pomeranian Boo yanınıza almak doğru olmayacaktır. Pomeranian Boo Sahiplenme düşünen kişiler cinsin diğer özelliklerini de inceleyip öyle kararını vermelidir. Son derece sevimli ve tatlı olan bu köpeklerin tercih edilmelerinin sebepleri arasında asla avcılık bulunmamaktadır.

Pomeranian Boo av köpeği midir merak eden çok kişi olsa da onların avcılık için uygun bir partner olmadıkları son derece aşikardır. Avcı köpek cinsleri avlanma iç güdüsü gelişmiş, atletik, çevik ve güçlü yapılı, avının izini takip edebilen ve gerekirse müdahalede bulunabilen köpek cinsleridir. Pomeranian Boo bu özelliklerin hiçbirisine sahip değildir. Bu yüzden herhangi bir av esnasında bu köpek cinsine güvenmek son derece yanlış olacaktır.

Pomeranian Boo Ne Kadar Yaşar?

Hayvan sahiplenirken birlikte ne kadar vakit geçirebileceğinizi bilmek isteyebilirsiniz. Bazı köpekler uzun ömürlüyken bazıları oldukça erken yaşlarda hayata gözlerini yumarlar. Pomeranian Boo cinsi ortalama olarak 15 yıl ve üzeri yaşayan oldukça uzun ömürlü köpeklerdir. Köpeğin yaşam süresi ne kadar olursa olsun iyi bakıldıklarında daha uzun yaşamaktadırlar. Bu nedenle aşıları, beslenme zamanları, egzersiz ihtiyaçları aksatılmamalıdır.

Pomeranian Boo ne kadar yaşar sorusuna en iyi yanıtı köpek sahipleri vermektedir. Çünkü köpeklere ne kadar iyi bakılırsa yaşam sürelerinin o kadar arttığı bilinen bir gerçektir. Düzenli ve sağlıklı beslenen, aşıları zamanında yaptırılan ve gerektiğinde veteriner muayenesine giden, günlük egzersiz ihtiyacı karşılanan ve en önemlisi sahiplerinden bol bol ilgi ve sevgi görev köpeklerin tahmin edilen ortalama yaşam sürelerinin üstüne rahatlıkla çıkabildikleri sık sık görülmektedir. Pomeranian boo kaç yıl yaşar diye merak ediyorsanız ona çok iyi bakarsanız 16 yıldan uzun süre rahatlıkla yaşayabilir.

Pomeranian Boo Çok Tüy Döker Mi?

Köpekler oldukça sevimli ve tüylü dostlarımızdır. Bazı cinsler şaşırtıcı derecede uzun tüy yapısına sahip olsa da bazı cinsler vardır ki hiç tüyler yoktur. Köpek sahiplenme için çok tüy döküp dökmemesi önemli bir kriterdir. Çok tüy döken köpeklere alerjisi olan veya evinin kirlenmesini istemeyen kişiler vardır. Pomeranian Boo çok tüy döker mi sık sık merak edilen bir konudur. Pomeranian Boo cinsi aşırı derecede tüy döken köpeklerdir. Düzenli olarak taranmaya ve tüy bakımına ihtiyaç duyarlar.

Tüy dökümünü azaltmanın en iyi yolu düzenli bir şekilde taramaktan geçer. Köpeğinizi tarayarak biriken tüylerin etrafa saçılmasını önleyebilirsiniz. Onun cinsine uygun pH değerine sahip formüllerle üretilmiş şampuanları tercih ederek tüy bakımını gerçekleştirebilirsiniz. Her köpek tüy değiştirme döneminde normalde çok daha fazla tüy dökecektir. Ancak tüy dökümü asla azalmıyor ve hiç bitmiyorsa bunun altında herhangi bir sağlık problemi olup olmadığından emin olmak adına veterinerinize başvurmanızda son derece fayda vardır.

Pomeranian Boo Saldırgan Mıdır?

