Poodle (Standart Kaniş) Özellikleri ve Bakımı

Poodle (Standart Kaniş) Özellikleri ve Bakımı

Poodle (Standart Kaniş), Küçük yapılı bir ırktır. İlk olarak Fransa’da ortaya çıkan bu ırk, zamanla tüm dünyada tanınır hale gelmiştir. Yıllardır soyunu devam ettirerek günümüze kadar taşımıştır. Poodle (Standart Kaniş) genetik yapısında ilk atalarına göre bazı farklıklar olmuş olsa da genel olarak ataların belirgin özelliklerini sahiptir.

Poodle (Standart Kaniş) Bekçilik İçin Uygun Mudur?

Poodle (Standart Kaniş) bekçilik için uygun görülen köpeklerden değildir. Bir yeri koruma konusunda görevlendirildiklerinde başarıyla koruyamazlar. Karakterleri gereğiyle bekçiliğe uygun olamayan bu köpekler bekçilik yapmaları için zorlanmamalıdır.

Poodle (Standart Kaniş) Av Köpeği midir?

Poodle (Standart Kaniş) ırkı av içgüdüsüne sahip değildir. Av için bir köpekten beklenen iz sürme, takip, yakalama, kışkırtma gibi eylemleri yerine getiremezler. Bu nedenle ava giderken Poodle (Standart Kaniş) yanınıza almak doğru olmayacaktır. Toy Poodle Sahiplenme düşünen kişiler cinsin diğer özelliklerini de inceleyip öyle kararını vermelidir.

Poodle (Standart Kaniş) Ne Kadar Yaşar?

Hayvan sahiplenirken birlikte ne kadar vakit geçirebileceğinizi bilmek isteyebilirsiniz. Bazı köpekler uzun ömürlüyken bazıları oldukça erken yaşlarda hayata gözlerini yumarlar. Poodle (Standart Kaniş) ırkı ortalama olarak 15 yıl ve üzeri yaşayan oldukça uzun ömürlü köpeklerdir. Köpeğin yaşam süresi ne kadar olursa olsun iyi bakıldıklarında daha uzun yaşamaktadırlar. Bu nedenle aşıları, beslenme zamanları, egzersiz ihtiyaçları aksatılmamalıdır.

Poodle (Standart Kaniş) Çok Tüy Döker Mi?

Köpekler oldukça sevimli ve tüylü dostlarımızdır. Bazı cinsler şaşırtıcı derecede uzun tüy yapısına sahip olsa da bazı cinsler vardır ki hiç tüyler yoktur. Köpek sahiplenme için çok tüy döküp dökmemesi önemli bir kriterdir. Çok tüy döken köpeklere alerjisi olan veya evinin kirlenmesini istemeyen kişiler vardır. Poodle (Standart Kaniş) ırkı oldukça az tüy döker. Bu nedenle sürekli olarak bakım ve taranma gerektirmez.

Poodle (Standart Kaniş) Saldırgan Mıdır?

Köpekler yavruluk döneminden itibaren yeterince sosyalleştirilmezlerse saldırgan davranışlar sergileyebilirler. Bazı cinsler ise genetik özellikleri dolayısıyla sosyalleşseler bile yaşadıkları en ufak bir olayda saldırgan olabilirler. Poodle (Standart Kaniş) saldırgan bir köpek ırkı değildir. Hem insanlara hem de diğer hayvanlara saldırgan davranışlar sergilemezler.

Poodle (Standart Kaniş) Çok Havlar Mı?

Bazı köpek ırkları diğerlerine göre aha gürültücüdür. Kendilerini havlayarak veya uluyarak ifade etmeyi severler. Bu tarz hayvanlara köpek isimleri seçerken gürültücü olduklarını belli eden tercihler yapılabilir. Poodle (Standart Kaniş) az sayılabilecek düzeyde havlayan köpeklerdir. Bazen kendilerini havlayarak ifade ederler ancak genel olarak gürültücü sayılmazlar.

Poodle (Standart Kaniş) Ne Kadar Zeki?

Hayvan gütmek, bir yerde bekçilik yapmak, avda iz takip etmek, polis operasyonlarında yer almak zeka gerektiren işlerdir. Zeki köpekler verilen görevlere konsantre olabilir ve layığıyla yerine getirir. Poodle (Standart Kaniş) zeki köpek ırklarından birisidir. Eğitimleri kolaydır ve komutları anlayabilirler.

