║PETLERİN BULUŞMA NOKTASI║

01 Mayıs 2011 15:15
noum

Beta Balığı Hakkında

Merhaba..
Bir beta balığı adım bakımı konusunda bilgi verir msiniz?

Sponsorlar

Gelen Cevaplar

04 Ağustos 2015 20:56
kayisiveberb...

Benim bir betam var. Bakımı zor değil ancak bardak yerine bir fanusta beslenmeli. Onun dışında hergün betalar için hazırlanan özel yemlerden ( normal balık yemi değil betanınki ) sabah ve akşam olmak üzere iki kere vermelisiniz. Eğer filtre takmazsanız ( betalarda filtre önerilmez çünkü hareketliliği sevmezler ) haftada bir-iki kez suyunu değiştirmelisiniz. Ayrıca merakımdan soruyorum betanız ne renk? Benimki mavi :):):)

Alıntı Yaparak Cevapla

04 Ağustos 2015 20:57
kayisiveberb...

Benim bir betam var. Bakımı zor değil ancak bardak yerine bir fanusta beslenmeli. Onun dışında hergün betalar için hazırlanan özel yemlerden ( normal balık yemi değil betanınki ) sabah ve akşam olmak üzere iki kere vermelisiniz. Eğer filtre takmazsanız ( betalarda filtre önerilmez çünkü hareketliliği sevmezler ) haftada bir-iki kez suyunu değiştirmelisiniz. Ayrıca merakımdan soruyorum betanız ne renk? Benimki mavi :):):)

Alıntı Yaparak Cevapla

05 Ağustos 2015 10:29
havanesekuki

Birde baska bir beta ile ayni suya koymayin birbirlerini olduruyorlar yaklasik ayni baligi 3 yil besledim fanusunu yikarken ucu kurilmisti benim baligin suyundan cikip tekrar atlayan bir bakikti cok haraket etmez ama gunde 4 kere takla atar suyuna tekrar girerdi bir gece takla atarken kafasi fanusun kirilan ucuna gelip olmustu boyle bir durumla karsilasinca lutfen benim gibi onemsemszlik yapmayin

Alıntı Yaparak Cevapla

08 Ağustos 2015 15:27
kayisiveberb...

Orijinalden alıntı: kayisiveberbatov

Benim beş aydır baktığım mavi diye bahsettiğim betam dün Geceyarısı öldü...:(:(

Alıntı Yaparak Cevapla