Poodle (Minyatür Kaniş) Özellikleri ve Bakımı

Poodle (Minyatür Kaniş) Özellikleri ve Bakımı Poodle (Minyatür Kaniş) Özellikleri ve Bakımı

Poodle (Minyatür Kaniş), Küçük yapılı bir ırktır. İlk olarak Almanya’da ortaya çıkan bu ırk, zamanla tüm dünyada tanınır hale gelmiştir. Yıllardır soyunu devam ettirerek günümüze kadar taşımıştır. Poodle (Minyatür Kaniş) genetik yapısında ilk atalarına göre bazı farklıklar olmuş olsa da genel olarak ataların belirgin özelliklerini sahiptir.

Poodle (Minyatür Kaniş) Bekçilik İçin Uygun Mudur?

Poodle (Minyatür Kaniş) ırkının koruma özellikleri gelişmiş değildir. Yabancılar tarafından ortaya koyulan tehlikeleri anlayamazlar. Herhangi bir ürünün, yerin veya ailenin bekçiliğini yapmak onlar için uygun değildir. Koruması gereken alanı terk edebilirler. Anormal durumlarda yabancılara karşı koymayabilirler.

Poodle (Minyatür Kaniş) Av Köpeği midir?

Poodle (Minyatür Kaniş) ırkı av içgüdüsüne sahip değildir. Av için bir köpekten beklenen iz sürme, takip, yakalama, kışkırtma gibi eylemleri yerine getiremezler. Bu nedenle ava giderken Poodle (Minyatür Kaniş) yanınıza almak doğru olmayacaktır. Poodle (Minyatür Kaniş) Köpek Sahiplenme düşünen kişiler cinsin diğer özelliklerini de inceleyip öyle kararını vermelidir.

Poodle (Minyatür Kaniş) Ne Kadar Yaşar?

Hayvan sahiplenirken birlikte ne kadar vakit geçirebileceğinizi bilmek isteyebilirsiniz. Bazı köpekler uzun ömürlüyken bazıları oldukça erken yaşlarda hayata gözlerini yumarlar. Poodle (Minyatür Kaniş) ırkı ortalama olarak 12-15 yıl yaşayan uzun ömürlü köpeklerdir. Köpeğin yaşam süresi ne kadar olursa olsun iyi bakıldıklarında daha uzun yaşamaktadırlar. Bu nedenle aşıları, beslenme zamanları, egzersiz ihtiyaçları aksatılmamalıdır.

Poodle (Minyatür Kaniş) Çok Tüy Döker Mi?

Köpekler oldukça sevimli ve tüylü dostlarımızdır. Bazı cinsler şaşırtıcı derecede uzun tüy yapısına sahip olsa da bazı cinsler vardır ki hiç tüyler yoktur. Köpek sahiplenme için çok tüy döküp dökmemesi önemli bir kriterdir. Çok tüy döken köpeklere alerjisi olan veya evinin kirlenmesini istemeyen kişiler vardır. Poodle (Minyatür Kaniş) ırkı az sayılabilecek oranda tüy döker. Bu nedenle 10-14 günlük periyotlarla taranmaları gayet yeterli olur.

Poodle (Minyatür Kaniş) Saldırgan Mıdır?

Köpekler yavruluk döneminden itibaren yeterince sosyalleştirilmezlerse saldırgan davranışlar sergileyebilirler. Bazı cinsler ise genetik özellikleri dolayısıyla sosyalleşseler bile yaşadıkları en ufak bir olayda saldırgan olabilirler. Poodle (Minyatür Kaniş) durumuna göre saldırgan sayılabilen bir köpektir. Kendini güvende hissetmediğinde saldırgan tarafını gösterebilir.

Poodle (Minyatür Kaniş) Çok Havlar Mı?

Bazı köpek ırkları diğerlerine göre aha gürültücüdür. Kendilerini havlayarak veya uluyarak ifade etmeyi severler. Bu tarz hayvanlara köpek isimleri seçerken gürültücü olduklarını belli eden tercihler yapılabilir. Poodle (Minyatür Kaniş) ırkı oldukça havlayan köpeklerdir. Havlayarak kendilerini ifade etmeyi severler.

Poodle (Minyatür Kaniş) Ne Kadar Zeki?

Hayvan gütmek, bir yerde bekçilik yapmak, avda iz takip etmek, polis operasyonlarında yer almak zeka gerektiren işlerdir. Zeki köpekler verilen görevlere konsantre olabilir ve layığıyla yerine getirir. Poodle (Minyatür Kaniş) zeki köpek ırklarından birisidir. Eğitimleri kolaydır ve komutları anlayabilirler.