Köpekler yavruluk döneminden itibaren yeterince sosyalleştirilmezlerse saldırgan davranışlar sergileyebilirler. Bazı cinsler ise genetik özellikleri dolayısıyla sosyalleşseler bile yaşadıkları en ufak bir olayda saldırgan olabilirler. Pomeranian Boo saldırgan mıdır sorusunun ortaya çıkış nedeni çok sevimli bir köpek olmasına rağmen zaman zaman agresif tutumlar sergilemesinden dolayıdır. Pomeranian Boo saldırgan bir köpek olmasa da baskı kurulduğunda veya rahatsız edildiğinde tepki verebilirler.

Pomeranian Boo saldırgan mıdır sorusuna hayır yanıtını verebiliriz. Çok sevecen ve arkadaş canlısı bir karakter yapısına sahiptir. Ancak sahibine ya da kendisine karşı tehlike veya tehdit içeren bir durum söz konusu olduğu zaman davranışlarında agresiflik ve saldırganlık görülebilir. Normal şartlar altında bir Pomeranian Boo saldırganlık göstermemektedir fakat siz yine de onu severken dikkatli olun.

Pomeranian Boo Çok Havlar Mı?

Bazı köpek ırkları diğerlerine göre aha gürültücüdür. Kendilerini havlayarak veya uluyarak ifade etmeyi severler. Bu tarz hayvanlara köpek isimleri seçerken gürültücü olduklarını belli eden tercihler yapılabilir. Pomeranian Boo çok havlayan köpeklerdir. Temel itaat eğitimi almadıkları takdirde havlamaları asla durmaz ve her şey için havlamaya meyillilerdir. Bu davranışın önüne yavruluk dönemlerinde geçilmezse büyüdüklerinde bu sorunu çözmek oldukça zor bir hal alır.

Köpeklerin havlamalarının altında birden fazla neden yatabilir. Sahibini bir tehlikeye karşı uyarıyor veya ilginizi çekmeye çalışıyor olabilirler. Canı sıkılan köpeklerde de sık sık havlama davranışlarına rastlamak mümkündür. Ancak bazı köpekler de durduk yere havlayabilirler. Bu onların kendilerini ifade etme şekilleridir. Çok havlama etrafa rahatsızlık verebilir ve bu yüzden Pomeranian Boo çok havlar mı diye endişe edilebilir. Eğer ona iyi bir eğitim verdiyseniz Pomeranian Boo çok havlamaz.

Pomeranian Boo Ne Kadar Zeki?

Hayvan gütmek, bir yerde bekçilik yapmak, avda iz takip etmek, polis operasyonlarında yer almak zeka gerektiren işlerdir. Zeki köpekler verilen görevlere konsantre olabilir ve layığıyla yerine getirir. Minik boyutlarına rağmen son derece oyuncu yapısı ve sevecen karakteriyle Pomeranian Boo ne kadar zekidir çoğu kişinin merak ettiği bir konudur. Pomeranian Boo cinsi orta derecede zeki köpeklerdir. Büyük sorumluluklarda bazen konsantrasyon sorunları yaşasalar da zamanla gelişim gösterebilirler.

Bir köpeğin ne kadar zeki olduğu onun eğitiminden verilebilecek görevlere kadar bir çok konuda önem arz etmektedir. Çok zeki olmayan köpek cinslerinde eğitim esnasında konsantrasyon bozukluğu görülebilir. Verilen komutları anlamakta güçlük çekerler ve eğitimleri diğer köpek cinslerine göre daha zor olmaktadır. Ancak yine de disiplinli ve düzenli bir eğitimin ardından insanlarla uyum içerisinde yaşayabilecek konuma ulaşabilirler.

Pomeranian Boo Eğitimi Kolay Mı?

Eğitimi kolay olan köpekler uyarıları anlayıp istenilen eylemi yerine getirme konusunda başarılıdırlar. Kolay eğitilebilen köpeklere uzun zaman harcamadan ve bol tekrar yapmadan istenilen şey öğretilebilir. Zeki olan köpekler eğitimlerde genellikle başarılı olsalar da rağmen bazı ırklar zeki olmalarına rağmen kolay eğitilemeyebilirler. Pomeranian Boo cinsi eğitimi kolay olmayan köpeklerdir. Eğitim boyunca sabır ve bol tekrar gerekir.

