Dogo Arjantin Özellikleri ve Bakımı

Dogo Arjantin Özellikleri ve Bakımı

Dogo Argentino, Dev Irk yapılı bir ırktır. İlk olarak Arjantin’da ortaya çıkan bu ırk, zamanla tüm dünyada tanınır hale gelmiştir. Yıllardır soyunu devam ettirerek günümüze kadar taşımıştır. Dogo Argentino genetik yapısında ilk atalarına göre bazı farklıklar olmuş olsa da genel olarak ataların belirgin özelliklerini sahiptir.

Dogo Argentino Bekçilik İçin Uygun Mudur?

Dogo Argentino cinsi bekçilik için en uygun köpek ırklarından birisidir. Gözünüz arkada kalmadan istediğiniz yerin bekçiliğini yapmasını isteyebilirsiniz. Daima tetikte olan Dogo Argentino, çevrede olup biteni iyice analiz edebilme yeteneğine sahiptir. Gerekli olduğu durumlarda çevik yanlarını açığa çıkarıp her şey pahasına koruma görevine devam ederler. Dogo Argentino bekçilik yapar mı öğrendikten sonra sahiplenmek istiyorsanız bir dakika tereddüt etmenize dahi gerek yoktur.

Uzun saatler boyunca dikkati dağılmadan görevlendirildiği alanı koruyabilmesi Dogo Argentino bekçilik için uygun mudur sorusuna evet yanıtı vermemizin en büyük nedenidir. Koruma iç güdüsü son derece yüksektir. Görevlendirildiği alanı korumak adına hayatı pahasına çatışmaya her an hazırdır. Yabancılardan ve başka hayvanlardan fazla haz etmemesi de olası tehdit ve tehlikelere karşı sahiplerini uyarabilmesini sağlar.

Dogo Argentino Av Köpeği midir?

Dogo Argentino cinsi tam olarak av köpeğidir. Adeta avcılık için yaratılmış olan bu köpekler, avda başarılı olmalarını sağlayan özelliklere sahiptirler. Çok iyi iz takibi yaparlar ve uzak mesafelerdeki av hayvanlarını bile bulabilirler. Avlanacak olan hayvanı kovalayıp hamle yaparlar. Dogo Argentino Köpek Sahiplenme düşünen kişiler cinsin diğer özelliklerini de inceleyip öyle kararını vermelidir.

Dogo Argentino av köpeği midir sorusunu düşünmeye dahi gerek yoktur çünkü bu köpek cinsinin en iyi olduğu konu avdır. İnanılmaz derecede atletik, çevik ve kaslı vücut yapısı sayesinde kendisinden büyük hayvanları bile alt edebilir. Özellikle yaban domuzu avında sık sık bu köpek cinsi kullanılmaktadır. Güçlü fiziği sayesinde yorulmadan ve dağ taş demeden bütün alanlarda avlanmak adına en uygun köpek cinsi olabilir.

Dogo Argentino Ne Kadar Yaşar?

Hayvan sahiplenirken birlikte ne kadar vakit geçirebileceğinizi bilmek isteyebilirsiniz. Bazı köpekler uzun ömürlüyken bazıları oldukça erken yaşlarda hayata gözlerini yumarlar. Dogo Argentino cinsi ortalama olarak 10-15 yıl yaşayan uzun ömürlü köpeklerdir. Köpeğin yaşam süresi ne kadar olursa olsun iyi bakıldıklarında daha uzun yaşamaktadırlar. Bu nedenle aşıları, beslenme zamanları, egzersiz ihtiyaçları aksatılmamalıdır.

Dogo Argentino ne kadar yaşar diye endişelenmek istemiyorsanız ona iyi bakmanız gerekir. Sağlık ve düzenli beslenmeleri yaşam süreleri için önemlidir. Günlük hareket ihtiyaçlarını karşılamak da vücutları dinç ve diri tutacağı için ömürlerini uzatır. Ancak kötü şartlar altında yetiştirilen bir Dogo tahmin edilenden çok daha az bir yaşam süresine sahiptir. Bu yüzden Dogo Argentino kaç yıl yaşar merak ediyorsanız onun uzun ve sağlıklı bir ömre sahip olabilmesi için bütün ihtiyaçlarını karşılamanız gerektiğini bilmeniz gerekmektedir.

