Maltese Terrier Özellikleri ve Bakımı

Maltese Terrier Özellikleri ve Bakımı

Maltese, Küçük yapılı bir ırktır. İlk olarak Malta’da ortaya çıkan bu ırk, zamanla tüm dünyada tanınır hale gelmiştir. Yıllardır soyunu devam ettirerek günümüze kadar taşımıştır. Maltese genetik yapısında ilk atalarına göre bazı farklıklar olmuş olsa da genel olarak ataların belirgin özelliklerini sahiptir.

Maltese Terrier Bekçilik İçin Uygun Mudur?

Köpeklere çeşitli görevler verilmeden önce o görevi başarıyla yerine getirebilecek uygun özelliklere sahip olup olmadığı hakkında araştırma yapmak gerekir. İnsanlar tarafından köpeklere çoğunlukla verilen görevler arasında bekçilik de gelmektedir. Ancak köpeğin bekçilik yapmaya uygun özellikleri yoksa bu konuda sahiplerini hayal kırıklığına uğratacaklardır. Peki Maltese Terrier bekçilik için uygun mudur?

Malta köpeği olarak da bilinen Maltese Terrier eski dönemlerde bekçi köpeği olarak kullanılmıştır. Ev ya da bulunduğu ortama giren yabancılara karşı dikkatlidir ve olumsuz bir durumu anlayabilecek sezgileri sayesinde tehdit ya da tehlikelerle karşı karşıya kalındığında yüksek sesle havlamalarıyla ünlüdürler. Maltese terrier bekçilik için uygun mudur merak ediyorsanız bu görevi daha iyi bir şekilde yerine getirebilecek köpek cinsleri bulunsa da Maltese Terrier bekçilik yapabilir.

Maltese Terrier Av Köpeği midir?

Maltese ırkı av içgüdüsüne sahip değildir. Av için bir köpekten beklenen iz sürme, takip, yakalama, kışkırtma gibi eylemleri yerine getiremezler. Bu nedenle ava giderken Maltese yanınıza almak doğru olmayacaktır. Maltese Terrier Sahiplenme düşünen kişiler cinsin diğer özelliklerini de inceleyip öyle kararını vermelidir.

Maltese terrier av köpeği midir diye merak edip sahiplenmek istiyorsanız mutlaka avcı köpek cinslerine göz gezdirmelisiniz. Köpeklerin av esnasında karşılaşacakları durumlara karşı uygun yapılarda olması avcılığı kolaylaştıracaktır. Maltese Terrier doğası gereği saldırgan yapıda olmadığı için avlanma iç güdüsü gelişmemiştir ve iz takip etme ve avı yakalama gibi yetilerden yoksundur. Av esnasında hayal kırıklığı yaşamak istemiyorsanız başka bir köpek cinsine yönelebilirsiniz.

Maltese Terrier Ne Kadar Yaşar?

Hayvan sahiplenirken birlikte ne kadar vakit geçirebileceğinizi bilmek isteyebilirsiniz. Bazı köpekler uzun ömürlüyken bazıları oldukça erken yaşlarda hayata gözlerini yumarlar. Maltese ırkı ortalama olarak 12-15 yıl yaşayan uzun ömürlü köpeklerdir. Köpeğin yaşam süresi ne kadar olursa olsun iyi bakıldıklarında daha uzun yaşamaktadırlar. Bu nedenle aşıları, beslenme zamanları, egzersiz ihtiyaçları aksatılmamalıdır.

Maltese terrier ne kadar yaşar sorusunu en çok sahiplendikleri köpekleriyle uzun bir süre beraber olmak isteyen kişiler merak etmektedir. Her ne kadar diğer köpekler gibi Malta köpeği de ortalama bir ömre sahip olsa da bu yaşam süresinin artıp azalmasında en büyük sorumluluk sahiplere düşmektedir. Sağlıklı bir şekilde ve sevgiyle yetiştirilen köpekler tahmin edilen yaşam sürelerinin oldukça üstüne çıkabilirler.

Maltese Terrier Tüy Döker Mi?

Köpekler oldukça sevimli ve tüylü dostlarımızdır. Bazı cinsler şaşırtıcı derecede uzun tüy yapısına sahip olsa da bazı cinsler vardır ki hiç tüyler yoktur. Köpek sahiplenme için çok tüy döküp dökmemesi önemli bir kriterdir. Çok tüy döken köpeklere alerjisi olan veya evinin kirlenmesini istemeyen kişiler vardır. Maltese ırkı az sayılabilecek oranda tüy döker. Ancak tüylerinin düzenli bir şekilde taranması gerekmektedir.