Pomeranian Boo eğitimi kolay mı mutlaka sahiplenilmeden önce sorulması gereken bir konudur. İlk defa köpek sahiplenen kişiler için sahiplenecekleri köpek cinsinin eğitiminin kolay olup olmadığı son derece önemlidir. Pomeranian Boo eğitmek oldukça zahmetli bir iştir. Çok zeki değillerdir ve eğitim esnasında konsantrasyonları sık sık dağılmaktadır. Bunun için eğitimler disiplinli ve düzenli bir şekilde sabırla ve bol tekrarla devam etmelidir. Eğitim süresi kısa tutularak konsantrasyon dağılmasının önüne geçilebilir. Ödül mamalarının kullanılması onları verilen komutları yerine getirme konusunda teşvik edecektir.

Pomeranian Boo Apartmanda Yaşayabilir Mi?

Apartmanlar köpeklerin doğal ortamları değildir ancak günümüzde pek çok kişi apartmanlarda yaşamaktadır. Bu nedenle köpek sahiplenmeyi düşünen kişiler apartman yaşamına uyum sağlayabilecek cinslere ilgi gösteriler. Apartman yaşamına uygun köpekler kapalı ortamda düşük enerjili, evde bulunan diğer bireylere karşı kibar olanlardır. Pomeranian Boo cinsi apartmanda bakmak için çok uygundur.

Diğer bütün küçük köpek cinslerinde olduğu gibi Pomeranian Boo apartmanda yaşayabilir mi sorusuna evet yanıtı verilir. Çok geniş hareket alanlarına ihtiyaç duymadıkları için apartmanda bir köpek beslemek istediğinizde Pomeranian Boo tercih etmekten çekinmenize gerek yoktur. Ancak yine de bütün köpek cinslerindeki gibi günlük hareket ve egzersiz ihtiyaçlarını karşılamak adına dışarı çıkarmaya ve oyun oynamasına izin vermeye gerek duyulur.

Pomeranian Boo Enerji Seviyesi Yüksek Mi?

Yüksek enerjili köpekler her zaman harekete geçmeye hazırdır. Oyun oynamak, bir yerden bir yere gitmek onlar için harika aktivitelerdir. Ciddi oranda egzersiz ihtiyaçları vardır. Pomeranian Boo cinsi ise orta derecede enerjik bir köpektir. Yüksek egzersiz ihtiyaçları yoktur ancak tamamen hareketsiz kalmayı da sevmezler.

Pomeranian Boo enerji seviyesi yüksek mi diğer köpek cinsleriyle karşılaştırıldığında fazla endişe edilmesine gerek duyulmayan bir konudur. Bu köpek cinsi enerji seviyesi orta seviyededir. Sahipleriyle zaman geçirmeye ve oyun oynamaya bayılırlar ancak bu sürekli oradan oraya hareket ederek koşuşturdukları anlamına gelmemektedir. İzin verildiği takdirde sakin ve huzurlu bir şekilde dinlenmeye ve uyumaya bayılırlar.

Pomeranian Boo Çocuklarla Anlaşabilir Mi?

Çocuklu aileler köpek sahiplenme kararı verirken başkalarına göre daha fazla zorlanırlar. Yuvalarına katılacak yeni üyenin çocuklarıyla anlaşıp anlaşamayacağını sorgularlar. Çünkü bazen çocukla köpeğin yalnız kalması gerekebilir. Böyle bir durumda hiç kimse çocuğunun zarar görmesini veya köpeğinin rahatsız olmasını istemez. Pomeranian Boo cinsi çocuklarla pek iyi anlaşabildiği söylenemez. Bu nedenle çocuklu aileler diğer özelliklerine bakıp kararını ona göre vermelidir.

Pomeranian Boo çocuklarla anlaşabilir mi sorusunu sık sık duymak normaldir. Özellikle çocuklu aileler tercih edecekleri köpek cinsi konusunda son derece dikkatli olmalılardır. Bu yüzden bu köpek cinsini tercih etmek istiyorsanız bir kere daha düşünmenizde fayda vardır. Her ne kadar sevecen ve cana yakın olsa da sürekli kendisine baskı kurulmasından hoşlanmaz. Çocukların köpeklere karşı nasıl davranmaları gerektiğinin öğretilmesi için belirli bir yaşa gelmesi gerekmektedir. Bu yüzden özellikle çok küçük çocuklu ailelerin Pomeranian Boo beslerken çocuklarını onlarla yalnız bırakmaları önerilmez.

