Fransız Bulldog Özellikleri ve Bakımı

Fransız Bulldog Özellikleri ve Bakımı Fransız Bulldog Özellikleri ve Bakımı Fransız Bulldog Özellikleri ve Bakımı Fransız Bulldog Özellikleri ve Bakımı Fransız Bulldog Özellikleri ve Bakımı Fransız Bulldog Özellikleri ve Bakımı Fransız Bulldog Özellikleri ve Bakımı

Fransız Bulldog, Küçük yapılı bir ırktır. İlk olarak Fransa’da ortaya çıkan bu ırk, zamanla tüm dünyada tanınır hale gelmiştir. Yıllardır soyunu devam ettirerek günümüze kadar taşımıştır. Fransız Bulldog genetik yapısında ilk atalarına göre bazı farklıklar olmuş olsa da genel olarak ataların belirgin özelliklerini sahiptir.

Fransız Bulldog Bekçilik İçin Uygun Mudur?

Fransız Bulldog bekçilik için uygun mudur diye merak ediyorsanız onların bekçilik yapabilmek için en uygun köpek cinsi olmadıklarını bilmenizde fayda vardır. Fransız Bulldog bekçilik için uygun görülen köpeklerden değildir. Bir yeri koruma konusunda görevlendirildiklerinde başarıyla koruyamazlar. Karakterleri gereğiyle bekçiliğe uygun olamayan bu köpekler bekçilik yapmaları için zorlanmamalıdır.

Fakat bölgelerini sahiplenebildikleri için eve birisi geldiğinde havlayarak sahiplerine haber vermekte başarılılardır. Fakat çok büyük ve geniş alanlarda bekçilik yapabilmeleri mümkün değildir. Bekçilik görevi için bir Fransız Bulldog köpek sahiplenmek istiyorsanız bu yanlış bir tercih olacaktır. Koruyucu köpek ırkları daha iyi bekçi köpeği olmaktadırlar.

Fransız Bulldog Av Köpeği midir?

Fransız Bulldog cinsi av içgüdüsüne sahip değildir. Av için bir köpekten beklenen iz sürme, takip, yakalama, kışkırtma gibi eylemleri yerine getiremezler. Bu nedenle ava giderken Fransız Bulldog yanınıza almak doğru olmayacaktır. Fransız Bulldog Köpek Sahiplenme - French Bulldog düşünen kişiler cinsin diğer özelliklerini de inceleyip öyle kararını vermelidir.

Fransız Bulldog av köpeği midir öğrenmek ve buna göre sahiplenmek istiyorsanız bu köpek cinsinin avcılık için uygun olmadığını söylemeliyiz. Avcı köpek cinslerinin sahip olduğu iz takip etme, avı sürme ve gerektiğinde cesurca tehlikelere göğüs gerebilecek avlanma iç güdülerine Fransız Bulldog köpekleri sahip değildir. Bu yüzden av partneri seçmek istiyorsanız diğer köpek cinslerini araştırmalısınız.

Fransız Bulldog Ne Kadar Yaşar?

Hayvan sahiplenirken birlikte ne kadar vakit geçirebileceğinizi bilmek isteyebilirsiniz. Bazı köpekler uzun ömürlüyken bazıları oldukça erken yaşlarda hayata gözlerini yumarlar. Fransız Bulldog cinsi ortalama olarak 10-14 yıl yaşayan orta uzunlukta ömre sahip köpeklerdir. Köpeğin yaşam süresi ne kadar olursa olsun iyi bakıldıklarında daha uzun yaşamaktadırlar. Bu nedenle aşıları, beslenme zamanları, egzersiz ihtiyaçları aksatılmamalıdır.

Fransız Bulldog ne kadar yaşar sorusuna onların ortalama yaşam ömrünse sahip bir köpek cinsi olduğu yanıtının verilmesine karşın kötü şartlarda bakıldıkları takdirde daha az yaşayacaklarını söylemek gerekir. Sağlığına, beslenmesine ve egzersiz ihtiyaçlarına özen gösterilmeyen, ilgisiz ve sevgisiz bırakılmış Fransız Bulldog yaşam süresi çok daha düşük olacaktır. Tam tersi şekilde çok iyi bakılan bir köpeğin yaşam ömrü ortalama tahminlerden daha fazla olabilmektedir.