Tüy dökümünü azaltmak için mutlaka düzenli bir şekilde taranmaya ihtiyaç duyarlar. Böylelikle dökülecek tüyler toplanarak etrafa saçılmaları engellenir. Ancak taramanın tek faydası tüy dökümünü azaltmak değildir. Maltese terrier taranmadığında uzun tüyleri keçeleşmeye başlayacak ve vücudunda topaklanacaktır. Bunun sonucunda çeşitli deri ve tüy rahatsızlıkları baş gösterebilir. Bu yüzden Malta köpeği düzenli bir şekilde tüy bakımına ihtiyaç duyar.

Maltese Terrier Saldırgan Mıdır?

Köpekler yavruluk döneminden itibaren yeterince sosyalleştirilmezlerse saldırgan davranışlar sergileyebilirler. Bazı cinsler ise genetik özellikleri dolayısıyla sosyalleşseler bile yaşadıkları en ufak bir olayda saldırgan olabilirler. Maltese saldırgan bir köpek ırkı değildir. Hem insanlara hem de diğer hayvanlara saldırgan davranışlar sergilemezler.

Her ne kadar uysal ve sevecen bir yapısı olsa da Maltese terrier saldırgan mıdır sorusuna verilen yanıt ortamda bir tehlike olduğunda değişiklik gösterir. Sahiplerine ve çevresinde benimsediği kişilere karşı bir tehdit hissettiğinde oldukça yüksek sesle havlayarak uyarıda bulunurlar ve agresif davranışlar sergileyebilirler. Bu onların koruyucu doğalarından dolayı gerçekleşir ancak sürekli ve herkese karşı saldırganlık taslamazlar.

Maltese Terrier Havlar Mı?

Bazı köpek ırkları diğerlerine göre aha gürültücüdür. Kendilerini havlayarak veya uluyarak ifade etmeyi severler. Bu tarz hayvanlara köpek isimleri seçerken gürültücü olduklarını belli eden tercihler yapılabilir. Maltese terrier çok havlar mı merak ediyorsanız onların oldukça havlayan köpekler olduklarını bilmenizde fayda vardır.. Havlayarak kendilerini ifade etmeyi sevmeleri ile ön plana çıkarlar.

Maltese terrier  havlar mı en çok evde yalnız bırakılan Malta köpeklerinin sürekli havlamasından dolayı sorulan bir sorudur. Malta köpekleri yalnız olmayı sevmezler ve bu yüzden uzun süre kendi başlarına bırakılmamalıdırlar. Her ne kadar uysal bir karakter yapısına sahip olsa da yabancılara karşı temkinli davranmayı sever ve tehlikeli bir durum oluştuğunda yüksek sesle havlar.

Maltese Terrier Ne Kadar Zeki?

Hayvan gütmek, bir yerde bekçilik yapmak, avda iz takip etmek, polis operasyonlarında yer almak zeka gerektiren işlerdir. Zeki köpekler verilen görevlere konsantre olabilir ve layığıyla yerine getirir. Maltese terrier zeki köpek ırklarından birisidir. Eğitimleri kolaydır ve komutları anlayabilirler.

Maltese terrier ne kadar zeki merak ediyorsanız hiç hayal kırıklığına uğramayacaksınız çünkü o en zeki köpek ırklarından birisidir. Sahiplerinin içinde bulunduğu duygu ve düşünceleri anlayabilirler. Etraflarında neyin olup bittiğini ayırt etmede son derece başarılılardır. Verilen görevleri harfiyle yerine getirebilir ve özellikle eğitim esnasında sizleri şaşırtıcı derecede başarılı sonuçlar sergileyebilirler.

Maltese Terrier Eğitimi Kolay Mı?

Eğitimi kolay olan köpekler uyarıları anlayıp istenilen eylemi yerine getirme konusunda başarılıdırlar. Kolay eğitilebilen köpeklere uzun zaman harcamadan ve bol tekrar yapmadan istenilen şey öğretilebilir. Zeki olan köpekler eğitimlerde genellikle başarılı olsalar da rağmen bazı ırklar zeki olmalarına rağmen kolay eğitilemeyebilirler. Maltese terrier cinsi kolay eğitilebilen köpeklerdir. Öğrenmesi gereken konuyu kolayca kavrayıp uygulayabilir.

