yavru köpekler kulübü

11 Nisan 2017 17:09
dogoreis

Dogo argentino

2 aylık dogo argentino besliyorum büyük ihtiyacını sıvı yapıyor süt kullanıyordum sebebi süt dediler ama hala devam ediyor

Sponsorlar

Gelen Cevaplar

13 Nisan 2017 10:25
shiera

çok sıvı ise veterinere gitmen gerek, ama yok çok sıvı değilse süttü kestin biraz toparlanması sürer. artık süt verme yerine yoğurt ver, arada birde yumurta. mamaya başlaya bilirsin. zamanın ve sabrın varsa mamasını kendin yap, google amca her türlü yemek tarifi veriyor.
aşı zamanıda yaklaşmış, veterinere götürdüğünde kafanda kalan tüm soru işaretlerini sor, hatta liste çıkar. aşıdan sonrası neler olur. boğmaca aşısı yaptırma gerek yok.

Alıntı Yaparak Cevapla

15 Nisan 2017 11:02
dogoreis

suab düzeldi ama son bi kac sefer kanlı yaptı aşımızı bügün olucaz mamasını kendim yapıyorum kuru mama sını ıslatıp eziyorum koyu halde olucak şekilde icine veterinerden aldıgım viteminleri koyuyorum

Alıntı Yaparak Cevapla

17 Nisan 2017 10:30
shiera

kendin yapıyorsun kastım kuru mamayı ıslatmak değil, liftli sebzeleri kaynatıp, biraz pirinç ve tavuk eti veya dana eti ile karıştırıp vere bilirsin, tuz koymamalısın. yavru olduğundan bol protein almalı
kuru mama ıslatmak iyi değildir. su aldığında şişer ve çok çabuk çürümeye başlar. kuru mamalar ıslatılmamalıdır.
yavru kuru mama alırsan onu kolaylıkla yiyecektir, veya ıslak mama alırsın.

Alıntı Yaparak Cevapla