Fransız Bulldog Çok Tüy Döker Mi?

Köpekler oldukça sevimli ve tüylü dostlarımızdır. Bazı cinsler şaşırtıcı derecede uzun tüy yapısına sahip olsa da bazı cinsler vardır ki hiç tüyler yoktur. Köpek sahiplenme için çok tüy döküp dökmemesi önemli bir kriterdir. Çok tüy döken köpeklere alerjisi olan veya evinin kirlenmesini istemeyen kişiler vardır. Fransız Bulldog cinsi oldukça fazla oranda tüy döker. Özellikle kış mevsimi bittiğinde bu tüy dökümü daha kötü bir hale gelecektir.

Fransız Bulldog çok tüy döker mi konusu eğer tüy alerjiniz varsa veya evinizin tüylerle kaplanmasından rahatsız oluyorsanız sizlerin başını ağrıtabilecek bir konudur. Fransız Bulldoglar yıl boyu çok tüy dökerler. Vücut ısılarını belirli bir seviyede tutmak için bile tüy dökerler. Özellikler kış aylarında oluşan kalın kürklerini dökmeye başladıklarında ise durumun vahameti daha da artmaktadır. Bu yüzden tüy bakımlarına çok özen gösterilmesi gerekir. Tüyleri düzenli bir şekilde taranarak etrafa saçılması önlenebilir.

Fransız Bulldog Saldırgan Mıdır?

Köpekler yavruluk döneminden itibaren yeterince sosyalleştirilmezlerse saldırgan davranışlar sergileyebilirler. Bazı cinsler ise genetik özellikleri dolayısıyla sosyalleşseler bile yaşadıkları en ufak bir olayda saldırgan olabilirler. Fransız Bulldog saldırgan bir köpek cinsi değildir. Hem insanlara hem de diğer hayvanlara saldırgan davranışlar sergilemezler.

Fransız Bulldog saldırgan mıdır sorusunun sorulmasının ana nedeni onların dış görünüşleridir. Dışarıdan bakıldığında agresif duran bu köpek cinsi sanılanın tam aksine son derece sevecen ve arkadaş canlısıdır. Ancak bu onların zaman zaman son derece kaba ve agresif olamayacakları anlamına gelmez. Fakat normal şartlar altında bir French Bulldog saldırganlık ve agresiflik belirtileri göstermeyecektir.

Fransız Bulldog Çok Havlar Mı?

Bazı köpek ırkları diğerlerine göre aha gürültücüdür. Kendilerini havlayarak veya uluyarak ifade etmeyi severler. Bu tarz hayvanlara köpek isimleri seçerken gürültücü olduklarını belli eden tercihler yapılabilir. Fransız Bulldog orta derecede havlayan köpek ırklarındandır. Gürültüleri rahatsız edici düzeyde değildir ancak yeri geldiğinde kendilerini belli ederler.

Fransız Bulldog çok havlar mı sorusu köpekten köpeğe göre değişebilir. Çoğu French Bulldog havlar mı sorusuna hayır yanıtı verilirken French Bulldog çok havlar mı diye düşünüldüğünde havlamayı seven karaktere sahip köpeklerin olduğu da bilinmektedir. Fakat genel olarak French Bulldoglar havlamaktan çok değişik ve komik sesler çıkarmalarıyla ünlülerdir.

Fransız Bulldog Ne Kadar Zeki?

Hayvan gütmek, bir yerde bekçilik yapmak, avda iz takip etmek, polis operasyonlarında yer almak zeka gerektiren işlerdir. Zeki köpekler verilen görevlere konsantre olabilir ve layığıyla yerine getirir. Fransız Bulldog cinsi orta derecede zeki köpeklerdir. Büyük sorumluluklarda bazen konsantrasyon sorunları yaşasalar da zamanla gelişim gösterebilirler.

Fransız Bulldog ne kadar zeki diye düşünüldüğünde onların orta derecede zeki olmaları sizi yanıltmasın. Zekaları insan iletişimde parlamaya başlar. İnsanların duygularını okuma anlama ve iletişim kurma konusunda son derece başarılı olurlar. İş köpeği sınıfa verilen karmaşık görevleri yerine getirmekte başarısız olsalar bile sahipleriyle rahatlıkla iletişime geçebildikleri düşünüldüğünde bu onların zeka seviyesini hatırı sayılır derecede yükseltmektedir.