Dogo Argentino Tüy Döker Mi?

Köpekler oldukça sevimli ve tüylü dostlarımızdır. Bazı cinsler şaşırtıcı derecede uzun tüy yapısına sahip olsa da bazı cinsler vardır ki hiç tüyler yoktur. Köpek sahiplenme için çok tüy döküp dökmemesi önemli bir kriterdir. Çok tüy döken köpeklere alerjisi olan veya evinin kirlenmesini istemeyen kişiler vardır. Dogo Argentino cinsi ortalama ve ortalamadan az tüy döker. Bu nedenle sürekli olarak bakım ve taranma gerektirmez.

Kısa ve tek katlı tüy yapısı sayesinde Dogo Argentino tüy döker mi endişeleri ortadan kalkmaktadır. Diğer köpek cinslerine göre tüy ve cilt bakımı çok daha kolaydır. Sürekli tüy dökerek etrafa saçmaz ya da tüyler derisinin üzerinde birikip matlaşmaya ve keçeleşmeye neden olmaz. Ancak çeşitli alerji durumlarda bölge bölge tüy dökülmeleri artış gösterebilir ve pembeleşmeler ortaya çıkabilir. Yine çoğu beyaz köpek cinsinde olduğu gibi güneşin en tepede olduğu vakitlerde güneşe doğrudan maruz kalması da tüy dökümüne sebep olabilir. Bu yüzden her ne kadar tüy bakımı kolay olsa da dikkati elden bırakmamakta fayda vardır.

Dogo Argentino Saldırgan Mıdır?

Köpekler yavruluk döneminden itibaren yeterince sosyalleştirilmezlerse saldırgan davranışlar sergileyebilirler. Bazı cinsler ise genetik özellikleri dolayısıyla sosyalleşseler bile yaşadıkları en ufak bir olayda saldırgan olabilirler. Dogo Argentino saldırgan bir köpek cinsidir. Bu cinse rahatsız edici davranışlarda bulunmamak gerekir. Bu köpek cinsi her ne kadar eğitilirse eğitilsin saldırgan iç güdüsü sadece törpülenebilir.

Köpekler yavruluk çağıyla birlikte sosyalleştirilmeye başlandıklarında agresif ve saldırganlık göstermezler. Ancak bazı köpek cinslerindeki koruma iç güdüsü çok yüksek olduğu için her ne kadar sosyalleştirilip eğitilse de bu iç güdünün önüne geçilemez. Bu yüzden Dogo Argentino saldırgan mıdır sorusuna evet yanıtı verilmektedir. Özellikle sahiplerine karşı son derece korumacı oldukları için en ufak tehlikede tehdit unsurunu etkisiz hale getirmek için anında atılacaktır.

Dogo Argentino Çok Havlar Mı?

Bazı köpek ırkları diğerlerine göre aha gürültücüdür. Kendilerini havlayarak veya uluyarak ifade etmeyi severler. Bu tarz hayvanlara köpek isimleri seçerken gürültücü olduklarını belli eden tercihler yapılabilir. Dogo Argentino az sayılabilecek düzeyde havlayan köpeklerdir. Bazen kendilerini havlayarak ifade ederler ancak genel olarak gürültücü sayılmazlar.

Eğer bir Dogo sahiplenmek istiyorsanız Dogo Argentino çok havlar mı diye endişe duymanıza gerek yoktur. Genellikle sakin ve ağır başlı köpeklerdir. Ancak yabancılara ve başka hayvanlara karşı havladıkları bilinir. Yine herhangi bir tehdit ya da  tehlikeye karşı sahiplerini uyarmaya ve tehlike unsurunu uyarıp uzaklaştırmaya çalışmak için de havlarlar.