Pomeranian Boo Yabancılara Nasıl Davranır?

Bazı köpekler eve gelen konuklardan mutlu olurken yabancılarla iyi geçinemeyenler utangaç, huzursuz ve saldırgan olabilir. Özellikle kalabalık ortamlara sahip kişilerin ve yabancılarla bol bol etkileşime giren insanların aklını Pomeranian Boo yabancılara nasıl davranır sorusu meşgul tutar. Pomeranian Boo cinsi yabancılara karşı orta derecede samimiyete sahiptir. Herkes iyi davranmasa da saldırgan tavırlar da sergilemez.

Sürekli baskı altında tutulmakta hoşlanmayan bu köpek cinsi yabancılara kendisini rahatlıkla açamaz. İlk başta şüpheyle yaklaşırlar ve uzak dururlar. Yabancıların hareketlerini dikkatli bir şekilde takip ederler. Ancak onların varlığına alıştıkları takdirde herhangi bir sorun oluşmaz. Yavruluk döneminden itibaren iyi bir şekilde sosyalleştirilen bir Pomeranian Boo yabancılarla karşılaştığında herhangi bir problem yaşamayacaktır.

Pomeranian Boo Başka Petlerle Geçinebilir Mi?

Bazı cinsler insanlarla çok iyi geçiniyor olsalar bile başka petlerle anlaşamayabilirler. Bazen kıskanç yapılarından dolayı ortamdaki tek hayvan olmak isterler. Bazense diğer petleri kendilerinden güçsüz görüp hükmetmek isterler. Köpeklerin sahip oldukları sosyal beceriler de diğer petlerle geçinmelerinde önemli role sahiptir. Pomeranian Boo cinsi başka petlerle karşı tarafın tavrına göre geçinir. Bir pet ona iyi davranırsa iyi olur, kötü davranırsa geçinmekte sorun yaşar.

Eğer evinizde birden fazla evcil hayvan varsa ve bir Pomeranian Boo sahiplenmek istiyorsanız, onu sahiplenmeden önce Pomeraian Boo başka petlerle geçinebilir mi sorusunu sormaktan kendinizi alı koyamazsınız. Eğer evinizde dominant köpek cinslerine sahipseniz Pomeranian Boo onlarla geçinmekte sıkıntı yaşayabilir. Bu yüzden diğer petlere karşı ılımlı ve iyi davranan hayvanlarla aynı ortamlarda bulunmaları daha sağlıklı olacaktır.

Pomeranian Boo Sahibine İtaat Eder Mi?

Bir köpeğin sahibine itaat etmesi pek çok konuda önemlidir. İtaatkar olmayan köpekler başına buyruk tavırlar sergiler ve sahibinin sözünü dinlemezler. Pomeranian Boo sahibine itaat eder mi öğrendikten sonra sahiplenmek istiyorsanız onun inatçı karakter yapısına hazırlıklı olmalısınız. Pomeranian Boo cinsi ise her zaman itaat etmese de genel olarak sahibinin sözünü dinleyen köpeklerdendir.

Yavruluğundan itibaren itaat eğitimlerine başlanan bir köpek sahibine itaat konusunda herhangi bir problem yaşamayacaktır. Ancak bazı köpek cinsleri başına buyruk davranmayı sevdiği için yine de ufak tefek aksaklıklarla karşılaşılabilir. En sevdikleri oyuncakları ellerinden alınmak istendiğinde ya da dışarıda dolaşma vakitleri sona erdiğinde inatçı yapıları ortaya çıkabilir ve itaat etmeyebilirler. Ancak yine de genel konularda sahiplerine itaat ederler.