Fransız Bulldog Eğitimi Kolay Mı?

Eğitimi kolay olan köpekler uyarıları anlayıp istenilen eylemi yerine getirme konusunda başarılıdırlar. Kolay eğitilebilen köpeklere uzun zaman harcamadan ve bol tekrar yapmadan istenilen şey öğretilebilir. Zeki olan köpekler eğitimlerde genellikle başarılı olsalar da rağmen bazı ırklar zeki olmalarına rağmen kolay eğitilemeyebilirler. Fransız Bulldog cinsi bazı konularda kolay eğitilebilirken bazı konuları için uzun süre eğitim alması gerekebilir.

Fransız Bulldog eğitimi kolay mı konusunda en çok dikkat edilmesi gereken husus eğitimin belirli bir rutine bağlı olarak yapılmasıdır. Bu rutine disiplinli bir şekilde uyulduğu takdirde köpeğinizin eğitiminin kolaylaştığını göreceksiniz. Fakat bu rutine uymazsanız Fransız Bulldog eğitimi zorlaşmaya başlayabilir. Fakat bu köpek cinsinin zaman zaman inatçı olabileceği de unutulmamalıdır. Bu yüzden eğitim süreleri onun konsantrasyonunun dağılmasına sebebiyet verebilecek kadar uzun tutulmamalıdır. Ödül mamalarının kullanımı eğitimi her zaman pozitif yönden teşvik edecektir.

Fransız Bulldog Apartmanda Yaşayabilir Mi?

Apartmanlar köpeklerin doğal ortamları değildir ancak günümüzde pek çok kişi apartmanlarda yaşamaktadır. Bu nedenle köpek sahiplenmeyi düşünen kişiler apartman yaşamına uyum sağlayabilecek cinslere ilgi gösteriler. Apartman yaşamına uygun köpekler kapalı ortamda düşük enerjili, evde bulunan diğer bireylere karşı kibar olanlardır. Fransız Bulldog cinsi apartmanda bakmak için çok uygundur.

Günümüzde çoğu kişi şehirlerde ve apartmanlarda yaşamaktadır. Bu yüzden Fransız Bulldog apartmanda yaşayabilir mi sorusu ortaya çıkmıştır. Köpek sahiplenmek isteyen kişilerin sahiplenmek istediği köpek cinsinin apartman yaşamına uygun olup olmadığını öğrenmesi önemlidir. Küçük bir köpek olan French Bulldog apartmanda yaşayabilir. Fakat onun oldukça fazla tüy döken bir köpek cinsi olduğunu unutmamanızda fayda vardır.

Fransız Bulldog Enerji Seviyesi Yüksek Mi?

Yüksek enerjili köpekler her zaman harekete geçmeye hazırdır. Oyun oynamak, bir yerden bir yere gitmek onlar için harika aktivitelerdir. Ciddi oranda egzersiz ihtiyaçları vardır. Fransız Bulldog cinsi ise orta derecede enerjik bir köpektir. Yüksek egzersiz ihtiyaçları yoktur ancak tamamen hareketsiz kalmayı da sevmezler. Eğer çok hareketli bir yaşam stiline sahip değilseniz Fransız Bulldog enerji seviyesi yüksek midir diye endişelenmenize gerek yok.

Fransız Bulldoglar sahipleriyle vakit geçirmeyi çok severler. Özellikle ailelerindeki çocuk fertlerle koşturarak oynamaktan büyük zevk duyarlar. Fakat enerji seviyesi çok yüksek köpekler değillerdir. Gün içerisinde belirli aralıklarla yürüyüşlere çıkarılmaları onları için yeteri kadar hareket imkanı demektir. Normalde çok enerjik olmasalar bile köpeğiniz sürekli halsiz ve enerjisi tükenmiş gözüküyor ve hiç koşup oynamıyorsa bunun altında herhangi bir sağlık probleminin yatıp yatmadığından emin olmak adına mutlaka bir veterinere danışmanız uzmanlar tarafından tavsiye edilmektedir.