Maltese terrier eğitimi kolay mı öğrenmek işinizi kolaylaştırabilir. Sahiplenmek adına yapacağınız tercihte önemli bir rol oynayan köpeklerin eğitim süreçleri konusunda Malta köpeği dünyadaki en başarılı köpek cinsleri arasında yer almaktadır. Oldukça zeki olmaları sayesinde eğitim süreçleri son derece kolay ve başarılı geçecektir. Verilen komutları kısa sürede anlayabilirler ve başarılı bir şekilde yerine getirebilirler. Ancak her köpek cinsinde olduğu gibi sabır ve disiplinli davranmak en başarılı sonucu elde etmek açısından en büyük anahtar olacaktır.

Maltese Terrier Apartmanda Yaşayabilir Mi?

Apartmanlar köpeklerin doğal ortamları değildir ancak günümüzde pek çok kişi apartmanlarda yaşamaktadır. Bu nedenle köpek sahiplenmeyi düşünen kişiler apartman yaşamına uyum sağlayabilecek cinslere ilgi gösteriler. Apartman yaşamına uygun köpekler kapalı ortamda düşük enerjili, evde bulunan diğer bireylere karşı kibar olanlardır. Maltese terrier apartmanda bakmak için çok uygundur.

Son derece sevimli görünüşleri ile uzun ve parlak tüyleri sayesinde oldukça popüler olan Maltese terrier apartmanda yaşayabilir mi en çok kısıtlı yaşam alanına sahip kişilerin merak ettiği sorudur. Her köpek cinsi apartman yaşamına uygun değildir. İhtiyaç duydukları hareket alanı ve enerji seviyesi yüksek olan köpek cinslerine apartmanda bakmak doğru olmayacaktır. Ancak yapısı gereği ile süs köpeği cinsleri arasında yer alan minyatür tipli Malta köpeği apartmanda yaşayabilir.

Maltese Terrier Enerji Seviyesi Yüksek Mi?

Yüksek enerjili köpekler her zaman harekete geçmeye hazırdır. Oyun oynamak, bir yerden bir yere gitmek onlar için harika aktivitelerdir. Ciddi oranda egzersiz ihtiyaçları vardır. Maltese terrier ise yüksek seviyede enerjik bir köpektir. Yüksek egzersiz ihtiyaçları yoktur ancak tamamen hareketsiz kalmayı da sevmezler. Sahip oldukları enerjiyi doğru şekilde atmalarına yardımcı olunmazsa çeşitli sorunlarla karşılaşılabilmesi son derece olasıdır.

Küçük süs köpekleri arasında oldukça popüler olan Maltese terrier enerji seviyesi yüksek mi diye düşünülmesinin altında yatan neden oyuncu yapıları ve arada sırada yaptığı yaramazlıklardır. Çoğu köpek gibi sahibiyle vakit geçirmeyi ve oyun oynamayı çok seven Malta köpeği ilgiye düşkündür. Yeteri kadar ilgi görmediğinde ev içerisinde haylazlıklar yaparak sahiplerinin ilgisini çekmeye çalışacağından çok enerjik olarak görülebilir. Malta köpeği oldukça hareketlidir ve ihtiyaç duyduğu egzersizleri yapamadığı durumlarda aşırı derecede çiğneme duygusu ve havlama sorunlarıyla karşılaşıldığı sıkça görülmektedir.

Maltese terrier Çocuklarla Anlaşabilir Mi?

Çocuklu aileler köpek sahiplenme kararı verirken başkalarına göre daha fazla zorlanırlar. Yuvalarına katılacak yeni üyenin çocuklarıyla anlaşıp anlaşamayacağını sorgularlar. Çünkü bazen çocukla köpeğin yalnız kalması gerekebilir. Böyle bir durumda hiç kimse çocuğunun zarar görmesini veya köpeğinin rahatsız olmasını istemez. Maltese terrier cinsi çocuklarla gayet iyi anlaşabilen köpek cinslerindendir. Ancak çok küçük çocuklar ve bebeklerle tek başına bırakılmamaları tavsiye edilmektedir.