Pomeranian Boo Karakteristik Özellikleri

İnsanların Pomeranian Boo cinsi köpekleri bu kadar çok sevmesinin tek nedeni dış görünüşü değildir. Karakteri, içten tavırları ve dost canlısı olması Pomeranian Booları bu kadar gözde yapar. Pomeranian Boo karakteristik özellikleri ise şöyledir:

 • Orta derecede enerjik bir türdür. Hareket edip oyun oynamak ister ancak zaman zaman dinlenmeye ihtiyaç duyar.
 • Sahibiyle çok iyi anlaşırlar, adeta sahiplerine bağlanırlar.
 • Yabancılara karşı soğuk davranırlar. 
 • Başka köpeklerle iyi geçinemezler. Küçük yapıda olmalarına rağmen kavgacı tavırlar sergileyebilirler.
 • Çok ilgi bekleyen köpeklerdir. Sürekli onlarla ilgilenilmesini, oyun oynanmasını isterler.
 • Çok meraklılardır; merak ettikleri bir şeyi hemen keşfetmeye çalışırlar.
 • Bütün bu iyi özelliklerinin yanı sıra çok inatçıdırlar.

Bu özelliklerinin yanında dünyada bu kadar popüler olmalarının nedeni apartmanda yaşamaya çok uygun olmalarıdır. Küçük yapıları sayesinde çok geniş yaşam alanlarına ihtiyaç duymazlar. Karakteristik özelliklerini değiştirebilecek travmalar yaşamadıkları takdirde onlarla uyum içerisinde yaşamanız açısından herhangi bir sorun bulunmamaktadır.

Pomeranian Boo Köpek Bakımı

Pomeranian Boo köpek bakımı diğer köpek cinslerine göre zordur. Güzelliğiyle insanları hayran bırakan tüylerine çok iyi bakılmalıdır. Yıkarken çok dikkat edilmelidir. Düzenli olarak tüyleri taranmalıdır. Çok sık diş sorunları ile karşılaşan bu köpeklerin ağız bakımına dikkat edilmelidir. Ağız sağlığı için veterinerlerin önerdiği köpek diş macunları ve fırçaları tercih edilmelidir. Pomeranianlar yiyecek seçiciliği yapabilir; istemediği bir yiyeceği yemesi için ısrar edilmemelidir.

İnatçı oldukları için diğer yiyeceklere karşı da isteksiz olmaya başlayabilirler. Yapıları gereği bu cinste evcil hayvan obezitesi gibi sorunlarla karşılaşılmaz. Pomeranianlar, ilgiye çok ihtiyaç duyarlar. Hiçbir pomeranian uzun süre evde tek başına ilgisiz bırakılmamalıdır. Pomeranian Boo cinsi köpekler, diğer küçük cinsteki süs köpeklerine göre daha güçlü bağışıklığa ve sağlam bir yapıya sahiptir. Bu yüzden sık sık hasta olmazlar. Yine de bu cinse karşı oldukça hassas ve korumacı davranılmalıdır.

Pomeranian Boo Fiyatı Ne Kadar?

Pomeranian Boo köpekler satın alınmak için en fazla tercih edilen süs köpeği cinslerinden birisidir. Bu da insanlar tarafından Pomeranian Boo fiyatı ne kadar sorusunun sorulmasına neden olur. Köpek cinsleri için biçilen fiyatları etkileyen birkaç faktör vardır ve bu faktörlere bağlı olarak fiyatlarda artış ya da azalma gözükmesi son derece muhtemeldir. Gelin önce bu nedenlere ardından Pomeranian Boo fiyatlarına bakalım.

 • Yaş
 • Sağlık durumu
 • Şecere

Pomeranian Boo fiyatları ortalama olarak 9000 TL ile 30000 TL arasında değişiklik göstermektedir. Yaş burada önemli bir etkendir. Yaş arttıkça ücret azalır. Yavru köpekler her zaman daha pahalıdır. Sağlık durumunda da durum aynıdır. Çeşitli hastalıklarla sağlık durumu kötü olan bir köpek yine daha ucuz olacaktır. Şecere ise safkanlığı temsil ettiği için fiyatı her zaman arttırır. Şecerenin varlığı sayesinde köpeğin safkan olup olmadığı anlaşılabildiği için köpeğin değerine değer katmaktadır.

Pomeranian Boo Renkleri Nelerdir?