Fransız Bulldog Çocuklarla Anlaşabilir Mi?

Çocuklu aileler köpek sahiplenme kararı verirken başkalarına göre daha fazla zorlanırlar. Yuvalarına katılacak yeni üyenin çocuklarıyla anlaşıp anlaşamayacağını sorgularlar. Çünkü bazen çocukla köpeğin yalnız kalması gerekebilir. Böyle bir durumda hiç kimse çocuğunun zarar görmesini veya köpeğinin rahatsız olmasını istemez. Fransız Bulldog cinsi çocuklarla iyi anlaşır. Onlarla birlikte olmayı ve zaman geçirmeyi sever.

Çocuklu aileler bir köpek sahiplenmeden önce en çok sahiplenmek istedikleri köpek cinsinin çocuklarıyla anlaşıp anlaşamayacağını merak ederler. Bazı köpek cinsleri çocuklar için adeta birer yoldaştır. Fakat bazı köpek cinsleri ise çocukların şımarık ve oyuncu hareketlerini sevmemektedir. Fransız Bulldog çocuklarla anlaşabilir mi diye endişe duymanıza gerek yoktur çünkü o çocuklarla anlaşmakta hiçbir sıkıntı yaşamaz. Yine de çok küçük çocuklarla tek başlarına bırakılmamaları konusunda uyarmamızda fayda var.

Fransız Bulldog Yabancılara Nasıl Davranır?

Bazı köpekler eve gelen konuklardan mutlu olurken yabancılarla iyi geçinemeyenler utangaç, huzursuz ve saldırgan olabilir. Fransız Bulldog cinsi yabancılara karşı orta derecede samimiyete sahiptir. Herkes iyi davranmasa da saldırgan tavırlar da sergilemez. Yabancılara karşı farklı davranışlar sergilemesinin çeşitli nedenleri bulunabilir. İyi sosyalleştirilen bir köpek ise yabancılara karşı kava ve agresif olmayacaktır.

Fransız Bulldog yabancılara nasıl davranır konusunda endişe duymak istemeyen kişiler onları yavruluk döneminden itibaren bol bol sosyalleştirmelilerdir. Sosyalleşme özellikle yavru köpeklerin yabancılarla etkileşime girmeye alışmasına yardımcı olacağı için yetişkinliğe erdiklerinde yabancılarla sorun yaşamazlar. Ancak yine de kendisine kötü davranan ve tehlikeli duran yabancılara karşı her zaman agresif olurlar.

Fransız Bulldog Başka Petlerle Geçinebilir Mi?

Bazı cinsler insanlarla çok iyi geçiniyor olsalar bile başka petlerle anlaşamayabilirler. Bazen kıskanç yapılarından dolayı ortamdaki tek hayvan olmak isterler. Bazense diğer petleri kendilerinden güçsüz görüp hükmetmek isterler. Köpeklerin sahip oldukları sosyal beceriler de diğer petlerle geçinmelerinde önemli role sahiptir. Fransız Bulldog cinsi başka petlerle geçinebilir. Aynı ortamda birden çok evcil hayvan olmasından rahatsız olmaz.

Fransız Bulldog başka petlerle geçinebilir mi sorusunu başka evcil hayvanlara sahip kişilerin merak etmesi doğaldır. Çoğu köpek cinsi arkadaş canlısı olsa da bazı köpek cinsleri değil başka hayvanlarla kendi cinsleriyle bile anlaşmakta zorluk çekebilirler. Ancak içinizi ferah tutabilirsiniz çünkü French Bulldog başka petlerle yaşam alanını paylaşmaktan, etrafta koşuşturup oyunlar oynamaktan son derece mutlu olur.

Fransız Bulldog Sahibine İtaat Eder Mi?

Bir köpeğin sahibine itaat etmesi pek çok konuda önemlidir. İtaatkar olmayan köpekler başına buyruk tavırlar sergiler ve sahibinin sözünü dinlemezler. Fransız Bulldog cinsi ise her zaman itaat etmese de genel olarak sahibinin sözünü dinleyen köpeklerdendir. Zaman zaman inatçı karakterlerinin ortaya çıkmasıyla birlikte canı istediği gibi davranışlar sergilese bile eğitimle birlikte bu davranışların önüne geçmek mümkündür.