Dogo Argentino Ne Kadar Zeki?

Hayvan gütmek, bir yerde bekçilik yapmak, avda iz takip etmek, polis operasyonlarında yer almak zeka gerektiren işlerdir. Zeki köpekler verilen görevlere konsantre olabilir ve layığıyla yerine getirir. Dogo Argentino cinsi oldukça zeki köpeklerdir. Fakat büyük sorumluluklarda bazen konsantrasyon sorunları yaşasalar da zamanla gelişim gösterebilirler.

Dogo Argentino ne kadar zeki merak ediyorsanız onun en zeki köpek cinsi olmasa bile oldukça zeki bir köpek olduğunu söylememiz yanlış olmayacaktır. Eğitimleri esnasında verilen komutları anlamada ve uygulamada oldukça başarılılardır. Bunun haricinde zekaları sayesinde bir kişinin ona veya ailesine karşı herhangi bir tehdit oluşturup oluşturmadığını da anlayabilirler. Sahiplerinin onlara karşı duygu ve düşüncelerini sezmekte de başarılılardır.

Dogo Argentino Eğitimi Kolay Mı?

Eğitimi kolay olan köpekler uyarıları anlayıp istenilen eylemi yerine getirme konusunda başarılıdırlar. Kolay eğitilebilen köpeklere uzun zaman harcamadan ve bol tekrar yapmadan istenilen şey öğretilebilir. Zeki olan köpekler eğitimlerde genellikle başarılı olsalar da rağmen bazı ırklar zeki olmalarına rağmen kolay eğitilemeyebilirler. Dogo Argentino cinsi eğitimi diğer köpek cinslerine nazaran kolay olmayabilir.

Dogo Argentino eğitimi kolay mı sorusunu en çok bu köpek cinsini sahiplenmek isteyen kişiler merak eder. Dogo Argentino eğitimi hem kolay hem de zordur. Eğitime yavruluk döneminden itibaren başlanması şarttır. Eğitim boyunca son derece disiplinli, düzenli ve kuralcı olunmalıdır. Eğitimin tam bir ciddiyetle yapılması ve asla taviz verilmemesi gerekir. Aksi takdirde Dogo sizin onu eğitemeyecek düzeyde olduğunuza kanaat getirirse komutlara uymaz ve itaatsiz olur. Ancak sıkı ve disiplinli bir şekilde eğitim görürlerse eğitimleri kolaylaşır.

Dogo Argentino Apartmanda Yaşayabilir Mi?

Apartmanlar köpeklerin doğal ortamları değildir ancak günümüzde pek çok kişi apartmanlarda yaşamaktadır. Bu nedenle köpek sahiplenmeyi düşünen kişiler apartman yaşamına uyum sağlayabilecek cinslere ilgi gösteriler. Apartman yaşamına uygun köpekler kapalı ortamda düşük enerjili, evde bulunan diğer bireylere karşı kibar olanlardır. Dogo Argentino cinsi doğası gereği apartman yaşamına uyum sağlayamaz.

Dogo Argentino apartmanda yaşayabilir mi sorusuna hayır yanıtını vermemizin asıl sebebi onların son derece hareketli köpekler olmasıdır. Apartman daireleri gibi dar ve kapalı alanlarda yeteri kadar hareket edemeyebilirler. Bu yüzden daha geniş alanlarda bakılmaları ve beslenmeleri tavsiye edilmektedir. Apartman yaşamına uygun olan köpekler genellikle küçük köpek ırkları olmaktadır.

Dogo Argentino Enerji Seviyesi Yüksek Mi?

Yüksek enerjili köpekler her zaman harekete geçmeye hazırdır. Oyun oynamak, bir yerden bir yere gitmek onlar için harika aktivitelerdir. Ciddi oranda egzersiz ihtiyaçları vardır. Dogo Argentino cinsi de yüksek enerjili köpeklerdendir. Aktivite yapmayı severler ve hareket ettikçe mutlu olurlar. Günlük hareket ihtiyaçları mutlaka karşılanmalıdır. Aksi takdirde mutsuz olurlar ve değişik davranışlar sergilemeye başlayabilirler.

