Sahiplendirme İlanları

Köpek Sahiplenme

Köpekler insanların en sadık dostları olarak bilinir. Köpek sahiplenme hayvan sevgisi olan ve bu tüylü canlılara meraklı olan herkesin yapmak istediği bir şeydir. Yaşamını sevimli bir patiyle geçirmek insana huzur ve mutluluk verir. Kimileri yalnızlıklarını sonlandırmak için kimileriyse kalabalık ailelerine yeni bir ferdin katılması için köpek sahiplenmek isterler.

Köpekler yalnızca dost olmaları için değil ayrıca bazı görevlerde yardımcı olmaları için de tercih edilebilirler. Koruma köpeği, çoban köpeği, polis/asker köpeği, narkotik köpeği gibi birbirinden farklı alanlarda yeteneklerini kanıtlamış olan köpek ırkları vardır.

Ücretsiz Köpek Sahiplendirme

Köpek sahiplenmek için akla gelen ilk yer barınaklardır. Herhangi bir şehir veya belediye barınaklarından istenilen prosedür takip edildiği sürece köpek sahiplenilebilir. Bunun dışında köpek satışı yapan petshoplar da mevcuttur.

Bu işi hem hızlı hem de ücretsiz yapmak isteyenler internette bulunan ücretsiz köpek sahiplendirme ilanlarını takip edebilir. Bu ilanları arasında her ırk, yaş, cinsiyette istenilen özelliklere göre binlerce köpek mevcuttur. Şu anki sahiplerinin artık bakamayacağı veya sokakta bulunan birbirinden sevimli köpekler paylaşılır. İstek halinde ilan sahibiyle görüşülüp ücretsiz bir şekilde bu dostlara sıcak bir yuva olunabilir.

Yavru Köpek Sahiplenme

Yavru köpekler masum halleri, minik patileriyle insanı kendilerine aşık ederler. Sevmek ve sevilmek için dünyaya gelmiş olan bu sevimli patiler, sahiplerine sıkı sıkı bağlanırlar. Biraz ayaklandıklarında oyunbaz halleriyle yüzlerden gülümsemeyi eksik ettirmezler.

Köpeklerin sağlıklı bir yetişkinlik dönemi geçirebilmeleri için yavruluk zamanları oldukça önemlidir. Yavruluk sürecinde aşıları, kontrolleri, bakımları düzenli olarak yaptırılmazsa ilerde üzücü durumlarda karşılaşılabilir. Tüm bunlara özen gösterildiği sürece onunla geçirilen her gün iyi ki yavru köpek sahiplenme kararı almışım denilir.

Cins Köpek Sahiplenme

Bazı insanlar istedikleri bir ırkta köpek sahiplenmeyi ederler. Cinsi tam olarak belli olmayan köpeklerin gen havuzu epey karmaşık olduğundan çeşitli genetik hastalıkları olabilir. Sebebi her ne olursa olsun cins köpek sahiplenme herkesin ücretsiz ve kolayca yapabileceği bir durumdur.

Tüm köpek cinsleri arasından aranılan köpek hemen bulunabilir. Köpek sahiplenmek için kendini ve yaşamını hazırlamış birisi için aradığı köpeği bulmak en basit adımdır.

Sahiplenmek İçin En Uygun Köpek Irkları

Köpek sahiplenmek dünya üzerindeki en güzel deneyimlerden birisidir. Bambaşka bir tür canlıyla adeta hayata yeniden başlanır. Sahiplenmek için en uygun köpek ırkının hangisi olduğu sizin isteklerinize bağlıdır.

Her dediğinizi anlayan, komutlarınızı yerine getirebilen, zekasıyla sizi mest eden bir köpek istiyorsanız zeki köpek ırkları arasından bir tercih yapabilirsiniz. Korunmasını istediğiniz bir yer varsa koruyucu köpek ırkları tam size göredir. Sözünüzden çıkmayan bir dostunuz olsun istiyorsanız itaatkar köpek ırkları sahiplenmek için en uygun olanlarıdır.

Köpek Sahiplenme Masrafları

Köpek sahiplenmek masraflı bir süreçtir. Eğer evde daha önce bir köpeğe bakılmamışsa sıfırdan birçok eşya almak gereklidir. Köpeğin beslenmesi için mama ve su kapları, yatması için uygun bir yatak, dışarıda dolaştırmak için tasma, temizliği için şampuan, fırça vb. gibi birçok eşyaya gerek vardır. Bu nedenle köpek sahiplenme kararı alan kişiler maddi durumlarına göre kararlarını yeniden gözden geçirmelidir.

Köpekler parayla satın alınabileceği gibi tercihe göre köpek sahiplenme ücretsiz bir şekilde yapılabilir. Yeni bir yuva arayışında olan köpekler bulunarak satın alma masraflarından kaçınılabilir. Ücretsiz sahiplendirilen köpekler arasında cins köpekler de mevcuttur. Bu nedenle cins köpek almak için binlerce lira ödemek yerine, sahiplendirilmeyi bekleyen köpeklerin bakımı üstlenilmelidir.

Nereden Köpek Sahiplenilir?

Köpek sahiplenilebilecek birçok farklı alternatif vardır. İsteğe göre barınaklardan, belediyelerin ilgili birimlerinden, sahipsiz köpeklerin bakımını üstlenen dernek ve kuruluşlardan veya online olarak internetten köpek sahiplenilebilir.

Petarkadas.com'da yer alan ücretsiz köpek sahiplendirme ilanları sayesinde yeni bir sahibe ihtiyacı olan binlerce köpek bulunabilir. İstenilen ırk, yaş ve cinsiyetteki hayvan seçildikten sonra ilan sahibiyle iletişime geçilerek kolayca yeni bir dost edinilebilir.

Köpek sahiplenme kararı verildikten sonra yapılması gereken en eğlenceli şeylerden birisi isim seçmektir. Köpeklere verilebilecek isimler sınırsız olduğu için hangisini seçeceğinize karar veremeyebilirsiniz. Tüylü dostunuza köpek isimleri arasından ona çok yakışacak bir isim bulabilirsiniz.

Sahiplenmeyi Bekleyen Köpekler

Sahiplenmeyi bekleyen köpeklerin sayısı gün geçtikçe artıyor. Toplumsal olarak son yıllarda sahiplendirme ve sahiplenme kültürünü benimsemiş olsak da hala bu olgunluk tam oturmuş değil. Şuan sitemizde sahiplenmeyi bekleyen köpek sayısı 242'dir.Eğer sizde köpek sahiplenmek istiyorum diyorsanız, yavru köpek sahiplenmek için lütfen kendinize en uygun köpek yavrusunu dikkatli seçiniz.

Küçük Irk Köpek Sahiplenme

Günümüz Türkiye'sinde herkes müstakil evde oturamadığından ve hayvan sevgisinden de vazgeçemeyeceğimizden dolayı büyümeyen köpek sahiplenmek istiyoruz. Küçük ırk köpek sahiplenmek isteyenler de genelde ücretsiz cins köpek sahiplenmek isteyebiliyorlar. Sizlerin kolay erişimi için aşağıya ücretsiz küçük ırk köpek sahiplendirme ilanlarının bağlantılarını ekliyoruz:

Ücretsiz yavru köpek sahiplenmeden önce bu köpekler hakkında daha fazla bilgi almak için köpek ırkları sayfamıza göz atabilirsiniz.