Köpekler sahiplerine itaat etmesi oldukça önemli bir konudur. Hiçbir köpek sahibi köpeklerinin başına buyruk davranmasını istemez. Köpekler başına buyruk davrandıklarında çeşitli kazalara yol açabilirler. İşte bu yüzden bir çok kişi Fransız Bulldog sahibine itaat eder mi sorusunu sormaktadır. İtaat eğitimlerine mutlaka yavruluktan itibaren başlanmalıdır. İyi ve disiplinli bir şekilde eğitilen French Bulldog sahibine itaat etmekte sorun yaşamaz.

Fransız Bulldog Renkleri Nelerdir?

Fransız Bulldog birden çok renkte üyesi bulunan bir ırktır. Bu ırkın hem orijinal renkleri hem de farklı gruplarla melezlenmesi sonucunda egzotik renkleri oluşmuştur. Orijinal Fransız Bulldog renkleri şunlardır:

 • Beyaz
 • Ten Rengi
 • Brindle
 • Fawn
 • Krem

Bu renkler dışında nadir de olsa başka Fransız Bulldoglar görülebilir. Bir köpeğin dış görünüşünden onun safkan ya da kırma olup olmadığı anlaşabileceği için daha önce hiç görülmeyen bir renkte tüy yapısına sahip Fransız Bulldog görürseniz aklınızdaki soru işaretlerini kaldırmak adına mutlaka ırk derneklerine danışmanız tavsiye edilir.

Fransız Bulldog Ne Kadar Büyür?

Fransız Bulldog küçük köpek ırklarından birisidir. Bu ırkın hem dişileri hem de erkekleri fazla büyümez. Ortalama olarak bir Fransız Bulldog 30 santimetreye kadar büyür. Ağırlıkları ise genel olarak 9-13 kg arasındadır. Köpeğinizin büyümesini etkileyen faktörlerin bilincinde olmanız ve buna göre hareket etmeniz köpeğinizin sağlıklı bir şekilde büyümesinde en önemli anahtardır.

Bir köpeğin büyürken en çok ihtiyaç duyduğu şey bol bol hareket imkanı ve sağlıklı bir beslenmedir. Eğer bu ögelere dikkat ediyorsanız Fransız Bulldog ne kadar büyür konusu hakkında endişe duymayın. Yetişkinliğe ulaştığında ortalama boyutlarına ulaşmakta hiçbir sıkıntı yaşamayacaktır. Fransız Bulldogunuzun olması gerektiği boyutlara ulaşmadığını düşünüyorsanız veterinerinize danışarak bunun anormal bir durum olup olmadığı hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Fransız Bulldog Fiyatları Ne Kadar?

Pandemi ve dövizdeki hareketliliği sebebiyle Fransız Bulldog fiyatları artış göstermiştir. Fransız Bulldog fiyatı 3000-10000 TL arasında değişir. Köpek satışı yapan merkezler yerine şahıstan almak tercih edildiğinde 3000 TL’nin altına Fransız Bulldog bulunabilir. Fransız Bulldog fiyatları ne kadar sorusunu doğrudan etkileyen etmenler aşağıdaki gibidir:

 • Şecere
 • Yaş
 • Sağlık durumu

Şecere köpeğin safkan olup olmadığını gösterir. Bu yüzden bir köpeğin şeceresi varsa onun daha yüksek bir ücretlendirmeye tabi tutulduğunu belirtmemiz gerekir. Yaş ve sağlık durumu ise Fransız Bulldog kaç TL merak eden kişilerin en çok dikkat etmesi gereken durumdur. Yaşlı ve sağlık durumu kötüye gitmeye başlamış köpeklerin ücretlerinde düşüş görünürken yavru Fransız Bulldog fiyatları her zaman daha yüksek olacaktır. Yavru Fransız Bulldog fiyatları hakkında bilgi sahibi olmak istediğinizde onların safkan olup olmadığını da öğrenmenizde fayda vardır.

Fransız Bulldog Ne Zaman Çiftleşir?

