Tekir Kedi Özellikleri ve Bakımı

Tekir Kedi Özellikleri ve Bakımı

Tekir Kedi ırkı ilk önce global’de keşfedilmiştir. Keşfinden sonra insanlar tarafından dünyanın farklı noktalarına götürülmüştür. Çeşitli özellikleri sebebiyle oldukça beğenilen Tekir Kedi cinsi artık bakmak için herkesin sahip olmak istediği kedilerden birisidir. Tekir Kedi kedisi ortalama uzunluğa sahip bir ırktır. Ayrıca kilosu 6-8 kg civarlarındadır.

Tekir Kedi Hastalıkları

Tekir kedi hastalıkları diğer bir çok cinste görülen rahatsızlıklarla benzerlik göstermektedir. Melez bir cins olduğu için atalarının güçlü özelliklerini barındırması onu dayanıklı bir hale getirmiştir. Çeşitli rahatsızlıklara maruz kaldıklarında hal ve hareketlerinde ciddi değişimler olur ve sahiplerinin onların rahatsızlandığını anlaması daha kolay bir hale gelmektedir.

  • Tekir Kedi Tüy Döker Mi?
  • Tekir Kedi Uyku Problemi
  • Tekir Kedi Diş Bakımı
  • Tekir Kedi Eklem Ağrısı

Tekir kedi hastalıkları da zamanında müdahale edilmediği takdirde ölümcül sonuçlar doğurabilir. Burada en büyük görev daima sahiplere düşmektedir. Birden bire iştahını kaybetmesi, halsizlik ve yorgunluk belirtileri göstermesi ve eski neşesinin olmaması sahiplerine bir şeylerin ters gittiğini anlatabilecek belirtiler olarak öne çıkmaktadır.

Tekir Kedi Eğitimi

Tekir kedi eğitimi zor bir süreçtir. Başına buyruk davranmayı seven ve özgürlüğüne düşkün olan bu sevimli dostlarımız oldukça zeki olmalarına karşın canları nasıl isterse öyle davranırlar. Bu yüzden yavruluk döneminden itibaren çok sıkı bir sürece girilmesi esastır. Bu bağlamda bol bol pratik ve sabır sahiplerin elini kuvvetlendiren en güçlü silah olmaktadır.

  • Tekir Kedi Tuvalet Eğitimi
  • Tekir Kedi Uyku Eğitimi
  • Tekir Kedi Kucak Eğitimi

Tekir kedi eğitiminde bol bol ilgi ve alaka göstererek onun size bağlanmasını sağlarsanız eğitim süreci çok daha kolay bir hale gelecektir. Ödül mamalarının kullanımı da hem pozitif geri dönüş almanıza olanak tanıyacak hem de süreci çok daha başarılı bir şekilde tamamlamanıza yardımcı olacaktır.

Tekir Kedi Beslenmesi

Tekir kedi beslenmesi zaman zaman sahiplerine zorluk çıkartabilmektedir. Farklı karakterlere sahip olmalarından dolayı her yiyeceği beğenmezler. Burada en önemli husus sahiplerinin onların hangi yiyeceği daha çok sevdiğini öğrenmesinde yatar. Daima en kaliteli mamalarla beslenmeleri tavsiye edilmektedir.

  • Tekir Kedi Ne Yer?
  • Tekir Kedi Yavru Beslenme

Tekir kedi beslenmesinde onların günlük olarak ihtiyaç duydukları besin maddelerinin karşılandığından emin olunması çok önemlidir. Onlara özel olarak formüle edilen mamalar bu maddeleri sağlıklı ve kaliteli şekilde karşılayacağından başka bir takviyeye çoğunluklu ihtiyaç duyulmaz. Ancak onlara zarar vermeyecek şekilde hazırlanan ev yemeklerini de afiyetle yerler.

Tekir Kedi Kedisi Ne Kadar Yaşar?

Kediler insanlarla oldukça iyi anlaşabildiği için geçmişten beri Kedi sahiplenme çok yaygındır. Kediler enerjileri ile insanı yükseltirler. Belli bir süre kedi besleyen birisi artık kedisi olmadan bir gün bile düşünmek istemez. Ne yazık ki kedilerin ömürleri sahiplerine göre çok daha kısadır. Tekir Kedi ırkı ortalama 10-13 yıl yaşayan orta uzunlukta ömre sahip kedilerdir. Kedi ırklarının ortalama ömrü ne kadar olursa olsun yaşam süresinin uzayıp kısalması yaşam kalitesiyle doğru orantılıdır. Kedilerin aşıları, rutin temizlikleri, beslenmeleri, veteriner muayenelerine dikkat edilirse çok daha uzun yaşarlar.

Tekir Kedi Kedisi Tüy Döker Mi?

Kediler vücudu tüylerle örtülü, insanlarla en fazla yaşayan petlerdendir. Ancak bazı istisnai cinsler vardır ki hiç tüyleri yoktur. Alerjisi olan veya evin her yerinde tüy görmek istemeyen kişiler, az tüy döken kedileri sahiplenmek isteyebilirler. Tekir Kedi ırkı ortalama uzunlukta tüy uzunluğuna sahip kedilerdendir.Bu ırk orta derecede tüy döker.

Tekir Kedi Ne Kadar Zeki?