Eğer bol bol aktivite yapmaktan ve sürekli hareket etmekten hoşlanıyorsanız Dogo Argentino enerji seviyesi yüksek mi sizin için sorun olmayacaktır. Bu köpek cinsi her an koşturup oynamaktan çok mutlu olur. Özellikle sahibine düşkün olduğu için sahibiyle beraber yaptığı aktivitelerden daha çok zevk alır ve aralarındaki bağ daha da sağlamlaşır. Gün içerisinde 1 saatten fazla sürelerde oldukça yorucu egzersizler yapabilirler.

Dogo Argentino Çocuklarla Anlaşabilir Mi?

Çocuklu aileler köpek sahiplenme kararı verirken başkalarına göre daha fazla zorlanırlar. Yuvalarına katılacak yeni üyenin çocuklarıyla anlaşıp anlaşamayacağını sorgularlar. Çünkü bazen çocukla köpeğin yalnız kalması gerekebilir. Böyle bir durumda hiç kimse çocuğunun zarar görmesini veya köpeğinin rahatsız olmasını istemez. Dogo Argentino cinsi çocuklara karşı nazik ve kibardır. Özellikle kendi ailesindeki çocuklarla anlaşmakta herhangi bir sorun yaşamaz.

Dogo Argentino çocuklarla anlaşabilir mi diye endişe etmek istemiyorsanız onu yavruluktan itibaren sahiplenmeniz ve çocuklarınızla bol bol vakit geçirmesini sağlamanız kafanızdaki soru işaretlerinin ortadan kalkmasına yardımcı olacaktır. Yabancılara ve başka hayvanlara karşı sert ve agresif olan ve dışarıdan oldukça ciddi ve korkutucu gözüken Dogo sanılanın aksine çocuklarla gayet iyi anlaşır. Onları tehlikelerden korur ve onlarla oyun oynamayı sever.

Dogo Argentino Yabancılara Nasıl Davranır?

Bazı köpekler eve gelen konuklardan mutlu olurken yabancılarla iyi geçinemeyenler utangaç, huzursuz ve saldırgan olabilir. Bazı köpek cinslerinin bu davranışı sergilemesinin altında onların doğalarında bulunan yüksek koruma iç güdüsü yatmaktadır. Dogo Argentino da bu köpeklerden birisidir. Dogo Argentino yabancılara sıcak davranmaz. Yavruluk döneminde sosyalleştirilirse yabancılara karşı davranışında değişiklik olabilir.

Dogo Argentino yabancılara nasıl davranır her zaman endişe edilmesi gerekilen bir konudur. Yavruluk döneminden itibaren iyi bir şekilde sosyalleştirilmeyen, ciddi ve sıkı bir eğitimden geçmeyen Dogolar yabancılara karşı agresif ve saldırgan olabilirler. Bunun önüne geçmek amacıyla sosyalleştirilmeleri ve çok iyi bir eğitimden geçmeleri oldukça önemlidir. Her ne kadar eğitilirse eğitilsinler yabancılara karşı daima kuşkucu olurlar. Onların bütün hareketlerini takip ederler. Eğer kendilerine ya da ailelerine karşı bir tehdit durumu oluştururlarsa yabancıları etkisiz hale getirmek için anında atılırlar.

Dogo Argentino Başka Petlerle Geçinebilir Mi?

Bazı cinsler insanlarla çok iyi geçiniyor olsalar bile başka petlerle anlaşamayabilirler. Bazen kıskanç yapılarından dolayı ortamdaki tek hayvan olmak isterler. Bazense diğer petleri kendilerinden güçsüz görüp hükmetmek isterler. Köpeklerin sahip oldukları sosyal beceriler de diğer petlerle geçinmelerinde önemli role sahiptir. Dogo Argentino cinsi başka petlerle iyi geçinemez. Bulunduğu ortamda tek olmak ister.

