Tiffany/Chantilly Özellikleri ve Bakımı

Tiffany/Chantilly Özellikleri ve Bakımı

Tiffany/Chantilly ırkı ilk önce Amerika’de keşfedilmiştir. Keşfinden sonra insanlar tarafından dünyanın farklı noktalarına götürülmüştür. Çeşitli özellikleri sebebiyle oldukça beğenilen Tiffany/Chantilly cinsi artık bakmak için herkesin sahip olmak istediği kedilerden birisidir. Tiffany/Chantilly kedisi ortalamanın biraz üstünde olan büyük kedilerdendir. Ayrıca kilosu 6-8 kg civarlarındadır.

Tiffany/Chantilly Kedisi Ne Kadar Yaşar?

Kediler insanlarla oldukça iyi anlaşabildiği için geçmişten beri Kedi sahiplenme çok yaygındır. Kediler enerjileri ile insanı yükseltirler. Belli bir süre kedi besleyen birisi artık kedisi olmadan bir gün bile düşünmek istemez. Ne yazık ki kedilerin ömürleri sahiplerine göre çok daha kısadır. Tiffany/Chantilly ortalama olarak 8-10 yıl yaşayan kısa ömürlü kedi ırklarından birisidir. Kedi ırklarının ortalama ömrü ne kadar olursa olsun yaşam süresinin uzayıp kısalması yaşam kalitesiyle doğru orantılıdır. Kedilerin aşıları, rutin temizlikleri, beslenmeleri, veteriner muayenelerine dikkat edilirse çok daha uzun yaşarlar.

Tiffany/Chantilly Kedisi Tüy Döker Mi?

Kediler vücudu tüylerle örtülü, insanlarla en fazla yaşayan petlerdendir. Ancak bazı istisnai cinsler vardır ki hiç tüyleri yoktur. Alerjisi olan veya evin her yerinde tüy görmek istemeyen kişiler, az tüy döken kedileri sahiplenmek isteyebilirler. Tiffany/Chantilly ırkı ortalama uzunlukta tüy uzunluğuna sahip kedilerdendir.Bu ırk orta derecede tüy döker.

Tiffany/Chantilly Ne Kadar Zeki?

Tiffany/Chantilly ırkı yıllardır insan hayatından yer alan oldukça sevimli canlılardır.İnsanlarla hep birlikte oldukları için bazı görevleri yerine getirip kurallara ayak uydurmaları gerekir. Bu da kedilerin verilen komutları anlayıp uygulayabilme becerisine bağlıdır. Tiffany/Chantilly en zeki kedi ırklarından birisidir. Şaşırtıcı bir zekaya sahip olan bu kediler her şeyin farkına varabilirler.

Tiffany/Chantilly Eğitimi Kolay Mı?

Tiffany/Chantilly Kedi Sahiplenme planı kedileri seven birçok kişi tarafından yapılır ancak sıra kedi eğitmeye gelince zorlananlar olmaktadır. Günümüzde pek çok kişi apartman dairelerinde yaşadığı için hem insanların hem de hayvanların bu kurallarla dolu hayata uyum sağlaması gerekir. Eğitimi kolay kedi ırkları fazla efor harcamadan bir şeyleri öğrenip uygulamakta başarılıdır. Tiffany/Chantilly ırkı eğitimi en kolay olan kedilerin başında gelir. Eğitime ve yeni şeyler öğrenmeye karşı çok isteklidirler.

Tiffany/Chantilly Hareketli mi?

Genellikle kediler oyun oynamaya ve hareket etmeye bayılan canlılardır. Ancak bu durum her kedi için geçerli değildir. Bazı kedi cinsleri oldukça hareketli bir yapıya sahipken bazı kediler gün boyu yatıp dinlenmekten hoşlanır. Tiffany/Chantilly hareketli kedi ırklarından birisidir. Evde bir Tiffany/Chantilly olduğunda enerjinin yükseldiğini hissedeceksiniz. Konu oyun olunca bu kediler enerjileri bitene kadar oynamak isterler.