Pomeranian Boo renkleri nelerdir sorusuna oldukça çeşitli renklere sahip oldukları yanıtı verilebilir. Minik Pomeranianlar genellikle tek renk kürke sahip olsalar da istisna olarak çift renkli kürkü olanlar da vardır. Genel Pomeranian Boo renkleri şunlardır:

 • Krem
 • Kızıl
 • Siyah
 • Beyaz
 • Kahverengi
 • Turuncu

Bu renkler dışında bir Pomeranian Boo ile karşılaştığınızda onun safkanlığı hakkında bilgi sahibi olduğunuzdan emin olmanız önerilir. Farklı tüy renklerine sahip olmaları, ebeveynlerinin başka bir köpek cinsiyle çiftleştirildiği anlamına gelebilir ve bu da onları kırma yapar.

Safkan Pomeranian Boo Nasıl Anlaşılır?

Pomeranian Boo köpekler Alman Spitz gibi bazı cinslerin kırmalarına benzetilir. Bu nedenle Pomeranian Boo safkan mı anlayabilmek için kesinlikle köpeğin şeceresine göz atılmalıdır. şeceresinden köpeğin safkan olup olmadığı hemen anlaşılabilir. Pomeranian Boo satın almayı düşündüğünüz yerden köpeğin şeceresini talep edip ona göre satın alabilirsiniz. Ancak bütün safkan Pomeranian Boo nasıl anlaşılır yöntemleri şunlardır:

 • Şecere
 • Ebeveynler
 • Cinse ait özellikler
 • Irk dernekleri
 • DNA testi

Gerçek Pomeranian boo nasıl anlaşılır ya da orijinal Pomeranian Boo nasıl anlaşılır yanıtlarına ulaşmak için bu yöntemleri deneyebilirsiniz. Köpeğin ebeveynlerine bakarak da safkan olup olmadıkları anlaşılabilir. Safkan ebeveynlere sahip yavrular da safkandır. Yine cinse ait özellikler de safkanlık durumunu belli eder. Herhangi bir şüphede kalındığında ise ırk derneklerine başvurarak yardım alınabilir. Ancak her koşul altında her zaman en doğru sonucu DNA testi vermektedir. DNA testi yaptırarak kafanızda bulunan bütün sorulardan rahatlıkla kurtulabilirsiniz.

Pomeranian Boo Ne Zaman Çiftleşir?

Pomeranian Boo, küçük köpek ırklarından biri olduğu için diğer köpek ırklarına göre daha erken yetişkin olurlar. Yaklaşık 10 aylık olmuş bir Pomeranian Boo, çiftleşmek için istekli olabilir. Peki Pomeranian Boo ne zaman çiftleşir? Sağlıklı bir çiftleşme ve hamilelik geçirmesi için Pomeranian Boo en az 1 yaşına gelmelidir. Erkek köpeklerde ise 1 yaşı 1-2 ay geçmek daha uygun olur.

Her ne kadar en az 1 yaşına gelmeleri gerekse de daha sağlıklı bir çiftleşme ve hamilelik süreci için 18 aylarını doldurmalarını beklemek en doğrusu olacaktır. Böylelikle çiftleşmede başarı şansı artar ve ileride yaşanabilecek sağlık sorunlarının önüne geçilebilir. Ayrıca bu durum dişi köpeğin sağlığı açısından da son derece önem taşımaktadır. Hamileliğe hazır olmayan dişi köpeklerin çiftleştirilmesi çok kötü sonuçları beraberinde getirebilir.

Pomeranian Boo Kaç Yavru Doğurur?

Son derece sevimli ve tatlı olan Pomeranian Boo kaç yavru doğurur son derece popüler bir sorudur. Çiftleşme sürecinin ardından hamile kalan bir dişi Pomeranian Boo, 1-4 yavru köpek doğurur. Bu sayının diğer köpeklere göre daha az olması Pomeranian Boo’nın daha küçük boyutlarda olmasındandır.