İlk defa çiftleşecek olan Fransız Bulldog köpekler için en uygun çiftleşme dönemi 12-18 ay arasıdır. Bu köpekler erkenden olgunlaşıyor olmalarına rağmen 12 aydan küçük çiftleştirilmeleri doğru değildir. Erken çiftleştirilen köpek zarar görebilir. Dişi Fransız Bulldog’ların çiftleşmesi için 12 ayı aşmış ve kızgınlığa girmiş olması beklenmelidir.

Fransız Bulldog ne zaman çiftleşir için en uygun zaman 1 ila 1,5 yaş aralığı olarak gösterilmektedir. Dişiler ilk kızgınlık dönemlerine 6-9 aylıkken ulaşsalar da bu dönemde çiftleştirilmeleri tavsiye edilmemektedir. Çiftleşmenin sağlıklı ve başarılı bir şekilde gerçekleşmesi adına köpeklerin belirtilen olgunluk düzeylerine ulaşmasını beklemekte fayda vardır.

Fransız Bulldog Kaç Yavru Doğurur?

Fransız Bulldog köpekler küçük yapılı oldukları için aynı anda diğer ırklar kadar doğurmazlar. Sağlıklı bir hamilelik geçiren dişi Fransız Bulldog 2-4 arası yavru doğurur. Bu cinsin 5 ve üzerinde yavru doğurdukları çok nadir görülen bir durumdur. Genellikle çok yavrulu hamileliklerde 1 veya 2 ölü yavru doğabilir. Fransız Bulldog kaç yavru doğurur sorusunu etkileyen birkaç faktör vardır.

 • Yaş
 • Sağlık durumu
 • Kaçıncı doğum olduğu
 • Dişinin boyutu

Köpeklerin yaşı doğacak yavru sayısını belirleyebilir. Yaşlı köpekler daha az yavru doğurmaya meyilli olabilirler. Yine sağlık durumu da bu konu hakkında oldukça önemlidir. Dişilerin sağlık durumu kadar erkeklerin sağlık durumu da belirleyici rol oynamaktadır. Genellikle ilk doğumlarda dünyaya gelen yavru sayısı sonraki doğumlardaki sayılardan daha düşük olmaktadır. Eğer köpeğinizin boyutları küçükse tek seferde doğurabileceği yavru sayısı da buna göre düşüş göstermektedir.

Fransız Bulldog Nasıl Beslenmeli?

Fransız Bulldog kilo almaya yatkın bir ırktır. Bundan dolayı mama saatleri ve günlük verilen mama miktarı belirlenmelidir. Serbest bir şekilde beslenme imkanı sağlanırsa fazla yiyip obez olabilirler. Yetişkin olana kadar günde 3 öğün, yetişkin olduktan sonra ise günde 2 öğün mama vermek idealdir. Mama seçimi yapılırken köpeğin vitamin, mineral, protein ihtiyaçlarını tamamıyla karşılayacak içerikte olmasına dikkat edilmelidir.

Fransız Bulldog nasıl beslenmeli merak ediyorsanız ona “yeteri kadar” mama verdiğinizden emin olun. Bu köpek cinsi önüne ne kadar yemek koyarsanız koyun yiyebilir. Yemek yemekten asla sıkılmazlar ve vazgeçmezler. Bu yüzden mamalarını onların rahatlıkla ulaşamayacakları yerlerde saklamanız önerilir. Aksi takdirde aşırı kiloya bağlı çeşitli sağlık sorunlarıyla karşılaşırlar ve eğer bu duruma zamanında müdahale edilmezse kötü sonuçlarla karşılaşma ihtimali git gide artmaktadır.

Fransız Bulldog Evde Yalnız Kalır Mı?

Fransız Bulldg köpekler sakın yapılı olduklarından evde yalnız kalmalarında herhangi bir sakınca yoktur. Temel ihtiyaçlarını karşılayabilecek alanları varsa çalışan kişilerin bakması için en uygun köpek ırklarından birisidir. Sahibi işten gelene kadar oyuncaklarıyla vakit geçirip kendince eğlenebilir. Bazı köpek cinsleri uzun süreler tek başına kalamasa da Fransız Bulldog evde yalnız kalır mı diye endişe duymanız gerekmez.

