Mojave Spotted (Mojave çöl Kedisi) Özellikleri ve Bakımı

Mojave Spotted (Mojave çöl Kedisi) Özellikleri ve Bakımı

Mojave Spotted (Mojave çöl Kedisi) ırkı ilk önce Amerika’de keşfedilmiştir. Keşfinden sonra insanlar tarafından dünyanın farklı noktalarına götürülmüştür. Çeşitli özellikleri sebebiyle oldukça beğenilen Mojave Spotted (Mojave çöl Kedisi) cinsi artık bakmak için herkesin sahip olmak istediği kedilerden birisidir. Mojave Spotted (Mojave çöl Kedisi) ırkı boyu oldukça uzun büyük kedi grubunda yer alır. Ayrıca kilosu 8-10 kg civarlarında olup genele göre daha iri yapılıdırlar.

Mojave Spotted (Mojave çöl Kedisi) Kedisi Ne Kadar Yaşar?

Kediler insanlarla oldukça iyi anlaşabildiği için geçmişten beri Kedi sahiplenme çok yaygındır. Kediler enerjileri ile insanı yükseltirler. Belli bir süre kedi besleyen birisi artık kedisi olmadan bir gün bile düşünmek istemez. Ne yazık ki kedilerin ömürleri sahiplerine göre çok daha kısadır. Mojave Spotted (Mojave çöl Kedisi) ırkı ortalama olarak 15 yıldan fazla yaşayan en uzun ömürlü kedi cinslerinden birisidir. Kedi ırklarının ortalama ömrü ne kadar olursa olsun yaşam süresinin uzayıp kısalması yaşam kalitesiyle doğru orantılıdır. Kedilerin aşıları, rutin temizlikleri, beslenmeleri, veteriner muayenelerine dikkat edilirse çok daha uzun yaşarlar.

Mojave Spotted (Mojave çöl Kedisi) Kedisi Tüy Döker Mi?

Kediler vücudu tüylerle örtülü, insanlarla en fazla yaşayan petlerdendir. Ancak bazı istisnai cinsler vardır ki hiç tüyleri yoktur. Alerjisi olan veya evin her yerinde tüy görmek istemeyen kişiler, az tüy döken kedileri sahiplenmek isteyebilirler. Mojave Spotted (Mojave çöl Kedisi) ırkı ortalama uzunlukta tüy uzunluğuna sahip kedilerdendir.Bu ırk orta derecede tüy döker.

Mojave Spotted (Mojave çöl Kedisi) Ne Kadar Zeki?

Mojave Spotted (Mojave çöl Kedisi) ırkı yıllardır insan hayatından yer alan oldukça sevimli canlılardır.İnsanlarla hep birlikte oldukları için bazı görevleri yerine getirip kurallara ayak uydurmaları gerekir. Bu da kedilerin verilen komutları anlayıp uygulayabilme becerisine bağlıdır. Mojave Spotted (Mojave çöl Kedisi) oldukça zeki kedi ırklarından birisidir. Sahiplerinin istek ve komutlarını rahatlıkla anlayabilirler.

Mojave Spotted (Mojave çöl Kedisi) Eğitimi Kolay Mı?

Mojave Spotted (Mojave çöl Kedisi) Sahiplenme planı kedileri seven birçok kişi tarafından yapılır ancak sıra kedi eğitmeye gelince zorlananlar olmaktadır. Günümüzde pek çok kişi apartman dairelerinde yaşadığı için hem insanların hem de hayvanların bu kurallarla dolu hayata uyum sağlaması gerekir. Eğitimi kolay kedi ırkları fazla efor harcamadan bir şeyleri öğrenip uygulamakta başarılıdır. Mojave Spotted (Mojave çöl Kedisi) ırkı eğitimi çok zorlamasa da biraz uğraş gerektirebilir. Yeterince zaman ve enerji harcandığı sürece bu kedilere istenilenler öğretilir.

Mojave Spotted (Mojave çöl Kedisi) Hareketli mi?

Genellikle kediler oyun oynamaya ve hareket etmeye bayılan canlılardır. Ancak bu durum her kedi için geçerli değildir. Bazı kedi cinsleri oldukça hareketli bir yapıya sahipken bazı kediler gün boyu yatıp dinlenmekten hoşlanır. Mojave Spotted (Mojave çöl Kedisi) en hareketli kedi ırklarından birisidir. Uyanık oldukları anlarda yerinde durmaktan hoşlanmazlar. Bu kediler için oyun bir tutku olmasa da belli bir süre oynayarak vakit geçirmekten hoşlanırlar.

