Sahiplendirme İlanları

Köpek Sahiplenme

Köpekler insanların en sadık dostları olarak bilinir. Köpek sahiplenme, hayvan sevgisi olan ve bu tüylü canlılara meraklı olan herkesin yapmak istediği bir şeydir. Yaşamını sevimli bir patiyle geçirmek insana huzur ve mutluluk verir. Kimileri yalnızlıklarını sonlandırmak için kimileriyse kalabalık ailelerine yeni bir ferdin katılması için köpek sahibi olmayı isterler.

Köpekler yalnızca dost olmaları için değil ayrıca bazı görevlerde yardımcı olmaları için de tercih edilebilirler. Koruma köpeği, çoban köpeği, polis/asker köpeği, narkotik köpeği gibi birbirinden farklı alanlarda yeteneklerini kanıtlamış olan köpek ırkları vardır.

Sahiplenmek istediğiniz köpeği bulmanın birden fazla yolu vardır. Bazen evlerinde besledikleri canlılara bakmakta zorlanan, durumları müsait olmayan hayvan severlerin köpeklerini sahiplenebilirken bazen de evde yavrulayan köpeklerin yavruları için evinizin kapısını açabilirsiniz. 

Sadece evcil köpekleri yuva açmak değil aynı zamanda sokak köpeklerini de sahiplenebilir, üyelerimizin bulduğu yavru köpeklere de aile olabilirken, barınaklardan faydalanarak köpeklere yoldaş olmayı da düşünebilirsiniz. Tüm bu sahiplenme işlemleri için Petarkadaş petbul kategorisinden faydalanabilirsiniz.

Erkek Köpek Sahiplenme

Evinize neşe, hareket katmak istiyorsanız ve bu neşeyi bir köpeğin bakım masraflarını karşılayarak yaşamayı planlıyorsanız erkek köpekler tam size göre demektir. Erkek köpekler hareketli ve enerjik halleri, oyunculuk sevgileriyle mutluluğunuza mutluluk katabilirler. Cinsiyete göre tercih yapmak başta çok mantıklı görülmese bile imkanlarınıza göre cinsiyet tercihi yapmak köpeğinizle ilgilenmenizi ve bakım sorumluluklarınızı oldukça kolaylaştırabilir. 

Tüm bu artıların yanında evinizdeki köpek için bir dost veya eş arıyorsanız, yine kendi evinizden olmasını tercih edebilirsiniz. Oyun arkadaşı ve eş bulma kategorilerinden araştırma yapmak yerine köpeğinize en uygun arkadaşı kendiniz sahiplenebilirsiniz.

Dişi Köpek Sahiplenme

Özellikle çocuk sahibi olan insanların evlerinde beslemekten hoşlandığı dişi köpeklerin farklı bir başlık olarak karşımızda olmasının birçok nedeni var. Erkeklerin aksine dişi köpekler çok daha olgun ve oturaklı olurlar. Oyunculuk olarak bir adım geride olsalar bile çok daha kolay eğitilebildikleri için çocuklarla iyi vakit geçirirler. 

Dişi köpeklere kapınızı açarak ileride yavrularını sevme, besleme şansınızı da canlı tutabilirsiniz. Dostunuzun minik yavrularına bakmayı, onlarla ilgilenmeyi düşünüyorsa tercihinizi dişi köpekleri gözetmekten yana kullanabilirsiniz.

Ücretsiz Köpek Sahiplendirme

Ücretsiz köpek sahiplenmek için akla gelen ilk yer barınaklardır. Herhangi bir şehir veya belediye barınaklarından istenilen prosedür takip edildiği sürece köpek sahiplenilebilir. Bunun dışında köpek satışı yapan petshoplar da mevcuttur. Petshoplardan alışveriş yapmak istemeyen, maddi gücü imkan vermeyen hayvan severler için de yöntemler vardır. Köpeklerini sahiplendirmek isteyen duyarlı hayvan severler ilan oluşturarak köpeklerine yeni bir yuva ararlar.

Bu işi hem hızlı hem de ücretsiz yapmak isteyenler sitemizde bulunan ücretsiz köpek sahiplendirme ilanlarını takip edebilir. Petarkadaş Petbul ilanları arasında her ırk, yaş, cinsiyette istenilen özelliklere göre binlerce köpek mevcuttur. Şu anki sahiplerinin artık bakamayacağı veya sokakta bulunan birbirinden sevimli köpekler paylaşılır. İstek halinde ilan sahibiyle görüşülüp ücretsiz bir şekilde bu dostlara sıcak bir yuva olunabilir.

