BARF & ÇİĞ DİET KULLANANLAR ..

30 Aralık 2013 13:34
pinkliza

4 aylık pug cinsi yavrum için barf diet uygun mudur ?

merhaba arkadaşlar  öğrenmek istediğim bir kaç şey var yardımcı olursanız çok sevinirim.

1) pug cinsi köpekler için uygun bir diet midir barf ?
2) yaklaşık 2 hafta sonra 4 aylık olcak liza. barf dietine başlamak için uygun zaman dilimi ne zaman ?
3) puglar ufak cins dostlarımız oldukları için büyük cins köpekler gibi  kemikleri kırabilirler mi ve sindirimde sorun yaşarlar mı?
4) aylık barf dieti masrafımız yaklaşık ne kadar olur ? şuan için kilosu 4 kg ve  max.ortalama 10 kg olcak

cevaplarınız için şimdiden teşekkur ediyorum

Sponsorlar

Gelen Cevaplar

30 Aralık 2013 13:40
yibo

Size mesaj attım barf gerçekten en sağlam besleme yolu:)

Alıntı Yaparak Cevapla

30 Aralık 2013 13:49
pinkliza

Orijinalden alıntı: yibo

Size mesaj attım barf gerçekten en sağlam besleme yolu:)

eksik olmayın size de zahmet oldu 
 öğün ve besin programı yapıp hemen başlamayı planlıyorum bende

Alıntı Yaparak Cevapla

30 Aralık 2013 16:58
pelinnnnn

1. Barf her cinsten canlı için uygundur.

2.sütten kesilip barfla beslenen canlar olduğunu düşünürsek 4.aylık olması bir problem teşkil etmez,gelişim döneminde olduğunu varsayarsak ne kadar erken barfa başlarsanız o kadar iyi gelişim sağlarsınız.

3.kemikler kıramayacağı kadar büyük olmamalı,bütün halinde yutabileceği kadarda küçük olmamalı bunun.

4.Barfta maliyet kişiden kişiye değişir bunu ayarlamak tamamen size kalmış indirimleri takip edip stok yaparsanız çok daha uygun bir bütçe çıkarabilirsiniz.

Alıntı Yaparak Cevapla

30 Aralık 2013 16:59
pinkliza

Orijinalden alıntı: pelinnnnn

1. Barf her cinsten canlı için uygundur.

2.sütten kesilip barfla beslenen canlar olduğunu düşünürsek 4.aylık olması bir problem teşkil etmez,gelişim döneminde olduğunu varsayarsak ne kadar erken barfa başlarsanız o kadar iyi gelişim sağlarsınız.

3.kemikler kıramayacağı kadar büyük olmamalı,bütün halinde yutabileceği kadarda küçük olmamalı bunun.

4.Barfta maliyet kişiden kişiye değişir bunu ayarlamak tamamen size kalmış indirimleri takip edip stok yaparsanız çok daha uygun bir bütçe çıkarabilirsiniz.

çok teşekkur ederim ;)

Alıntı Yaparak Cevapla

30 Aralık 2013 21:26
prednisone

1-En uygun beslenme şeklidir barf. Soru yanlış olmuş bence, kuru mama uygun bi beslenme şekli midir olmalıydı çünkü barf doğal beslenme kuru mama yapay (artık) beslenmedir (:

2-Sütten kesilmiş her köpüşcük barfa hazırdır dostum.

3-Kemiklerin boyutu belli, hoop diye yutamayacak kadar büyük, amma uğraşıp yiyebileceği kadar küçük (: ayarla işte. Sindirim konusunda da sıkıntı yapma, vereceğin öğünün 10% u kadar vereceğinden sindirimde hiç zorlanmaz, tam bir kalsiyum kaynağı ilik.

4-Gayet ucuza gelecek dersem yanlış bilgilendirmiş olmam umarım. Beyaz et ağırlıklı beslenme uygularsan baya ucuz olur. Ama zaten seninki küçük ırk olduğundan kırmızı et bile versen ucuza gelecektir.

Alıntı Yaparak Cevapla

19 Mart 2019 20:56
viski1712201...

Orijinalden alıntı: prednisone

1-En uygun beslenme şeklidir barf. Soru yanlış olmuş bence, kuru mama uygun bi beslenme şekli midir olmalıydı çünkü barf doğal beslenme kuru mama yapay (artık) beslenmedir (:

2-Sütten kesilmiş her köpüşcük barfa hazırdır dostum. %10 ı derken nasıl olacak

3-Kemiklerin boyutu belli, hoop diye yutamayacak kadar büyük, amma uğraşıp yiyebileceği kadar küçük (: ayarla işte. Sindirim konusunda da sıkıntı yapma, vereceğin öğünün 10% u kadar vereceğinden sindirimde hiç zorlanmaz, tam bir kalsiyum kaynağı ilik.

4-Gayet ucuza gelecek dersem yanlış bilgilendirmiş olmam umarım. Beyaz et ağırlıklı beslenme uygularsan baya ucuz olur. Ama zaten seninki küçük ırk olduğundan kırmızı et bile versen ucuza gelecektir.

Alıntı Yaparak Cevapla

19 Mart 2019 20:58
viski1712201...

%10u derken nasıl olacak

Alıntı Yaparak Cevapla