Mojave Spotted (Mojave çöl Kedisi) Kedisi Çocuklarla Anlaşır Mı?

Çocuklu ailelerin kedi sahiplenme işlemlerine başlamadan önce kediyle çocuğun arasındaki enerjiyi düşünmesi gerekir. Kedinin çocukla anlaşıp anlaşamayacağı daima akıllarla bir soru işaretidir. Mojave Spotted (Mojave çöl Kedisi) ırkı çocuklarla çok iyi anlaşamıyor olsa da bu durumu sorun etmez. Eğer mümkünse çocuk sahibi olmayan kişiler bu kediyi sahiplenmelidir.

Mojave Spotted (Mojave çöl Kedisi) Başka Hayvanlarla Geçinebilir mi?

Sevimli kedi isimleri, bir kedi sahiplenmek için sizi tetikliyor olsa da başka petleriniz varsa acele karar vermemelisiniz. Çünkü bazı kediler, başka petlerle iyi geçinememektedir. Sosyal becerileri gelişmiş değilse aynı ortamda yaşamaları uygun olmayacaktır. Mojave Spotted (Mojave çöl Kedisi) ırkı başka petlerle birlikte yaşarken geçimsiz tavırlar sergileyebilir. Diğer evcil hayvanların davranışlarına göre bu durumu ya kabullenir ya da büyük tepkiler gösterir.

Mojave Spotted (Mojave çöl Kedisi) Yabancılara Nasıl Davranır?

Bir kedi yaşamı boyunca sadece sahibi ve ailesiyle olmaz. Evdeyken eve gelen misafirlerle, dışardayken birçok yabancı kişiyle bir arada olmaları gerekir. Mojave Spotted (Mojave çöl Kedisi) cinsi yabancılarla arası iyi değildir. Yabancı birilerine karşı daima temkinli davranırlar.

Mojave Spotted (Mojave çöl Kedisi) Bakımı Kolay mı?

Kediler bakımı için zaman ve ilgi isteyen canlılardır. Bir kedi sahibi mümkün olduğu sürece kedisine zaman ayırmalıdır. Bazı kedilerin bakımı oldukça kolayken bazı kediler daha fazla ihtiyaca sahiptir. Mojave Spotted (Mojave çöl Kedisi) kedisinin bakımı kolay değildir. Mojave Spotted (Mojave çöl Kedisi) sahiplenen kişiler yeterince vakte ve ilgiye sahip olduklarından emin olmalıdır.

Mojave Spotted (Mojave çöl Kedisi) Sahibine Bağlı Mıdır?

Kediler sahiplerine kolayca bağlanabilen ve koparması zor bir bağ kuran hayvanlardır. Sahiplerini çok benimserler ve kıskanabilirler. Tabi ki bu durum tüm kedi ırkları için geçerli değildir. Bazı ırklar genele göre daha az bağlanma yaşayabilir. Mojave Spotted (Mojave çöl Kedisi) ırkı sahibine çok fazla bağlanmasa da aralarında belli bir düzeyde bağ olmasını severler. Zaman zaman sahiplerine oldukça düşkün olurken bir anda ilgisiz tavırlar sergilediği görülebilir.

Mojave Spotted (Mojave çöl Kedisi) Genel Sağlık Durumu Nasıldır?

Mojave Spotted (Mojave çöl Kedisi) Sahiplenme kararı vermek üzere olanlar ırkın genel sağlık durumuna bakarak son kararlarını verebilirler.Müdahale edilmesi gereken durumlarda bir uzmana görünme tüm kedilerin hakkıdır. Sürekli olarak bunu sağlayamayacak olanlar kedi bakma fikrini tekrardan gözden geçirmelidir. Mojave Spotted (Mojave çöl Kedisi) ırkı normal bir sağlık geçmişine sahiptir. Çok sık hastalanmasalar da bazı durumlar kolayca hastalanmalarına sebep olabilir.

Kedilerin yavruluk döneminde aşıları tam olarak yapılırsa daha kuvvetli bağışığa sahip olurlar. Ayrıca pek çok yaygın hastalığa karşı da korunurlar. Bu nedenle aşı yaptırmak çok önemlidir.

Sahiplenmeyi Bekleyenler Mojave Spotted (Mojave çöl Kedisi)

Son Mojave Spotted (Mojave çöl Kedisi) Pet Üyelerimiz

Sponsorsponsor