Ücretsiz Köpek Sahiplenme

Köpek sahiplenme ücretsiz olarak gerçekleşen en ilgi çekici pet edinme yöntemleri arasındadır. Ücretsiz köpek sahiplenme ilanları arasında dolaşmak, ilginizi çeken köpeği ücretsiz sahiplenmek bir köpek severin hayali olabilecek kadar güzeldir. Ücretsiz köpek sahiplenmek için tek yapmanız gereken köpeğini sahiplendirmek isteyen ve bunun için ilan açmış Petarkadaş kullanıcılarına ulaşmak ve köpekleri için sıcak bir yuva olabileceğinizi belirtmektir.

Ücretsiz köpek sahiplendirme ilanlarımızın sadece yeni bir aile arayan köpeklere hizmet ettiğini söylemek yanlış olur. Ücretsiz yavru Köpek sahiplenme ücretsiz olarak yapıldığında hem köpek sahiplendirmek isteyen insanların işi kolaylaşır hem de para karşılığı işlem yapanların işi zorlaşır. İlanlarımız arasında gezerken tüm bunları düşünmeniz en doğrusu olacaktır. 

Yavru Köpek Sahiplenme

Yavru köpekler masum halleri, minik patileriyle insanı kendilerine aşık ederler. Sevmek ve sevilmek için dünyaya gelmiş olan bu sevimli patiler, sahiplerine sıkı sıkı bağlanırlar. Biraz ayaklandıklarında oyunbaz halleriyle yüzlerden gülümsemeyi eksik ettirmezler.

Köpeklerin sağlıklı bir yetişkinlik dönemi geçirebilmeleri için yavruluk zamanları oldukça önemlidir. Yavruluk sürecinde aşıları, kontrolleri, bakımları düzenli olarak yaptırılmazsa ilerde üzücü durumlarda karşılaşılabilir. Tüm bunlara özen gösterildiği sürece onunla geçirilen her gün iyi ki yavru köpek sahiplenme kararı almışım denilir.

Erkek Yavru Köpek Sahiplenme

Evinizdeki can dostunuza bir arkadaş bulmak istiyorsanız veya başka bir kriteriniz varsa özellikle erkek yavru arıyor olabilirsiniz. Erkek ve dişi köpekler arasındaki karakter farkları da yavru köpeklere aile olurken düşünülmesi gereken konuların başında gelecektir. 

Erkek bir yavru arıyorsanız kategorilerimizin arasında köpek sahiplendirmek isteyen kullanıcılarımızın sizler için hazırladığı ilanları inceleyebilir, kendinize ve yaşamınıza en uygun köpeği seçebilirsiniz.

Dişi Yavru Köpek Sahiplenme

Eğitime olan yatkınlıklarıyla dişi köpekler en çok tercih edilen, en çok sahiplenilen köpekler arasındadırlar. Özellikle evinizdeki köpeğiniz için bir dost arıyorsanız, köpeğinizin yavrularını görmek istiyorsanız dişi köpek edinmek isteyebilirsiniz.

Dişi yavru köpekler, erkek yavruların aksine çok daha az hareketli ve daha az oyunculardır. Evinizin uygunluğuna ve maddi şartlarınıza göre iki cinsiyet arasında mantıklı bir seçim yaparak gelecekte yavruyla ilgilenirken zorlanmanızı önleyebilirsiniz.

Sahiplenmek İçin En Uygun Köpek Irkları

Ücretsiz köpek sahiplenmek dünya üzerindeki en güzel deneyimlerden birisidir. Bambaşka bir tür canlıyla adeta hayata yeniden başlanır. Sahiplenmek için en uygun köpek ırkının hangisi olduğu sizin isteklerinize bağlıdır. Her köpek sahibiyle yaşayabilir ama size en uygun köpeği bulabilmek için köpek ırkları arasından bir tercih yapmak isteyebilirsiniz.

Her dediğinizi anlayan, komutlarınızı yerine getirebilen, zekasıyla sizi mest eden bir köpek istiyorsanız zeki köpek ırkları arasından bir tercih yapabilirsiniz. Korunmasını istediğiniz bir yer varsa koruyucu köpek ırkları tam size göredir. Sözünüzden çıkmayan bir dostunuz olsun istiyorsanız itaatkar köpek ırkları sahiplenmek için en uygun olanlarıdır.

Evinizin durumuna göre, çevre koşulları ile, evinizin kalabalıklığına veya çocuğunuzun olup olmamasına göre farklı köpekleri evinize almak isteyebilirsiniz. Beraber yaşayacağınız canlının sizin hayatınıza en kolay uyum sağlayacak ve en konforlu olacak köpek olmasını istemeniz iki taraf için de çok önemlidir. 