Tekir Kedi ırkı yıllardır insan hayatından yer alan oldukça sevimli canlılardır.İnsanlarla hep birlikte oldukları için bazı görevleri yerine getirip kurallara ayak uydurmaları gerekir. Bu da kedilerin verilen komutları anlayıp uygulayabilme becerisine bağlıdır. Tekir Kedi oldukça zeki kedi ırklarından birisidir. Sahiplerinin istek ve komutlarını rahatlıkla anlayabilirler.

Tekir Kedi Eğitimi Kolay Mı?

Tekir Kedi Kedi Sahiplenme planı kedileri seven birçok kişi tarafından yapılır ancak sıra kedi eğitmeye gelince zorlananlar olmaktadır. Günümüzde pek çok kişi apartman dairelerinde yaşadığı için hem insanların hem de hayvanların bu kurallarla dolu hayata uyum sağlaması gerekir. Eğitimi kolay kedi ırkları fazla efor harcamadan bir şeyleri öğrenip uygulamakta başarılıdır. Tekir Kedi ırkı eğitimi çok zorlamasa da biraz uğraş gerektirebilir. Yeterince zaman ve enerji harcandığı sürece bu kedilere istenilenler öğretilir.

Tekir Kedi Hareketli mi?

Genellikle kediler oyun oynamaya ve hareket etmeye bayılan canlılardır. Ancak bu durum her kedi için geçerli değildir. Bazı kedi cinsleri oldukça hareketli bir yapıya sahipken bazı kediler gün boyu yatıp dinlenmekten hoşlanır. Tekir Kedi hareketli sayılabilecek kedi ırklarından birisidir. Tüm gün bir koşuşturma içerisinde olmasalar da enerjileri düşük değildir. Bu kediler için oyun bir tutku olmasa da belli bir süre oynayarak vakit geçirmekten hoşlanırlar.

Tekir Kedi Kedisi Çocuklarla Anlaşır Mı?

Çocuklu ailelerin kedi sahiplenme işlemlerine başlamadan önce kediyle çocuğun arasındaki enerjiyi düşünmesi gerekir. Kedinin çocukla anlaşıp anlaşamayacağı daima akıllarla bir soru işaretidir. Tekir Kedi ırkı çocuklarla çok iyi anlaşamıyor olsa da bu durumu sorun etmez. Eğer mümkünse çocuk sahibi olmayan kişiler bu kediyi sahiplenmelidir.

Tekir Kedi Başka Hayvanlarla Geçinebilir mi?

Sevimli kedi isimleri, bir kedi sahiplenmek için sizi tetikliyor olsa da başka petleriniz varsa acele karar vermemelisiniz. Çünkü bazı kediler, başka petlerle iyi geçinememektedir. Sosyal becerileri gelişmiş değilse aynı ortamda yaşamaları uygun olmayacaktır. Tekir Kedi ırkı başka petlerle duruma göre geçinebilir. Eğer diğer evcil hayvan ona kötü davranmıyor ve dostça yaklaşıyorsa, belli bir süre sonra uyum sağlayacaktır.

Tekir Kedi Yabancılara Nasıl Davranır?

Bir kedi yaşamı boyunca sadece sahibi ve ailesiyle olmaz. Evdeyken eve gelen misafirlerle, dışardayken birçok yabancı kişiyle bir arada olmaları gerekir. Tekir Kedi cinsi yabancılara duruma göre davranır. Eğer karşısındaki kişiden negatif duygular sezerse durum değişir.

Tekir Kedi Bakımı Kolay mı?

Kediler bakımı için zaman ve ilgi isteyen canlılardır. Bir kedi sahibi mümkün olduğu sürece kedisine zaman ayırmalıdır. Bazı kedilerin bakımı oldukça kolayken bazı kediler daha fazla ihtiyaca sahiptir. Tekir Kedi kedisi bakım açısından sahiplerini pek fazla zorlamaz. Yine de ilk defa kedi bakacak olan kişiler bazı durumlarda zorluk yaşayabilir.

Tekir Kedi Sahibine Bağlı Mıdır?

Kediler sahiplerine kolayca bağlanabilen ve koparması zor bir bağ kuran hayvanlardır. Sahiplerini çok benimserler ve kıskanabilirler. Tabi ki bu durum tüm kedi ırkları için geçerli değildir. Bazı ırklar genele göre daha az bağlanma yaşayabilir. Tekir Kedi ırkı sahibine çok fazla bağlanmasa da aralarında belli bir düzeyde bağ olmasını severler. Zaman zaman sahiplerine oldukça düşkün olurken bir anda ilgisiz tavırlar sergilediği görülebilir.

Tekir Kedi Genel Sağlık Durumu Nasıldır?

Tekir Kedi Kedi Sahiplenme kararı vermek üzere olanlar ırkın genel sağlık durumuna bakarak son kararlarını verebilirler.Müdahale edilmesi gereken durumlarda bir uzmana görünme tüm kedilerin hakkıdır. Sürekli olarak bunu sağlayamayacak olanlar kedi bakma fikrini tekrardan gözden geçirmelidir. Tekir Kedi ırkı normal bir sağlık geçmişine sahiptir. Çok sık hastalanmasalar da bazı durumlar kolayca hastalanmalarına sebep olabilir.

Kedilerin yavruluk döneminde aşıları tam olarak yapılırsa daha kuvvetli bağışığa sahip olurlar. Ayrıca pek çok yaygın hastalığa karşı da korunurlar. Bu nedenle aşı yaptırmak çok önemlidir.

Sahiplenmeyi Bekleyenler Tekir Kedi

Son Tekir Kedi Pet Üyelerimiz

Sponsorsponsor