Poodle (Standart Kaniş) Eğitimi Kolay Mı?

Eğitimi kolay olan köpekler uyarıları anlayıp istenilen eylemi yerine getirme konusunda başarılıdırlar. Kolay eğitilebilen köpeklere uzun zaman harcamadan ve bol tekrar yapmadan istenilen şey öğretilebilir. Zeki olan köpekler eğitimlerde genellikle başarılı olsalar da rağmen bazı ırklar zeki olmalarına rağmen kolay eğitilemeyebilirler. Poodle (Standart Kaniş) ırkı eğitimi çok kolay olan köpeklerdir. Sahipleri ve eğitmenler zorlanmadan istedikleri her konuda Poodle (Standart Kaniş) eğitebilir.

Poodle (Standart Kaniş) Apartmanda Yaşayabilir Mi?

Apartmanlar köpeklerin doğal ortamları değildir ancak günümüzde pek çok kişi apartmanlarda yaşamaktadır. Bu nedenle köpek sahiplenmeyi düşünen kişiler apartman yaşamına uyum sağlayabilecek cinslere ilgi gösteriler. Apartman yaşamına uygun köpekler kapalı ortamda düşük enerjili, evde bulunan diğer bireylere karşı kibar olanlardır. Poodle (Standart Kaniş) ırkı apartmanda bakmak için çok uygundur.

Poodle (Standart Kaniş) Enerji Seviyesi Yüksek Mi?

Yüksek enerjili köpekler her zaman harekete geçmeye hazırdır. Oyun oynamak, bir yerden bir yere gitmek onlar için harika aktivitelerdir. Ciddi oranda egzersiz ihtiyaçları vardır. Poodle (Standart Kaniş) ırkı da yüksek enerjili köpeklerdendir. Aktivite yapmayı severler ve hareket ettikçe mutlu olurlar.

Poodle (Standart Kaniş) Çocuklarla Anlaşabilir Mi?

Çocuklu aileler köpek sahiplenme kararı verirken başkalarına göre daha fazla zorlanırlar. Yuvalarına katılacak yeni üyenin çocuklarıyla anlaşıp anlaşamayacağını sorgularlar. Çünkü bazen çocukla köpeğin yalnız kalması gerekebilir. Böyle bir durumda hiç kimse çocuğunun zarar görmesini veya köpeğinin rahatsız olmasını istemez. Poodle (Standart Kaniş) ırkı çocuklarla çok iyi anlaşır. Çocuklu aileler gözü kapalı bir şekilde çocuklarını ve köpeklerini yalnız bırakabilir.

Poodle (Standart Kaniş) Yabancılara Nasıl Davranır?

Bazı köpekler eve gelen konuklardan mutlu olurken yabancılarla iyi geçinemeyenler utangaç, huzursuz ve saldırgan olabilir. Poodle (Standart Kaniş) ırkı yabancılara iyi davranır. Onlarla yakınlık kurmaya ve vakit geçirmeye açıktır.

Poodle (Standart Kaniş) Başka Petlerle Geçinebilir Mi?

Bazı cinsler insanlarla çok iyi geçiniyor olsalar bile başka petlerle anlaşamayabilirler. Bazen kıskanç yapılarından dolayı ortamdaki tek hayvan olmak isterler. Bazense diğer petleri kendilerinden güçsüz görüp hükmetmek isterler. Köpeklerin sahip oldukları sosyal beceriler de diğer petlerle geçinmelerinde önemli role sahiptir. Poodle (Standart Kaniş) ırkı başka petlerle geçinebilir. Aynı ortamda birden çok evcil hayvan olmasından rahatsız olmaz.

Poodle (Standart Kaniş) Sahibine İtaat Eder Mi?

Bir köpeğin sahibine itaat etmesi pek çok konuda önemlidir. İtaatkar olmayan köpekler başına buyruk tavırlar sergiler ve sahibinin sözünü dinlemezler. Poodle (Standart Kaniş) ırkı ise her zaman sahibinin sözünü dinler ve başına buyruk davranışlarda bulunmaz.Bu cins itaatkar köpek ırkları arasında en iyileri arasındadır.

Sahiplenmeyi Bekleyenler Poodle (Standart Kaniş)

Son Poodle (Standart Kaniş) Pet Üyelerimiz

Poodle (Standart Kaniş) Son İçerikleri

Sponsorsponsor