Evinde birden fazla evcil hayvan olan kişiler Dogo Argentino başka petlerle geçinebilir mi sorusunun yanıtını araştırmaktadır. Eğer bir Dogo sahiplenecekseniz onun evinizdeki tek hayvan olması konusunda özen göstermelisiniz. Her ne kadar yavruluktan itibaren başka köpek cinsleriyle bir arada büyüdüğünde fazla bir sorun olmasa dahi içindeki liderlik ve korumacı tutum zaman zaman çoğu hayvanla anlaşamamasına yol açar. Özellikle diğer dominant köpek cinsleriyle uyum içerisinde yaşaması beklenmez.

Dogo Argentino Sahibine İtaat Eder Mi?

Bir köpeğin sahibine itaat etmesi pek çok konuda önemlidir. İtaatkar olmayan köpekler başına buyruk tavırlar sergiler ve sahibinin sözünü dinlemezler. Dogo Argentino cinsi ise sahibine itaat eder ve olabildiğince sözünü dinler. Sahibine olan düşkünlüğü onun söz dinlemezlik yapmamasını sağlar. Ancak sahibinin otoritesi zarar görürse itaatsizlik edebilir.

Çok iyi bir eğitimden geçmiş Dogo Argentino sahibine itaat eder mi endişe duyulmasına mahal yoktur. Eğitim esnasında mutlaka disiplinden ve ciddiyetten taviz verilmemelidir. Bunun sonucunda özellikle sahibine karşı asla itaatsizlik yapmaz. Ancak sahibi ona karşı kötü davranırsa sahibinin otoritesini sorgulamaya başlar ve sahibine olan saygısını ve sevgisini kaybederse bir daha asla sahibine itaat etmeyecektir.

Dogo Argentino Irk Özellikleri

Dogo Argentino ırk özelliklerinden en önemlisi onun tam bir av köpeği olmasıdır. Dogo argentino yavruyken yetiştirilmeye başlanır ve mükemmel bir av köpeği olur. Arjantin’de yaban domuzu da dahil olmak üzere büyük av hayvanlarının avlanmalarında kullanılır. Bir çok farklı köpek cinsinin melezlenmesi sonucu ortaya çıkmıştır. Son derece güçlü olan bu köpek cinsinin bakımı herkes tarafından yapılamaz ve aile köpeği olmaya çok uygun sayılmazlar.

Büyük, beyaz ve kaslı bir av köpeği olan Dogo Argentino ırk özellikleri arasında onu en çok rengi belli eder. Beyaz tüyleri oldukça kısadır ve fazla tüy dökülmesi olmaz. Çok sıcak ve çok soğuk iklimlere karşı dayanıklı değildir. Özellikle tavuk ve ürünlerine alerji göstermeye yatkındır. Güçlü ve pes etmeyen bir yapısı vardır. Sahiplerini canı pahasına korur. Bu yüzden oldukça iyi bir bekçi köpeğidir. Sadece bekçilik ve avcılıkta değil arama kurtarma çalışmalarında ve polis köpeği olarak da kullanılmaktadır.

Dogo Argentino Hangi Köpeklerin Karışımı?

Köpek cinsleri safkan ve kırma olarak ikiye ayrılır. Bazı köpek cinsleri tarih boyunca kendi DNA’sını korumayı başarabilirken bazı köpek cinsleri ise farklı cinslerin melezlenmeleriyle ortaya çıkmıştır. Dogo Argentino da bu köpek cinslerinden birisidir. Ortaya çıkmasında birden fazla köpek cinsinin kullanıldığı bilinmektedir. Peki Dogo Argentino hangi köpeklerin karışımı?