Köpeğinizin kaç yavru doğuracağını öğrenmenin en sağlıklı yolu veterinerlere başvurmaktır. Ortalama sayılar dışında ultrason yardımıyla kaç yavru doğuracakları öğrenilebilir. Ayrıca veteriner takibi hamilelik süreci boyunca çok önemlidir ve sağlıklı bir doğum yapılması adına mutlaka aksatılmaması gerekir.

Pomeranian Boo Boyu Ne Kadar Uzar?

Bir köpek sahiplenmeye karar verdiğiniz andan itibaren sahiplenmek istediğiniz köpek hakkında bilgi sahibi olmaya başlamanız gerekir. Yaşama koşulları ve karakteristik özellikleri bir yana dursun bilinmesi gereken en önemli özelliklerden biri de boylarının ne kadar uzayacağı olacaktır. Çünkü bu durum onların bakımı hakkında bilgi sahibi olmanıza yarar. Peki dünyanın en tatlı köpeklerinden olan Pomeranian Boo boyu ne kadar uzar?

Pomeranian Boo köpeklerin dişi ve erkeklerinin boyları birbirine çok yakındır. Pomeranian Boo ne kadar büyür merak ediyorsanız onlar 18-30 cm arasında boya sahip olabilirler. Ağırlıkları ise 1-3 kg aralığındadır. Bu boyutlara ulaşması konusunda en önemli etken sağlık ve düzenli beslenmedir. Yetişkinliğe ulaştıklarında kilo almaları kolaylaşacağı için obezite ile karşılaşmamaları açısında yediklerine ve miktarlarına son derece dikkat edilmelidir.

Pomeranian Boo Ne Kadar Mama Yer?

Pomeranian Boo ne kadar mama yer endişe etmenizi gerektirmez çünkü Pomeranian Boo çok fazla mama tüketen bir cinsi değildir. 1 yaşlarını doldurana kadar günde 3 öğün düzenli olarak beslenmeleri gerekir. 1 yaşından sonra öğün sayısı ikiye düşürülebilir. 3 kilogramın üzerinde ağırlığa ulaştığında ise takip edilip gerek görüldüğünde veterinere gidilmelidir.

Köpekler aşırı kiloya bağlı olarak çeşitli hastalıklara yakalanabilecekleri için verilen mama miktarına her zaman dikkat edilmesi gerekmektedir. Bu yüzden mamaların ve yiyeceklerin köpeklerin rahatlıkla ulaşabileceği yerlerde saklanmamasına özen gösterilmelidir. Aksi takdirde izin verilirse köpekler sürekli yemek yemeye bayılırlar ve obezite hastalığına yakalabilirler.

Pomeranian Boo Ne Zaman Tıraş Olur?

Köpekler tüylü canlılardır ve zaman zaman tıraş olmaları gerekir. Bu durum her köpek için geçerli değildir. Kısa tüy yapısına sahip köpeklerin tıraş olmasına gerek yoktur anca uzun tüylü köpekleri tıraş etmek tüy sağlıklarını korumak adına önemli olabilir. Sevimli bir süs köpeği olan uzun tüylü Pomeranian Boo ne zaman tıraş olur?

Pomeranian Boo köpekler çift kat tüy yapısına sahiptir. Pomeranian Boo köpeklerin üst katman tüyleri uzadığında tercihe göre tıraş ettirilebilir. Tıraş esnasında alt katman tüylere zarar vermemeye özen gösterilmelidir. Bu nedenle yalnızca üst katman tüyleri uzadığında tıraş olmalıdırlar.

Pomeranian Boo Ne Zaman Yetişkin Olur?

Pomeranian boo ne zaman yetişkin olur özellikle bu köpek cinsinin hayranlarının sıklıkla sorduğu soruların başında gelmektedir. Pomeranian küçük yapılı köpek ırkı olduğundan henüz bir yaşını doldurmadan yetişkin olur. 10 – 12. aylar arasında Pomeranian Boolar yavruluktan yetişkinliğe geçiş yapar. Bu ırkın yetişkin olma zamanı dişi ve erkeklerde yakındır.

Yetişkinliğe ulaşmaları noktasında dikkat edilmesi gereken huşular vardır. Aşıları zamanında yapılmalıdır. Beslenme düzenleri son derece önemlidir. Yine verilecek eğitimler de yetişkinliğe ulaşmadan önce verilirse eğitimlerin zorluğu azalacaktır ve başarı şansı artacaktır.