Maltese terrier çocuklarla anlaşabilir mi en çok çocuklu ailelerin sahiplenmeden önce endişe duyduğu konudur. Sahiplenilecek köpeğin çocuklu ailelerde sorun yaratmaması ve çocuklarla iyi bir şekilde anlaşarak uzun yıllar onlara dostluk yapmaları çok önemlidir. Malta köpeği çocuklarla oynamayı ve sevgi gösterilerinde bulunmayı çok sever. Fakat çok küçük çocuklarla ve bebeklerle vakit geçirirken istenmeyen küçük kazaların yaşanmaması adına tek başlarına bırakılmamaları gerektiği bilinmektedir.

Maltese Terrier Yabancılara Nasıl Davranır?

Bazı köpekler eve gelen konuklardan mutlu olurken yabancılarla iyi geçinemeyenler utangaç, huzursuz ve saldırgan olabilir. Bu davranışın ortaya çıkmasındaki en büyük etken yabancıların bir tehdit unsuru olup olmadığı ve o köpek cinsinin aşırı korumacı özellikler barındırmasıyla ilgilidir. Maltese terrier yabancılara nasıl davranır endişelenilecek bir durum değildir çünkü oldukça sevgi dolu hayvanlar olan malta köpekleri yabancılarla iyi anlaşır.

Maltese terrier ilgi sahibi olmaya bayılır. Sürekli sevilmek ve onlarla vakit geçirilmesini isterler. Bekçilik ve korumacı duygularından dolayı yabancılara şüpheyle yaklaşsa da onların bir tehdit taşımadığını anladıkları andan itibaren son derece sevecen ve oyuncu davranışlar sergileyebilirler. Yavruluk döneminden itibaren sağlıklı bir şekilde sosyalleştirildikleri takdirde çoğu yabancıya karşı gayet hoşgörülü davranacaktır.

Maltese Terrier Başka Petlerle Geçinebilir Mi?

Bazı cinsler insanlarla çok iyi geçiniyor olsalar bile başka petlerle anlaşamayabilirler. Bazen kıskanç yapılarından dolayı ortamdaki tek hayvan olmak isterler. Bazense diğer petleri kendilerinden güçsüz görüp hükmetmek isterler. Köpeklerin sahip oldukları sosyal beceriler de diğer petlerle geçinmelerinde önemli role sahiptir. Maltese terrier başka petlerle geçinebilir. Aynı ortamda birden çok evcil hayvan olmasından rahatsız olmaz.

Uyumlu karakter yapıları sayesinde, evinde birden fazla hayvan besleyen kişilerin Maltese terrier başka petlerle geçinebilir mi diye endişelenmelerine gerek yoktur. Kendileriyle aynı ortamda farklı hayvanların bulunmasından rahatsızlık duymazlar. Hatta sık sık insan ilgisi göremeyecekleri durumda kendilerini yalnız hissetmemeleri için bu iyi bir seçenek bile olabilir. Ancak dominant köpek cinsleriyle bir arada yaşayamayabilirler.

Maltese Terrier Sahibine İtaat Eder Mi?

Bir köpeğin sahibine itaat etmesi pek çok konuda önemlidir. İtaatkar olmayan köpekler başına buyruk tavırlar sergiler ve sahibinin sözünü dinlemezler. Bu davranışların önüne geçilmesi adına sahiplenmeden önce o köpek cinsinin sahibine karşı nasıl tutumlar sergileyebilecekleri konusunda yeteri kadar araştırma yapılması, sahiplik döneminin son derece rahat geçmesi adına gerekli önlemleri alabilmek adına en doğru seçenek olacaktır. Maltese Terrier sahibine itaat eder ve ona karşı son derece düşkündür.

Maltese terrier sahibine itaat eder mi diye endişelenmemelisiniz zira son derece akıllı olan Malta köpeği sahibine çok düşkündür. Sürekli onunla ilgilenilmesini ister. Oldukça zeki ve eğitimi son derece kolay olduğundan sahibinin verdiği komutları anlar ve harfiyen yerine getirir. Sahibini mutlu ettiğinde kendi de mutlu olduğu için onu üzecek ve sözünden çıkacak davranışlar sergilemekten kaçınmaktadır.

Maltese Terrier Ne Zaman Çiftleşir?

Köpeklerin çiftleşmeleri için belirli bir yaşa ve olgunluğa erişmeleri beklenir. Vücutlarının çiftleşmeye hazır hale gelmesi ve doğum yapabilecek seviyeye ulaşması adına doğru zamanın beklenmesi, hem köpeklerin hem de doğacak yavruların sağlığının korunması adına elzemdir. Çiftleşmenin başarılı olabilmesi için olgunluk çağına ulaşılması gerekir. Peki Maltese terrier ne zaman çiftleşir?