 • Cordoba Köpeği
 • İrlanda Kurt Köpeği
 • İngiliz Puanteri
 • Bulldog
 • Bull Terrier
 • Danua
 • Fransız Mastifi
 • Pirene Dağ Köpeği
 • Boxer

Dogo Argentino köpeği melezlenmesinin temel ırkı Cordoba köpeğidir. Günümüzde nesli tükenmiş olan bu köpek son derece güçlü ve çevik bir köpek cinsiydi. Ardında yukarıdaki diğer köpek cinslerinin de melezlenmeye dahil edilmeleriyle birlikte bütün bu cinslerin iyi özelliklerini bir arada bulunduran Dogo Argentino oluşmaktadır. Melezlenme esnasında dikkat edilen en önemli unsur onun son derece güçlü, çevik ve atletik, ayakları yere sağlam basan, sahibini kendi kendine koruyan ve av konusunda usta bir köpek olmasıydı.

Dogo Argentino Nasıl Üretildi?

Dogo Argentino nasıl üretildi sorusuna yanıt verebilmek için 1920li yıllara gidilmesi gerekmektedir. 1928 yılında Arjantin’de tıp doktoru, profesör ve cerrah olan Antonio Nores Martinez, hem sadık bir evcil hayvan ve bekçi köpeği olabilecek hem de güçlü ve büyük bir av köpeği olmasını istediği bir köpek cinsi melezlemeye başlar. Bunun sonucunda birden fazla köpek cinsinin melezlenmesiyle Dogo Argentino cinsi oluşmaktadır.

Dogo Argentino nasıl üretildi diye düşünüldüğünde onun üretiminin temel amacının hem bekçilik hem de av köpeği olabilmesinin yattığı fark edilmektedir. Melezlendiği bütün köpek cinsleri son derece sağlam vücut yapılarına sahip, av yetenekleri gelişmiş, ayakları yere sağlam basan, oldukça çevik ve atletik ve bir o kadar da inatçı ve asla pes etmeyen bir karakter yapısına sahiptir.

Dogo Argentino Kaç Günde Doğurur?

Köpekler çiftleşme olgunluğuna eriştiklerinde çiftleşme ihtiyacı duyarlar. Bunun sonucunda dişi köpeğin hamile kalmasını yavruların doğumu takip eder. Hamilelik ve doğum arasında fazla bir süre farkı bulunmaz. Bu yüzden hamileliğin belirtilerinin ortaya çıkışıyla birlikte düzenli bir şekilde veteriner takibi yapılması elzemdir. Köpeklerde hamilelik belirtileri genellikle 3. haftadan itibaren başlamaktadır.

Dogo Argentino kaç günde doğurur sorusuna da burada rastlanmaktadır. Dogo Argentinolar 56-70 gün aralığında doğum gerçekleştirebilirler. Bu günler arasında gerçekleşen doğumlar bütün dünyada normal olarak kabul edilmektedir. Bütün köpek cinslerinin doğum süresi de bu süreler aralığında benzerlik göstermektedir. Tam doğum tarihini öğrenmek adına düzenli veteriner takibi sonucunda gerçekleştirilen ultrason yardımıyla en yakın tarih tahmin edilebilir.

Dogo Argentino Kaç Yavru Doğurur?

Köpeklerin tek seferde doğurabilecekleri yavru sayısı cinslere göre değişir. Büyük köpek cinsleri ile küçük köpek cinslerinin aynı sayıda yavru doğurmaları beklenmez. Bu yüzden köpeği hamile kalan sahipler köpeklerinin kaç yavru doğurabileceği konusunda bilgi sahibi olmak isterler. Bu bağlamda sıkça sorulan sorulardan birisi de Dogo Argentino kaç yavru doğurur olmaktadır.

Dogo Argentino 5-8 arası yavru dünyaya getirebilir. İlk gerçekleşen doğumda yavru sayısı daha az olabilir ancak sonraki doğumlarda sayı artacaktır. Sayıyı etkileyen en önemli unsular ise köpeklerin yaşı ve sağlık durumudur. Hem erkeğin hem de dişinin yaşı genç ve sağlık durumları iyiyse yavru sayısı fazla olabilir. Ancak artık yaşlanan ve çeşitli sağlık problemleri yaşayan köpeklerin daha az yavru verebileceği de bilinmelidir.

