08 Ocak 2017 16:59
miacanecorso
miacane...
mia
1 yaşında
dişi

5 Aylık Köpeğim Yabancılara Saldırmaya Çalışıyor!

Merhaba aranıza yeni katıldım..

5aylık bir dişi cane corsom var..
Evimde balkonda bakıyorum dışarıya koyamadım henüz 
Bu kışı atlatalım ondan sonra bahçeye koymayı düşünüyorum..
Temel eğitimleri ben elimden geldiğince vermeye çalıştım..
Otur,kalk,yat,bekle,gel git bunları biliyor çiş eğitimi de tamam..hergün düzenli dışarı çıkıyoruz arakadaşımın chowchowuyla koşturuyorlar oynuyorlar..
Ama bi sorunumuz var yabancılara hiç tahammülü yok..kimseyi yaklaştırmıyor yanına sürekli havlıyor saldırmaya çalışıyor..normal zamanda beni dinleyen köpeğim saldırganlaştığı zaman onu durduramıyorum..neyapabilirim?bana verebileceğiniz fikirler taktikler var mı?yardımınızı bekliyorum 

Sponsorlar

Gelen Cevaplar

09 Ocak 2017 04:52

Üç güdülsel olabiliyor bazen köpeklerde onun yanında saldırmaya çalıştığı kişilere sarılıp sevgi gösterin bu durumlarda bağırırsanız sıkıntı olabilir saldırı havlama sırasında uzunca bir iP bağlayın tasmaya ve bu durumda ipi kendinize doğru birkere çekip hayır diyin bunu birkaç kere tekrarlayın ve her seferinde ipi biraz kısaltın en son ipsiz yapın ve artık köpeğiniz bunun yanlış olduğunu anlar yapmaz ancak şaka bile olsa siz birine saldırmasını söylerseniz durdurmak zor olur

Alıntı Yaparak Cevapla

09 Ocak 2017 20:31
miacanecorso
miacane...
mia
1 yaşında
dişi

Orijinalden alıntı: mertfurkanyasar

Üç güdülsel olabiliyor bazen köpeklerde onun yanında saldırmaya çalıştığı kişilere sarılıp sevgi gösterin bu durumlarda bağırırsanız sıkıntı olabilir saldırı havlama sırasında uzunca bir iP bağlayın tasmaya ve bu durumda ipi kendinize doğru birkere çekip hayır diyin bunu birkaç kere tekrarlayın ve her seferinde ipi biraz kısaltın en son ipsiz yapın ve artık köpeğiniz bunun yanlış olduğunu anlar yapmaz ancak şaka bile olsa siz birine saldırmasını söylerseniz durdurmak zor olur

Merhaba
Öncelikle cevap verdiğiniz için teşekkür ederim 😊
Şimdi şöyle ki yabancı birini gördüğünde havlamaya başlıyor eğer daha yakınımıza gelirse başlıyor ona doğru atlamaya..
Ben o anda onu tasmasından çekip hayır diyorum
Otur komutuyla onu oturtup sakinleştiriyorum ama nafile..
Mahallemizde aynı cinsten 15 aylık gölgemiz var dün onunla bir araya getirmeye çalıştık tanışsınlar diye ama bizim kız yanına yaklaştırmadı Ne köpeği nede sahibini..
Sizin söylediğiniz taktiği de deniycem mutlaka
Çok üzülüyorum böyle durumlar yaşadığımızda ben köpeğimle korkmadan dışarı çıkmak istiyorum..
Birde sürekli şunu duyuyorum ilk defa bir saldırgan canecorso görüyorum..
Acaba ben mi bir yerde yanlış yapıyorum?

Alıntı Yaparak Cevapla

©2005-2017 Petarkadaş (farscape, 19.0.190)

Petarkadaş Hakkında - Petarkadaş Yöneticileri - Topluluk Kuralları - Yasal Konular - İletişim