St. Bernard (Saint Bernard) Özellikleri ve Bakımı

St. Bernard (Saint Bernard) Özellikleri ve Bakımı St. Bernard (Saint Bernard) Özellikleri ve Bakımı

St. Bernard (Saint Bernard), Dev Irk yapılı bir ırktır. İlk olarak İsviçre’da ortaya çıkan bu ırk, zamanla tüm dünyada tanınır hale gelmiştir. Yıllardır soyunu devam ettirerek günümüze kadar taşımıştır. St. Bernard (Saint Bernard) genetik yapısında ilk atalarına göre bazı farklıklar olmuş olsa da genel olarak ataların belirgin özelliklerini sahiptir.

St. Bernard (Saint Bernard) Bekçilik İçin Uygun Mudur?

St. Bernard (Saint Bernard) bekçilik için uygun görülen köpeklerden değildir. Bir yeri koruma konusunda görevlendirildiklerinde başarıyla koruyamazlar. Karakterleri gereğiyle bekçiliğe uygun olamayan bu köpekler bekçilik yapmaları için zorlanmamalıdır.

St. Bernard (Saint Bernard) Av Köpeği midir?

St. Bernard (Saint Bernard) ırkı av köpeği değildir. Nesillerdir av içgüdüleri gelişmemiş olan St. Bernard (Saint Bernard) cinsi ne kadar eğitilirse eğitilsin iyi bir av köpeği olamaz. Başka yönleriyle ön plana çıkan bu cins av için tavsiye edilmemektedir. Saint Bernard Köpek Sahiplenme St Bernard düşünen kişiler cinsin diğer özelliklerini de inceleyip öyle kararını vermelidir.

St. Bernard (Saint Bernard) Ne Kadar Yaşar?

Hayvan sahiplenirken birlikte ne kadar vakit geçirebileceğinizi bilmek isteyebilirsiniz. Bazı köpekler uzun ömürlüyken bazıları oldukça erken yaşlarda hayata gözlerini yumarlar. St. Bernard (Saint Bernard) ırkı ortalama olarak 8-10 yıl yaşayan kısa ömürlü köpeklerdir. Köpeğin yaşam süresi ne kadar olursa olsun iyi bakıldıklarında daha uzun yaşamaktadırlar. Bu nedenle aşıları, beslenme zamanları, egzersiz ihtiyaçları aksatılmamalıdır.

St. Bernard (Saint Bernard) Çok Tüy Döker Mi?

Köpekler oldukça sevimli ve tüylü dostlarımızdır. Bazı cinsler şaşırtıcı derecede uzun tüy yapısına sahip olsa da bazı cinsler vardır ki hiç tüyler yoktur. Köpek sahiplenme için çok tüy döküp dökmemesi önemli bir kriterdir. Çok tüy döken köpeklere alerjisi olan veya evinin kirlenmesini istemeyen kişiler vardır. St. Bernard (Saint Bernard) ırkı orta derecede tüy döker. Haftada bir tüylerini tarayıp bakım yapmak yeterli olur.

St. Bernard (Saint Bernard) Saldırgan Mıdır?

Köpekler yavruluk döneminden itibaren yeterince sosyalleştirilmezlerse saldırgan davranışlar sergileyebilirler. Bazı cinsler ise genetik özellikleri dolayısıyla sosyalleşseler bile yaşadıkları en ufak bir olayda saldırgan olabilirler. St. Bernard (Saint Bernard) saldırgan bir köpek ırkı değildir. Hem insanlara hem de diğer hayvanlara saldırgan davranışlar sergilemezler.

St. Bernard (Saint Bernard) Çok Havlar Mı?

Bazı köpek ırkları diğerlerine göre aha gürültücüdür. Kendilerini havlayarak veya uluyarak ifade etmeyi severler. Bu tarz hayvanlara köpek isimleri seçerken gürültücü olduklarını belli eden tercihler yapılabilir. St. Bernard (Saint Bernard) az haylayan köpeklerdir. Gerek duymadıkça havlamayı tercih etmezler.

St. Bernard (Saint Bernard) Ne Kadar Zeki?

Hayvan gütmek, bir yerde bekçilik yapmak, avda iz takip etmek, polis operasyonlarında yer almak zeka gerektiren işlerdir. Zeki köpekler verilen görevlere konsantre olabilir ve layığıyla yerine getirir. St. Bernard (Saint Bernard) zeki köpek ırklarından birisidir. Eğitimleri kolaydır ve komutları anlayabilirler.