Pomeranian Boo Yılda Kaç Yavru Yapar?

Köpeklerin sık sık doğum yapmaları tavsiye edilmemektedir. Sürekli çiftleşen ve yavrulayan köpeklerin sağlık durumları git gide kötüye gider ve kötü sonuçlarla karşılaşılabilir. Yine doğan yavruların sağlıkları da tehlikeye atılmış olunur. Bu yüzden mutlaka veteriner tavsiyelerine göre çiftleştirilmeleri gerekir. Peki bir Pomeranian Boo yılda kaç yavru yapar?

Pomeranian boo yılda 2 kere doğum yapabilirler. Tek doğumda 1 ya da 4 yavru doğurabilirler. Ancak mutlaka ve mutlaka veterinere danışarak çiftleştirilmeleri veya doğum yapmaları önerilir. Köpeğin sağlık durumu hakkında bilgi sahibi olmadan ve bilinçsiz bir şekilde yapılan çiftleştirmelerde dişi köpeğin ve yavruların can sağlığı tehlikeye girebilir.

Pomeranian Boo Nerede Satılır?

Pomeranian Boo nerede satılır merak ediyorsanız sahiplendirme ilanlarına ve hayvan barınaklarına bakabilirsiniz. Ancak her zaman bu yönteme başvurarak bu köpek cinsini bulmakda zorluk çekebilirsiniz. Bu yüzden Pomeranian Boo satan kişilere danışmak isteyebilirsiniz.

Pomeranian Boo nerede satılır sorusuna onların çeşitli köpek üretim çiftliklerinde ya da bu köpek cinsini besleyen kişilerce satıldıklarını söyleyebiliriz. Köpek üretim çiftliklerinde bu köpek cinsi üretilebilir. Yine bir Pomeranian Boo sahibi aldığı yavruları satıyor olabilir. Fakat unutulmamalıdır ki köpekleri sahiplenmek satın almaktan daha önemlidir.

Pomeranian Boo Hangi Ülkenin?

Pomeranian Boo hangi ülkenin sorusuna belirli bir ülke adı verilemez çünkü onlar Orta Avrupanın Pomeranya bölgesine aittirler. Bu bölge Kuzey Polonya ve Doğu Almanya’nın bugünkü bölümü olarak adlandırılır. Ortaya çıktıkları bölgeden ismini alan bu köpek cinsine bu bölgede rastlamak mümkündür.

Fakat dünyanın her tarafında bu köpek cinsi görülebilir. Köpekler zamanla çıktıkları bölgelerden dağılarak dünyanın hemen hemen bütün ülkelerine yayılmış durumdalardır. Ancak yine de en çok rastlanabilecekleri ve yetiştirildikleri bölgeler ana vatanları olacaktır. Orijinal bölgelerinde bu köpekleri bulmak daha kolaydır.

Pomeranian Boo Çirkinlik Dönemi Nedir?

Pomeranian Boo çirkinlik dönemi nedir sorusunu en çok bu köpek cinsini sahiplenmek isteyen kişiler merak etmektedir. Köpeklerin doğduğu andan itibaren yetişkinlik çağına kadar girdiği evrelere farklı isimler verildiği görülmüştür. Pomeranian Boo çirkinlik dönemi de bunlardan birisidir.

Bir Pomeranian Boonun yavruluk ve yetişkinlik arasındaki dönemine çirkinlik dönemi adı verilmektedir. 2 ila 3 aylık arasındayken başlayan bu döneme çirkinlik dönemi adının verilmesinin sebebi, alınlarında bulunan tüylerin yavaş yavaş dökülerek yüz hatlarını daha çok ortaya çıkarmasıyla birlikte burunlarının olduğundan daha uzun bir şekilde gözükmesinden kaynaklanmaktadır. Bu durum yetişkinliğe erildiğinde sona ermektedir.

Sahiplenmeyi Bekleyenler Pomeranyalı

Son Pomeranyalı Pet Üyelerimiz

Pomeranyalı Son İçerikleri

Sponsorsponsor