Köpek Sahiplenme Masrafları

Köpekler için yuva olmak, dost olmak masraflı bir süreç olabilir. Eğer evde daha önce bir köpeğe bakılmamışsa sıfırdan birçok eşya almak gereklidir. Köpeğin beslenmesi için mama ve su kapları, yatması için uygun bir yatak, dışarıda dolaştırmak için tasma, temizliği için şampuan, fırça vb. gibi birçok eşyaya gerek vardır. Bu nedenle köpek gözetme kararı alan kişiler maddi durumlarına göre kararlarını yeniden gözden geçirmelidir.

 • Mama Kabı
 • Su Kabı
 • Tuvalet Eğitimi İçin Masraflar
 • Tasma
 • Kulübe
 • Aşı Masrafları
 • Temizlik Ürünleri (Şampuan ve Fırça)
 • Mama
 • Yatak

Köpekler para karşılığı satıldığı gibi tercihe göre köpek sahiplenme ücretsiz bir şekilde de yapılabilir. Yeni bir yuva arayışında olan köpekler bulunarak satın alma masraflarından kaçınılabilir. Ücretsiz sahiplendirilen köpekler arasında cins köpekler de mevcuttur. Bu nedenle köpeklerin ticaret objesi gibi kullanılmasının da önüne geçerken, daha da az masrafla sahiplenmeye muhtaç köpeklere yardım edebilirsiniz.

Cins Köpek Sahiplenme

Sahiplenmeyi bekleyen köpekler arasında neredeyse her ırktan köpekler vardır. Bakıma muhtaç, artık bakılamayan, yeni yuvasını arayan köpekler içinde cins köpeklerin de olabileceğini unutmamalısınız. Büyük paralar karşılığında satılarak, ticarete dökülen cins köpekler Petarkadaş aracılığıyla hayvan severlerle buluşuyor.

Üyelerimizin cins köpeklerinin yavrularını, zor durumlarda doğrudan kendilerini ücret ödemeden, gereksiz masraf yapmadan sahiplenebilir, geçmiş ailesiyle de görüşebilmesinde rol oynayabilirsiniz. Hangi cins köpeklerin yaşamınıza daha uygun olacağını merak ediyorsanız Köpek Irkları kategorimizden tüm ırkların ve cinslerin özelliklerine göz atabilirsiniz.

Nereden Köpek Sahiplenilir?

Köpek sahiplenilebilecek birçok farklı alternatif vardır. İsteğe göre barınaklardan, belediyelerin ilgili birimlerinden, sahipsiz köpeklerin bakımını üstlenen dernek ve kuruluşlardan veya online olarak internetten köpek sahiplenilebilir.

Petarkadas.com'da yer alan ücretsiz köpek sahiplendirme ilanları sayesinde yeni bir sahibe ihtiyacı olan binlerce köpek bulunabilir. İstenilen ırk, yaş ve cinsiyetteki hayvan seçildikten sonra ilan sahibiyle iletişime geçilerek kolayca yeni bir dost edinilebilir.

Bir köpek için kapılarınızı açmaya kararı verildikten sonra yapılması gereken en eğlenceli şeylerden birisi isim seçmektir. Köpeklere verilebilecek isimler sınırsız olduğu için hangisini seçeceğinize karar veremeyebilirsiniz. Tüylü dostunuza köpek isimleri arasından ona çok yakışacak bir isim bulabilirsiniz.

Sahiplenmeyi Bekleyen Köpekler

Sahiplenmeyi bekleyen köpeklerin sayısı gün geçtikçe artıyor. Toplumsal olarak son yıllarda sahiplendirme ve sahiplenme kültürünü benimsemiş olsak da hala bu olgunluk tam oturmuş değil. Şuan sitemizde sahiplenmeyi bekleyen köpek sayısı 2355'dir. Sayının azalması Petarkadaş kullanıcılarının ve hayvan severlerin elindedir. 

Sahiplenmeyi bekleyen köpek sayısını azaltarak hem aradığınız köpeği, arkadaşı kolaylıkla bulabilir hem de yeni bir yuva arayan dostlarımıza yardım edebilirsiniz. Sayıyı sıfıra yaklaştırmak için üzerimize düşeni yapmaya devam edeceğiz. Sahiplenmeyi bekleyen köpeklerin sayısını azaltmak için, köpek sahiplendirme ilanları arasından birisi için bütçenizi zorlayabilir, evinizin kapılarını açabilirsiniz.