St. Bernard (Saint Bernard) Eğitimi Kolay Mı?

Eğitimi kolay olan köpekler uyarıları anlayıp istenilen eylemi yerine getirme konusunda başarılıdırlar. Kolay eğitilebilen köpeklere uzun zaman harcamadan ve bol tekrar yapmadan istenilen şey öğretilebilir. Zeki olan köpekler eğitimlerde genellikle başarılı olsalar da rağmen bazı ırklar zeki olmalarına rağmen kolay eğitilemeyebilirler. St. Bernard (Saint Bernard) ırkı kolay eğitilebilen köpeklerdir. Öğrenmesi gereken konuyu kolayca kavrayıp uygulayabilir.

St. Bernard (Saint Bernard) Apartmanda Yaşayabilir Mi?

Apartmanlar köpeklerin doğal ortamları değildir ancak günümüzde pek çok kişi apartmanlarda yaşamaktadır. Bu nedenle köpek sahiplenmeyi düşünen kişiler apartman yaşamına uyum sağlayabilecek cinslere ilgi gösteriler. Apartman yaşamına uygun köpekler kapalı ortamda düşük enerjili, evde bulunan diğer bireylere karşı kibar olanlardır. St. Bernard (Saint Bernard) ırkı apartman yaşamına uyum sağlayabilir.

St. Bernard (Saint Bernard) Enerji Seviyesi Yüksek Mi?

Yüksek enerjili köpekler her zaman harekete geçmeye hazırdır. Oyun oynamak, bir yerden bir yere gitmek onlar için harika aktivitelerdir. Ciddi oranda egzersiz ihtiyaçları vardır. Neyse ki St. Bernard (Saint Bernard) ırkı enerjisi yüksek köpeklerden değildir. Tüm gün bir köşede oturmak zorunda olsalar bile rahatsız olmazlar.

St. Bernard (Saint Bernard) Çocuklarla Anlaşabilir Mi?

Çocuklu aileler köpek sahiplenme kararı verirken başkalarına göre daha fazla zorlanırlar. Yuvalarına katılacak yeni üyenin çocuklarıyla anlaşıp anlaşamayacağını sorgularlar. Çünkü bazen çocukla köpeğin yalnız kalması gerekebilir. Böyle bir durumda hiç kimse çocuğunun zarar görmesini veya köpeğinin rahatsız olmasını istemez. St. Bernard (Saint Bernard) ırkı çocuklarla iyi anlaşır. Onlarla birlikte olmayı ve zaman geçirmeyi sever.

St. Bernard (Saint Bernard) Yabancılara Nasıl Davranır?

Bazı köpekler eve gelen konuklardan mutlu olurken yabancılarla iyi geçinemeyenler utangaç, huzursuz ve saldırgan olabilir. St. Bernard (Saint Bernard) ırkı yabancılara karşı orta derecede samimiyete sahiptir. Herkes iyi davranmasa da saldırgan tavırlar da sergilemez.

St. Bernard (Saint Bernard) Başka Petlerle Geçinebilir Mi?

Bazı cinsler insanlarla çok iyi geçiniyor olsalar bile başka petlerle anlaşamayabilirler. Bazen kıskanç yapılarından dolayı ortamdaki tek hayvan olmak isterler. Bazense diğer petleri kendilerinden güçsüz görüp hükmetmek isterler. Köpeklerin sahip oldukları sosyal beceriler de diğer petlerle geçinmelerinde önemli role sahiptir. St. Bernard (Saint Bernard) ırkı başka petlerle geçinebilir. Aynı ortamda birden çok evcil hayvan olmasından rahatsız olmaz.

St. Bernard (Saint Bernard) Sahibine İtaat Eder Mi?

Bir köpeğin sahibine itaat etmesi pek çok konuda önemlidir. İtaatkar olmayan köpekler başına buyruk tavırlar sergiler ve sahibinin sözünü dinlemezler. St. Bernard (Saint Bernard) ırkı ise her zaman itaat etmese de genel olarak sahibinin sözünü dinleyen köpeklerdendir.

Sahiplenmeyi Bekleyenler St. Bernard (Saint Bernard)

Son St. Bernard (Saint Bernard) Pet Üyelerimiz

Sponsorsponsor