Dogo Argentino Çenesi Kaç Ton Basıyor?

Köpekler son derece güçlü çenelere sahip canlılardır. Bu onların kendilerini tek koruma yöntemi olduğu için zaman içerisinde çeneleri bu anlamda gelişmiştir. Her köpek cinsinin çenesi eşit derecede kuvvetli değildir. Daha büyük ve kaslı köpeklerin çeneleri diğer köpek cinslerine göre daha güçlü olmaktadır. Bu yüzden bir çok kişi Dogo Argentino çenesi kaç ton basıyor merak etmektedir.

Sağlıklı ve tam boyutlarına ulaşmış bir Dogo Argentino çenesi 500 psi basınç değerine sahiptir. Bu da onu en güçlü çeneye sahip köpekler sıralamasında rahatlıkla ilk beşe sokmaktadır. Özellikle yaban domuzu gibi büyük av hayvanlarını avlamaları için üretilen Dogolar sahip oldukları bu güçle karşılarına çıkan çoğu tehlikeyi rahatlıkla etkisiz hale getirme noktasında oldukça başarılılardır.

Dogo Argentino Beslemek Yasak Mı?

Köpekler oldukça sevimli ve cana yakın canlılardır. Ancak bazı köpek cinsleri agresif ve saldırgan davranışlar sergilemeye daha yatkındır. Özellikler koruma iç güdüleri yüksek olan köpeklerin sahipleri tarafından bu özellikleri saldırganlaşmaları üzerine eğitildiğinde etrafa tehlike saçabilirler. Bu bağlamda dünyada bazı ülkeler bazı köpek cinslerini yasaklamışlardır. Peki son derece güçlü bir köpek olan Dogo Argentino beslemek yasak mı? Aşağıda Dogo Argentino beslemenin yasak olduğu ülkelerin listesine bakabilirsiniz.

 • Türkiye
 • Birleşik Krallık
 • Avustralya
 • Yeni Zelanda
 • Danimarka
 • İzlanda
 • Ukrayna
 • Singapur
 • Fiji
 • Kayman Adaları

Bu ülkederde Dogo Argentino beslemek yasaktır. Listede görüldüğü üzere Dogo Argentino Türkiye’de beslemek yasak mı sorusuna da evet yanıtı verilmektedir. Bu onların kötü köpekler oldukları anlamına gelmemektedir. Unutulmamalıdır ki kötü köpek yoktur kötü sahip vardır. Sahipleri tarafından kötü yetiştirildiklerinde son derece tehlikeli olabilecekleri için bu köpek cinsi yasaklanmıştır.

Dogo Argentino Fiyatları

Bütün dünyada köpek satışı gerçekleşmektedir. Her ne kadar köpeklere sahiplendirme ilanları ve hayvan barınakları üzerinden ulaşabilmek mümkün olsa da bazı spesifik cinsleri elde etmek için satın almak gerekir. Özellikle nadir olan bu köpek cinslerinin fiyatları da değişiklik gösterebilir. Fiyatları etkileyen en önemli unsurlar ise köpeğin yaşı ve sağlık durumudur.

Dogo Argentino fiyatları ve Dogo Argentino yavru fiyatları buna göre şekillenir. Dogo Argentino fiyatları ortalama olarak 1500 TL ile 10000 TL arasında değişir. Dogo Argentino yavru fiyatları ise zaman zaman 10000 TL’nin üstüne çıkabilir. Sağlıklı ve iyi yetiştirilmiş köpekler her zaman daha pahalı olmaktadır. Yine köpeğin safkan olup olmaması da fiyatı doğrudan etkileyeceği için satın alırken buna dikkat edilmesi gerekir.

Sahiplenmeyi Bekleyenler Dogo Arjantin

Son Dogo Arjantin Pet Üyelerimiz

Dogo Arjantin Son İçerikleri

Sponsorsponsor