Bazı köpek cinsleri her an sahipleriyle beraber olmak isterler. Onlardan sürekli ilgi beklerler. İstedikleri ilgiyi alamadıklarında çeşitli davranışlarla sahiplerine bu durumu belli etmeye çalışırlar. Ancak Fransız Bulldog bu köpek cinslerinden birisi değildir. Her ne kadar o da sahibine düşkün ve ilgi isteyen bir köpek cinsi olsa da siz işte, okulda ya da arkadaşlarınızla dışarıdayken herhangi bir sıkıntı olmadan sizi evde bekleyebilir. Evde beklerken kendisine yanlışlıkla zarar verebileceği bir ortam olmadığından emin olmanızda fayda vardır.

Fransız Bulldog Irk Özellikleri

Fransız Bulldog özellikleri onları popüler yapmaktadır. Neşeli, sevimli, oyuncu ve hayat dolu karakteri Fransız Bulldog ırk özelliklerinin başında gelmektedir. Sahibine karşı düşkün olsalar da zaman zaman inatçı olabilirler. Diğer evcil hayvanlarla birlikte yaşamakta sıkıntı çekmezler. Çocuklarla gayet iyi anlaşırlar. Yabancılara karşı agresif olmasalar da nötr dururlar. Saldırgan bir yapıları bulunmamaktadır.

Boyutları küçük olmasına rağmen enerjik sayılabilen bir köpektir. Fakat gün içerisinde yüksek hareket ihtiyacı bulunmamaktadır. Çok farklı tüy renklerine sahip olmasının yanında aşırı fazla derecede tüy dökerler. Bu köpek cinsini sahiplenmeden önce onları ne kadar çok tüy dökebileceklerine dair kendinizi hazırlamalısınız. Yarasa kulağına benzer kulaklarıyla oldukça sevimli duran Fransız Bulldoglar yerine göre iyi bir bekçi köpeği olabilirler. Avlanma konusunda başarılı olmamalarına rağmen fareleri hiç sevmezler ve gördüklerinde onları avlamaya çalışırlar.

Fransız Bulldog Ne Yer?

Köpekler sadece kuru köpek mamalarıyla beslenmezler. Çoğu köpek cinsi için kuru mama yeterli besin ögelerini sunuyor olsa da beslenme diyetlerine çeşitli meyve ve sebzelerin dahil edilmesi gerekebilir. Ancak bu her köpek için geçerli değildir. Bütün köpekler aynı cins yiyecekleri sindirmekte başarılı değildir. Ayrıca bu yiyeceklere karşı alerjileri de olabilir. Bu yüzden köpeğinize kuru köpek maması dışında bir yiyecek vermek istiyorsanız veterinerinize danışmak sizlere yardımcı olabilir. Peki Fransız Bulldog ne yer? Aşağıdaki listede bir French Bulldog ne yer öğrenebilirsiniz.

 • Elma, muz, çilek gibi meyveler
 • Ispanak, salatalık, havuç gibi sebzeler
 • Pilav
 • Peynir
 • Kuzu, koyun ya da sığır eti gibi kırmızı etler
 • Balık ve tavuk gibi beyaz etler

Bir Fransız Bulldog yukarıdaki yiyecekleri tüketmekte herhangi bir problem yaşamayacaktır. Eğer laktoz intoleransı bulunuyorsa peynir gibi süt ve süt ürünlerinden uzak tutulması gerekir. Ancak laktoz sindiriminde bir problem yaşamıyorsa bu ürünleri tüketebilir. Bu ürünleri verirken dikkat edilmesi gereken şey miktardır. French Bulldog kilo almaya ve obeziteye yatkın köpek cinsi olduğu için fazla miktarlarda yiyecek tüketmesi sağlıkları için sakıncalıdır. Diyetlerinde kuru köpek maması dışında yiyeceklerin kullanımı sağlıklı olsa da bunun veteriner bilgisi ve kontrolü dahilinde yapılması herhangi bir sağlık sorunuyla karşılaşma oranını azaltmaktadır.

Sahiplenmeyi Bekleyenler Fransız Bulldog

Son Fransız Bulldog Pet Üyelerimiz

Fransız Bulldog Son İçerikleri

Sponsorsponsor