Küçük köpek ırklarından olan Malta köpekleri çiftleşmek için 6 ila 8 aylık olmaları gerekir. İlk kızgınlık dönemine giren dişi Maltese terrier hamile kalmaya uygundur ancak veterinerler tarafından en az 2 yaşını doldurmuş olması en uygun zaman olarak belirtilir. Dişinin anatomik yapısının hamileliği en elverişli olduğu bu yaşta çiftleştirilmeleri, hamilelik sürecinin ne kadar başarılı olacağını etkileyen en önemli unsurdur.

Maltese Terrier Kaç Ayda Doğurur?

Dişi köpeklerin hamile kalmalarını takiben yavrular anne rahminde gelişmeye başlarlar. Hamilelik başlangıcıyla doğum arasındaki bu süreç oldukça kısa sürmektedir. Dünyada genel olarak kabul edilen köpek hamilelik süreci 56 ila 70 gün arasında olmakla birlikte Maltese terrier kaç ayda doğurur sorusuna verilebilecek en uygun yanıt 63 gün olmaktadır. Ancak bu sayı 58 ve 65 gün aralığında herhangi bir gün olabilir ve normal kabul edilir.

Hamilelik sürecinin mutlaka bir veteriner kontrolünde gerçekleşmesi tavsiye edilmektedir. Köpeklerin hamiler kaldıklarının anlaşılmasından sonra doğum zamanına kadar fazla bir süre bulunmadığından, anne ve yavru köpeklerin sağlığının takip edilmesi ve gerekli müdahaleler yapılarak önlemlerin alınması, doğacak yavru ile birlikte annenin son derece sağlıklı bir süreçten geçmesini sağlamaktadır.

Maltese Terrier Kaç Yavru Doğurur?

Dünyada ortalama olarak köpekler 4 ila 6 yavru sahibi olurlar. Bu sayıyı etkileyen en önemli unsur köpek cinsinin anatomik yapısıdır. Büyük köpek ırklarında sayı artış gösterebilirken küçük köpek ırklarında daha az sayıda yavru doğduğu gözlemlenebilir. Doğacak yavru sayısında dişi ve erkek köpeğin yaşı ve sağlık durumları da etkili olmaktadır. Maltese terier kaç yavru doğurur sorusuna 1 ila 5 yavru yanıtı verilebilir. Ancak bu sizi yanıltabilir.

Vücutlarının tek seferde sadece 1 yavru doğurmaya elverişli olmasına rağmen bir Maltese terrierin sadece 1 yavruya sahip olduğu inanılmaz derecede nadir bir durumdur. Çoğu süs köpeği gibi yüksek sayılarda yavrulayabildiği düşünülmese de 6 ve üstü yavru doğurdukları da görülmüştür. Bu sayıda köpeğin yaşı ve sağlık durumuna bağlı olarak artış ya da azalma görmek mümkündür.

Maltese Terrier Kokar Mı?

Köpekler bazen kötü kokular salgılayabilirler. İnsanlarda olduğu gibi köpeklerin de gaz çıkarması son derece normal bir durumdur ancak bu durumun dışında koktukları da görülmüştür. Buna neden olan durumun altında herhangi bir sağlık sorunu olabileceği gibi çöp karıştırma ya da pis bir yerde oynama gibi basit olaylar da sebebiyet verebilir.

Maltese terrier kokar mı diye endişe etmenize gerek yok çünkü normal şartlar altında Maltese terrier kokmamaktadır. Ancak oyuncu ve yaramaz yapıları sayesinde başına buyruk davranmalarına izin verildiğinde çöpü ya da pis yerleri karıştırırsa kötü kokabilir. Uzun ve parlak tüyleri düzenli taranmadığında keçeleşecek ve çeşitli cilt ve tüy hastalıklarına açık hale gelecektir. Bu durumlarda da kokabilirler. Ancak iyi bakılan bir Maltese terrier kokmaz.