Poodle (Minyatür Kaniş) Eğitimi Kolay Mı?

Eğitimi kolay olan köpekler uyarıları anlayıp istenilen eylemi yerine getirme konusunda başarılıdırlar. Kolay eğitilebilen köpeklere uzun zaman harcamadan ve bol tekrar yapmadan istenilen şey öğretilebilir. Zeki olan köpekler eğitimlerde genellikle başarılı olsalar da rağmen bazı ırklar zeki olmalarına rağmen kolay eğitilemeyebilirler. Poodle (Minyatür Kaniş) ırkı eğitimi çok kolay olan köpeklerdir. Sahipleri ve eğitmenler zorlanmadan istedikleri her konuda Poodle (Minyatür Kaniş) eğitebilir.

Poodle (Minyatür Kaniş) Apartmanda Yaşayabilir Mi?

Apartmanlar köpeklerin doğal ortamları değildir ancak günümüzde pek çok kişi apartmanlarda yaşamaktadır. Bu nedenle köpek sahiplenmeyi düşünen kişiler apartman yaşamına uyum sağlayabilecek cinslere ilgi gösteriler. Apartman yaşamına uygun köpekler kapalı ortamda düşük enerjili, evde bulunan diğer bireylere karşı kibar olanlardır. Poodle (Minyatür Kaniş) ırkı apartmanda bakmak için çok uygundur.

Poodle (Minyatür Kaniş) Enerji Seviyesi Yüksek Mi?

Yüksek enerjili köpekler her zaman harekete geçmeye hazırdır. Oyun oynamak, bir yerden bir yere gitmek onlar için harika aktivitelerdir. Ciddi oranda egzersiz ihtiyaçları vardır. Poodle (Minyatür Kaniş) ırkı da yüksek enerjili köpeklerdendir. Aktivite yapmayı severler ve hareket ettikçe mutlu olurlar.

Poodle (Minyatür Kaniş) Çocuklarla Anlaşabilir Mi?

Çocuklu aileler köpek sahiplenme kararı verirken başkalarına göre daha fazla zorlanırlar. Yuvalarına katılacak yeni üyenin çocuklarıyla anlaşıp anlaşamayacağını sorgularlar. Çünkü bazen çocukla köpeğin yalnız kalması gerekebilir. Böyle bir durumda hiç kimse çocuğunun zarar görmesini veya köpeğinin rahatsız olmasını istemez. Poodle (Minyatür Kaniş) ırkı çocuklarla iyi anlaşır. Onlarla birlikte olmayı ve zaman geçirmeyi sever.

Poodle (Minyatür Kaniş) Yabancılara Nasıl Davranır?

Bazı köpekler eve gelen konuklardan mutlu olurken yabancılarla iyi geçinemeyenler utangaç, huzursuz ve saldırgan olabilir. Poodle (Minyatür Kaniş) ırkı yabancılara karşı orta derecede samimiyete sahiptir. Herkes iyi davranmasa da saldırgan tavırlar da sergilemez.

Poodle (Minyatür Kaniş) Başka Petlerle Geçinebilir Mi?

Bazı cinsler insanlarla çok iyi geçiniyor olsalar bile başka petlerle anlaşamayabilirler. Bazen kıskanç yapılarından dolayı ortamdaki tek hayvan olmak isterler. Bazense diğer petleri kendilerinden güçsüz görüp hükmetmek isterler. Köpeklerin sahip oldukları sosyal beceriler de diğer petlerle geçinmelerinde önemli role sahiptir. Poodle (Minyatür Kaniş) ırkı başka petlerle geçinebilir. Aynı ortamda birden çok evcil hayvan olmasından rahatsız olmaz.

Poodle (Minyatür Kaniş) Sahibine İtaat Eder Mi?

Bir köpeğin sahibine itaat etmesi pek çok konuda önemlidir. İtaatkar olmayan köpekler başına buyruk tavırlar sergiler ve sahibinin sözünü dinlemezler. Poodle (Minyatür Kaniş) ırkı ise her zaman sahibinin sözünü dinler ve başına buyruk davranışlarda bulunmaz.Bu cins itaatkar köpek ırkları arasında en iyileri arasındadır.

Sahiplenmeyi Bekleyenler Poodle (Minyatür Kaniş)

Son Poodle (Minyatür Kaniş) Pet Üyelerimiz

Sponsorsponsor