Tiffany/Chantilly Kedisi Çocuklarla Anlaşır Mı?

Çocuklu ailelerin kedi sahiplenme işlemlerine başlamadan önce kediyle çocuğun arasındaki enerjiyi düşünmesi gerekir. Kedinin çocukla anlaşıp anlaşamayacağı daima akıllarla bir soru işaretidir. Tiffany/Chantilly ırkı çocuklarla iyi anlaşır. Çocuklarla bir arada yaşamaktan rahatsız olmazlar ve onlara iyi bir arkadaş olabilirler.

Tiffany/Chantilly Başka Hayvanlarla Geçinebilir mi?

Sevimli kedi isimleri, bir kedi sahiplenmek için sizi tetikliyor olsa da başka petleriniz varsa acele karar vermemelisiniz. Çünkü bazı kediler, başka petlerle iyi geçinememektedir. Sosyal becerileri gelişmiş değilse aynı ortamda yaşamaları uygun olmayacaktır. Tiffany/Chantilly ırkı başka petlerle duruma göre geçinebilir. Eğer diğer evcil hayvan ona kötü davranmıyor ve dostça yaklaşıyorsa, belli bir süre sonra uyum sağlayacaktır.

Tiffany/Chantilly Yabancılara Nasıl Davranır?

Bir kedi yaşamı boyunca sadece sahibi ve ailesiyle olmaz. Evdeyken eve gelen misafirlerle, dışardayken birçok yabancı kişiyle bir arada olmaları gerekir. Tiffany/Chantilly cinsi yabancılarla arası iyi değildir. Yabancı birilerine karşı daima temkinli davranırlar.

Tiffany/Chantilly Bakımı Kolay mı?

Kediler bakımı için zaman ve ilgi isteyen canlılardır. Bir kedi sahibi mümkün olduğu sürece kedisine zaman ayırmalıdır. Bazı kedilerin bakımı oldukça kolayken bazı kediler daha fazla ihtiyaca sahiptir. Tiffany/Chantilly kedisinin bakımı kolay değildir. Tiffany/Chantilly sahiplenen kişiler yeterince vakte ve ilgiye sahip olduklarından emin olmalıdır.

Tiffany/Chantilly Sahibine Bağlı Mıdır?

Kediler sahiplerine kolayca bağlanabilen ve koparması zor bir bağ kuran hayvanlardır. Sahiplerini çok benimserler ve kıskanabilirler. Tabi ki bu durum tüm kedi ırkları için geçerli değildir. Bazı ırklar genele göre daha az bağlanma yaşayabilir. Tiffany/Chantilly ırkı sahibine bağlı kedi ırklarındandır. Bu kediler sahiplerine son derece bağlıdır ve birlikte vakit geçirmekten hoşlanırlar.

Tiffany/Chantilly Genel Sağlık Durumu Nasıldır?

Tiffany/Chantilly Kedi Sahiplenme kararı vermek üzere olanlar ırkın genel sağlık durumuna bakarak son kararlarını verebilirler.Müdahale edilmesi gereken durumlarda bir uzmana görünme tüm kedilerin hakkıdır. Sürekli olarak bunu sağlayamayacak olanlar kedi bakma fikrini tekrardan gözden geçirmelidir. Tiffany/Chantilly ırkı sağlıklı yapıdaki kedilerdir. Sık sık hastalanmazlar ve bağışıklıkları kuvvetlidir.

Kedilerin yavruluk döneminde aşıları tam olarak yapılırsa daha kuvvetli bağışığa sahip olurlar. Ayrıca pek çok yaygın hastalığa karşı da korunurlar. Bu nedenle aşı yaptırmak çok önemlidir.

Sahiplenmeyi Bekleyenler Tiffany/Chantilly

Son Tiffany/Chantilly Pet Üyelerimiz

Sponsorsponsor