Maltese Terrier Fiyat

Köpek sahiplenmeden önce o köpeğin hangi fiyat aralıklarında satıldığını araştırmak önemlidir. Sahip olunan bütçeye uygun bir köpek cinsinin tercih edilmesi doğru davranış olacaktır. Her ne kadar satın alma sahiplen prensibi en uygun davranış olsa da bazı köpek cinslerini herhangi bir yerden sahiplenmek zordur ve sadece satın alınabilir durumda olurlar. Ailesine bir Malta köpeği katmak isteyen kişiler için Maltese terrier fiyatlarını araştırdık.

Maltese terrier fiyat aralığı 4500 TL ile 12000 TL arasında değişkenlik göstermektedir. Bu değişkenliğin en büyük sebebi köpeğin yaşı ve sağlık durumudur. Yaşlı ve hasta bir köpek için biçilen değer azalırken, sağlıklı safkan bir yavrunun değeri kat kat artmaktadır. Maltese terrier fiyatını belirleyen bir diğer unsur da onun safkan olup olmadığıdır. Şeceresi bulunan ve safkan olduğu bilinen bir Malta köpeği fiyatı artış gösterir.

Maltese Terrier Bakımı

Köpeklerin bakımı cinslere göre farklılık göstermektedir. Çok fazla ihtiyacı bulunan köpekleri bakmak zordur. Çok tüy döken, sürekli hareket ve ilgi isteyen köpek cinslerine herkes bakamayabilir. Ancak bazı köpek cinsleri bakımı oldukça kolaydır ve bu yüzden çok popülerdirler. Maltese terrier bakımı son derece kolay köpek cinsleri arasında bulunmaktadır ve bu onu en çok tercih edilen süs köpeklerinden birisi yapmaktadır.

Uzun tüylerine rağmen sürekli tüy dökmemesi Maltese terrier bakımı açısından en büyük avantajdır. Küçük yapısı sayesinde çok fazla yiyecek tüketmez. Eğitilmesi kolay bir köpek olduğu için sahiplerine zorluk çıkartmazlar. Sahibine düşkün ve sürekli ilgi isteyen bir yapıları olduğu için onlarla sürekli ilgilenilmesi gerekir. Aksi takdirde çeşitli sıkıntılarla karşılaşmaya kendinizi hazırlamanızda fayda vardır.

Maltese Terrier Tuvalet Eğitimi

Özellikle apartman dairelerinde yaşayan köpeklerin tuvalet eğitimi konusu bazen oldukça sıkıntılı olabiliyor. Köpekler insanlar gibi tuvalet ihtiyaçları geldiğinde bunu söyleyemeseler de yavruluk döneminden itibaren eğitildikleri takdirde bunu belli edebilirler. Bir köpeğe tuvalet eğitimi vermenin en uygun ve doğru zamanı yavruluk çağı olacaktır. Maltese terrier tuvalet eğitimi oldukça kolaydır.

Son derece zeki olan Malta köpeği tuvalet eğitimini çok kolay öğrenir. Gerekli alıştırmalar disiplinli bir şekilde tekrar edildiği takdirde çok kısa sürede Maltese terrier tuvalet eğitimini öğrenir. Çoğu köpekte bu süre 6 aya kadar çıkabilirken Malta köpeği tuvalet eğitimi için 1 ila 2 ay gibi son derece kısa bir süre yeterli olmaktadır.

Maltese Terrier Boyutları

Köpeklerin boyutları cinslerine göre farklılık göstermektedir. Bazı köpekler oldukça devasa boyutlara ulaşabilirken bazı köpekler ise ufacık kutulara bile rahatlıkla sığarlar. Maltese terrier boyutları son derece küçüktür. Apartman yaşamına en uygun köpek olmasının nedeni olan küçük boyutları sayesinde oldukça sevimli gözükürler.

Maltese terrier boyutları erkeklerinde 21 ila 25 santimetre olabilirken dişilerde bu oran 20 ve 23 santimetre arasındadır. Kiloları yine erkeklerde 1,5 ve 3,5 kilogram arasında değişiklik göstermekle birlikte bu sayılar dişilerde 900 gram ve 3,2 kilogram arasında değişmektedir. Köpeğinizin olması gereken boyutlar arasında bulunmadığını düşünüyorsanız bunun altında herhangi bir sağlık sorununu yatmadığından emin olmak ve gerekli profesyonel desteği almak adına veterinerinize başvurmanız tavsiye edilmektedir.

Sahiplenmeyi Bekleyenler Maltese

Son Maltese Pet Üyelerimiz

Maltese Son İçerikleri

Sponsorsponsor