Küçük Köpek Cinsleri

Dünya üzerinde bilinen sayısız köpek ırkı bulunmaktadır. Bunlardan bazı cinsleri boyut olarak daha büyükken, bazı cinsleri ise boyut olarak daha küçüktür. Son dönemde sıkça araştırılan bir konu olan küçük köpek cinsleri nelerdir konusu bu yazımızda yazmaktadır. Gelin birlikte bu küçük ve sevimli dostlarımızı daha yakından tanıyalım.

Küçük Köpek Cinsleri

Bir evcil hayvan sahiplenmek istediğinizde onların hem bakımına hem de sağlığına oldukça dikkat etmeniz gerekmektedir. Dünya üzerinde ki her köpek kendi ırklarına göre farklı bakıma ve ilgiye ihtiyaç duyarlar. Bu nedenle de her köpek ırkı için aynı bakımı ve ilgiyi göstermek doğru değildir. Küçük köpek cinsleri diğer köpek cinslerine oranla en çok bakıma ve ilgiye ihtiyaç duyarlar.

Küçük köpek cinsleri boyutlarından ötürü, çocuklar ve yetişkin bireyler arasında evcil hayvan olarak sıklıkla tercih edilmektedirler. Evde bakılmaya ve beslenmeye oldukça uygun olan bu cins köpekler akılı oluşları ve sahiplerine karşı besledikleri güçlü bağları ile bilinirler. Eğitim süreçleri diğerlerine oranla daha kolaydır ve çok çabuk öğrenirler. Ne kadar kolay eğitilebilir olsalar da eğitim süreçleri oldukça sabır ve emek isteyen bir süreçtir.

Ufak köpek cinsleri birbirinden farklı gruplandırılmaktadır. Bunlardan bazıları daha küçükken bazıları ise diğerlerine oranla daha uzundur. Boyları ortalama olarak 15 cm ile 35 cm arasında değişiklik göstermektedir. Bu cinslerden bazıları 37 cm kadar da çıkabilir. Bu tamamen köpeğin ırkına bağlı bir durumdur. Sizler için bu sevimli dostlarımızın isimlerini aşağıya listeledim. Bakalım bu sevimli dostlarımızın isimleri nelermiş;

Yukarıda bahsettiğim köpek cinsleri en bilindik ufak köpek cinsleri arasında yer almaktadır. Eğer bu tatlı dostlarımızdan birini sahiplenmek ya da beslemek isterseniz, petarkadaş sitemize üye olup ücretsiz bir şekilde pek çok ilan bulabilirsiniz. Dünya üzerindeki her canlı güzel bir yaşamı hak eder. Onlara bu güzel yaşamı sunmakta siz sahiplerinin elindedir.

Sponsorsponsor