Küçük Irk Köpek Sahiplenme

Günümüz Türkiye'sinde herkes müstakil evde oturamadığından ve hayvan sevgisinden de vazgeçemeyeceğimizden dolayı büyümeyen ücretsiz köpek sahiplenmek istiyoruz. Küçük ırk ücretsiz köpek sahiplenmek isteyenler de genelde ücretsiz cins köpek sahiplenmek isteyebiliyorlar. Sizlerin kolay erişimi için aşağıya ücretsiz küçük ırk köpek sahiplendirme ilanlarının bağlantılarını ekliyoruz:

Ücretsiz yavru köpek sahiplenmeden önce bu köpekler hakkında daha fazla bilgi almak için köpek ırkları sayfamıza göz atabilirsiniz. Sizleri bilgilendirmek için incelediğimiz tüm ırklardan köpekler ücretsiz köpek sahiplenme ilanlarında sizleri bekliyorlar. En kısa sürede aradığınız dostu bulabilmenizi umuyoruz. İnsanoğlunun en uzun süreli arkadaşı olan köpeklerle tanışmak daha fazla beklememelisiniz. 

Köpek Sahiplendirme Ne Kadar?

Sahiplenme köpekler için çok ama çok önemlidir. Sokakta kendilerine yeteri kadar iyi bakamayan, avlanmaya yetilini kaybetmiş en eski dostlarımız heyecanlı ve mutlu bir hayata adım atabilmek için sahiplenmeyi bekliyorlar. Böylesine hayati bir durumda fiyat, ücret konuşmak biz insanlar için çok hoş durmasa bile ne malesef maddi imkanlarımız dahilinde her konuda araştırma yapmak ve durumumuza göre yola çıkmak zorundayız. Köpek sahibi olmak istiyorum diyorsanız sahiplenme sonrası kum, mama ve diğer bakım ürünlerine biraz harcama yapmak zorunda kalacaksınız. Köpekleri ücretsiz sahiplenmek için;

 • Petarkadaş üyelerinin köpeklerini sahiplenebilir,
 • Barınaklardan köpek edinebilir,
 • Sokakta yaşayan köpeklere evinizi açabilirsiniz.

Bunlara rağmen sahiplenme ve sahiplendirme sonrası değil direkt sahiplenme işlemleri sırasında ne kadar bütçeye sahip olmanız gerektiğini merak ediyorsanız, rahat olabilirsiniz. Sahiplenme köpekler için tamamen ücretsiz olarak yapılmaktadır ve Petarkadaş bu ücretsiz köpek sahiplendirme işlemleri ile köpeklerin ticarete alet edilmelerine karşı durmaktır. Siz de en ufak ücret ödemeden hayatınızı köpeklere birleştirmek istiyorsanız Petarkadaş'a üye olarak güzel bir başlangıç yapabilirsiniz.

Köpek Sahiplendirmenin Zorlukları Nelerdir?

Evinizin kapılarını, kalbinizin anahtarını listelerde beğendiğiniz köpeklerle paylaşmak istiyorsanız nasıl zorluklarla karşılaşma ihtimaliniz olduğunu düşünmeniz çok normaldir. Ne yazık ki günümüzde herkes dilediği harcamayı anında yapacak maddi imkanlara sahip olamayabiliyor. Köpeklerle yaşamanın en zorlu yanlarından birisi işte bu maddi imkansızlıklardır. Köpek mamaları ve diğer ihtiyaçların karşılanması köpeklere sahip olurken omuzlarımızda olan sorumluluklar arasındadır. 

Sadece maddi sorumluluklar değil, manevi olarak da köpeğinize karşı sorumluluklarınız vardır. Köpeğinizle zaman geçirmek, köpeğinizi evde yalnız bırakmamak gibi sıralanabilecek manevi zorluklar da sahiplenen köpekler için bilinmesi gerekenlerdendir. Köpeğinizle yeteri kadar zaman geçirdikten sonra bu sorumluluklar sizler için bir zorluk değil, keyif haline gelecektir. Patili dostunuzla ilgilenmekten zevk almaya başladığınız an bir aile oldunuz demektir ve artık zorluk falan kalmayacaktır.

Köpek Sahibi Olmanın Zorlukları Nelerdir?

Köpek sahibi olmanın zorlu bir süreç olduğunu söylemek oldukça yanlış olacaktır. Evet, köpeklerin düzenli olarak karşılamanız gerekecek gereksinimleri, ihtiyaçları vardır fakat sizin dostunuzun, daimi arkadaşınızın hayati ihtiyaçlarını gidermek sizin için hiç zor gelmeyecektir. Köpek sahibi olmak isteyenlerin köpek sahibi olanlardan duyabileceği ender zorluklar düzenli olarak köpekleri gezdirmek, tuvalet eğitimi vermek, sahiplendirme sonrası alışmaya çalışmak ve evde yalnız kalma durumlarda eşyalara zarar vermesini önlemek olacaktır. Bunların dışında köpekler bakılmaya uygun hayvanlardır ve sayılan zorluklar da ilk aylardan sonra kısa sürede çözülür ve tekrar yaşanmazlar. 

Sponsorsponsor